Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko hsr zvucnika (EI-nish)

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc oko hsr zvucnika (EI-nish)

[ Pregleda: 2864 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Reaver

Član broj: 189256
Poruke: 2
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Pomoc oko hsr zvucnika (EI-nish)29.07.2008. u 12:52 - pre 191 meseci

Evo ovako. Imam ove zvucnike. Da li mi neko moze reci koje su razlike izmedju novijih i starih drivera za ove zvucnike. Tacnije , zanima me koje su razlike izmedju basova (oko 20 cm) iz eto nekih 80'ih i onih novijih iz 90'ih. Oznaka basova je : AZ 0801/BFP-2, 40w, 8oma. Zvucnici su 3 sistemski ( 2 basa, 1 srednjetonac, 1 visokotonac) Kompresione kutije viskoke nesto manje od metra. Nema nikakve oznake na njima . Samo na prenjim maskama Hi-Fi. Nazad imaju uticnice za kablove od zvucnika izradjene u Dinovom standardu .
AKO MOZE NEKA SLIKA , bio bih zahvalan. Ja imam zvucnike ali trenutno nemam nista da ih uslikam pa da postujem ovde. Videcu da se snadjem za to, ali mrka kapa. Izvinite, ali sta cu...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
93.86.21.*



+638 Profil

icon Re: Pomoc oko hsr zvucnika (EI-nish)29.07.2008. u 15:56 - pre 191 meseci
Citat:
3 sistemski ( 2 basa, 1 srednjetonac, 1 visokotonac)


pa onda su 4-tvoro sistemski, jer je bas opseg podeljen na 2 zvucnika

nemoj mnogo da se opterecujes oko tih zvucnika, stavi neki slicni i teraj (citaj: da se uhvate)
 
Odgovor na temu

michabass
milan jovanovic
smederevo

Član broj: 117154
Poruke: 370
79.101.161.*



+10 Profil

icon Re: Pomoc oko hsr zvucnika (EI-nish)29.07.2008. u 18:25 - pre 191 meseci
Citat:
Reaver:... Da li mi neko moze reci koje su razlike izmedju novijih i starih drivera za ove zvucnike. Tacnije , zanima me koje su razlike izmedju basova (oko 20 cm) iz eto nekih 80'ih i onih novijih iz 90'ih...


Pa generalno gledano niški basovi su tih ranijih godina nešto kvalitetnije radjeni nego kasnije 90tih kad je nastupila opšta kriza kod nas. Ali to se potire s tim što su stariji i automatski u lošijem stanju nego oni noviji
U prevodu isti su: loši.

Citat:
Reaver: ...AKO MOZE NEKA SLIKA , bio bih zahvalan. Ja imam zvucnike ali trenutno nemam nista da ih uslikam pa da postujem ovde. Videcu da se snadjem za to, ali mrka kapa. Izvinite, ali sta cu...

Ček, ček ti od nas ovde tražiš da slikamo tvoje zvučnike? ? ?
Milan Jovanovic, Karadjordjeva 18/7, 11300 Smederevo, +381631049931
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13053
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pomoc oko hsr zvucnika (EI-nish)29.07.2008. u 18:45 - pre 191 meseci

@Reaver

Kod tih kutija basovi su spojeni paralelno, tako da su to 3-sistemske kutije!

Sliku nemam jer nemam takve kutije,pre pola godine poklonio sam drugaru jer po meni imaju zvuk koji se meni ne svidja.

Takve kutije ima kolega sa foruma Reaver, pa pitaj njega da ti slika!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Reaver

Član broj: 189256
Poruke: 2
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko hsr zvucnika (EI-nish)30.07.2008. u 15:54 - pre 191 meseci
AMAN. Pitao sam za slike ovih zvucnika KO IH IMA ( PO MOGUCNOSTI OBA). tj obe serije ( Iz 80-ih i ove iz 90-ih), da mi na njima objasni RAZLIKE! A ako nema slika, onda ako moze recima :D, mislim kako drugacije. Tipa koji od njih ima manji magnet, ako ima neki deo na aluminijumu da se razlikuje. Znam da su serije iz 90tih losije. Znaci pitam za razlike izmedju STARIH I NOVIH BASOVA.

PS: rekao sam da imam zvucnike. Ali nemogu da utvrdim da li su novi basovi ili stari. Nemogu da uslikam...Pa da pitam jesu li stari ili novi..To mene zanima. Sve ostalo je suvisno. Necu da pretrpavam...

T_T. Trolovanje ftw. Nemam nameru da se svadjam. Ako neko ima nesto pametno da kaze povodom teme neka kaze, else, neka cuti. Post meni nije besmislen i hocu da znam..

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc oko hsr zvucnika (EI-nish)

[ Pregleda: 2864 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.