Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje je mozda glupo

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Pitanje je mozda glupo

[ Pregleda: 2192 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bunardzija

Član broj: 127334
Poruke: 18
*.ptt.rs.



Profil

icon Pitanje je mozda glupo05.08.2008. u 21:15 - pre 190 meseci
Pozdrav
Kupio sam Cooler Master kuciste i na stranici koja se skida radi ubacivanja komponenti na gornjem zumbanom otvoru s unutrasnje strane montiran neki cilindar u pravcu soketa i hladnjaka koji se montira na njega.Predpostavljam da su zeleli da poboljsaju odvodjenje toplog vazduha s procesora ali mislim da im to i nije bas naj srecnije resenje (postavljanjem ventilatora 80x80 ili 92x92 mislim da bi taj posao bolje odradivan) i zapravo jeste li ikada odgonetnuli jer ventilator na hladnjaku procesora duva ka procesoru hladeci onu gromadu aluminijuma ili odsisava topao vazduh s nje. Meni se cini da su neki Vulcano ventilatori na hladnjacima duvali ka procesoru. E sada kuciste ima jednu 120x120-icu s zadnje strane -planiram da stavim jos jednu s prednje i da skinem ovaj cilindar s unutrasnje strane i stavim neki 80x80 koji ce raditi kao odsis pa da da montiram preko njega taj cilindar (ako nesmeta hladnjaku i ventilatoru procesora)
Sta bi ste vi uradili ?
Pozdrav
:)
 
Odgovor na temu

C.R.E.A.M.
Valjevo

Član broj: 179656
Poruke: 297
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pitanje je mozda glupo05.08.2008. u 22:15 - pre 190 meseci
Uopshte se ne bih cimao u vezi sa tim, ostavi kako stoji. Taj tunel je predvidjen da kroz njega ulazi svez vazduh i kasnije prodje kroz ventilator do hladnjaka procesora. Nije predvidjen da odvodi vec da dovodi vazduh, jer se tako pravi promaja. Ako bash hocesh neshto da uradish, kupi novi i bolji cooler za CPU, od toga shto si dobio uz procesor. I to, ako imash problema sa visokim temperaturama. Bolje stavi josh jednu 12-icu napred i miran si.
Cash Rules Everything Around Me.
 
Odgovor na temu

Intel-V
PC servisiranje i modding
Beograd

Član broj: 95991
Poruke: 182
85.222.135.*



Profil

icon Re: Pitanje je mozda glupo05.08.2008. u 22:24 - pre 190 meseci
Pozdrav

Taj cilinda obicno stavljaju da bi naterali ventilator CPU-a da vuce svez vazduh sa spoljne strane kucista. Ako imas 12-icu pozadi, stavi jednu 12-icu napred, da uvlaci vazduh sa prednje strane kucista i to bi trebalo da ti bude dovoljno. Kako bih ja uradio hladjenje bolje da ne pocinjem, tesko da bi to licilo na PC kuciste :o)

Kod klasicnog hladjenja CPU-a, ventilator uvek duva ka hladnjaku CPU-a. A ako vise volis egzotiku, pogledaj neke modele Asusa, CM-a, Titana, Thermaltake-a itd.
SMV
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pitanje je mozda glupo06.08.2008. u 05:06 - pre 190 meseci
... ili kupi Intel DG945GCLF plocu ili MSI Wind board, potrosnja 4 vata, ventilatora = 0 (nula)! Znam, za sad deluje cudno i smesno, i procesor koji je tamo vec zalemljen je malo slabacak, ali su vec nagovesteni novi modeli, jos hladniji i boljih procesora i cipsetova. Revolucija je na vidiku :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Pitanje je mozda glupo06.08.2008. u 20:23 - pre 190 meseci
Skini tu "trubu" slobodno. Ja kad radim privatno redovno skidam ta s*anaja jer su beskorisna. Cak sta vise merio sam temperature procesora sa i bez tih "trubi" i ustanovio da je temperatura CPU-a niza bez "trube". Truba pogotovu moze da zasmeta kad se stavi neki visi hladnjak koji nije box varijanta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Pitanje je mozda glupo

[ Pregleda: 2192 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.