Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"zastarele" stranice nekih sajtova

[es] :: Browseri :: "zastarele" stranice nekih sajtova

[ Pregleda: 2487 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
*.kzn.ertelecom.ru.

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon "zastarele" stranice nekih sajtova18.08.2008. u 19:49 - pre 190 meseci
Za neke od sajtova, koje svakodnevno posecujem, koristim precice u obliku ikonica, koje se nalaze u toolbaru. Od pre mesec dana sam primetio da se klikom na ikonicu www.blic.co.yu otvara naslovna stranica koja je bila aktuelna kada sam poslednji put bio na tom sajtu. Klikom na "reload", ucitava se korektna, tj. aktuelna stranica. Kasnije sam provalio da slucaj nije samo sa naslovnom stranicom, vec i sa ostalim linkovima u okviru istog sajta. Znaci, ako kliknem na rubriku ekonomija, otvorice mi se stranica koja je bila sveza pri mojoj poslednjoj poseti, a tek osvezavanjem se otvara nova. Nisam primetio da se to desava sa bilo kojim drugim sajtom. U cemu je fora?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
*.kzn.ertelecom.ru.

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon Re: "zastarele" stranice nekih sajtova20.08.2008. u 23:19 - pre 190 meseci
Hmm, u brzini nisam napisao o kom browseru je rec: Opera 9.26
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.118.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: "zastarele" stranice nekih sajtova24.08.2008. u 23:03 - pre 190 meseci
Nema nikakve fore, Opera ucitava stranice koje su vec posecene iz cache memorije na hard disku. To omogucava da stranica bude prikazana odmah cak i ako imas strasno spor internet.
99% stranica na internetu nisu promenile sadrzaj od kada si ih zadnji put posetio i nema potrebe da ponovno downloaduje taj sadrzaj. Na taj nacin Opera ubrzava prikazivanje stranice i stedi ti internet promet (a stedi i nerve ako imas spor internet).
E sad za onih 1% sajtova ciji se sadrzaj cesto menja, treba samo da klknes na refresh i problem resen.

Ako ti to bas toliko smeta mislim da moze da se podesi da se stranica automatski cesce osvezava.
Ako se ne varam treba samo da otvoris meni i da izaberes "Reload every"...
 
Odgovor na temu

tolstoy
Milan Ilich
Ukraine, Russia, Serbia

Član broj: 53619
Poruke: 111
91.144.141.*

ICQ: 225349472


+2 Profil

icon Re: "zastarele" stranice nekih sajtova29.08.2008. u 23:53 - pre 190 meseci
Stranger 2, kao prvo, hvala na javljanju! Na zalost, citajuci tvoj odgovor, ne mogu da ne primetim povrsnost koja je ili rezultat mog nerazumljivog srpskog ili rezultat tvog povrsnog "preletanja" preko poruke.
Naime, u svojoj poruci sam naveo pojavu koju sam primetio samo pri poseti sajta www.blic.co.yu i u poslednjoj recenici dodajem da pojava nije primecena pri posetama drugih sajtova. Znaci, to nije "generalno" ponasanje Opere, vec samo sa pomenutim sajtom. Ostali sajtovi se ucitavaju korektno, www.b92.net ili www.elitesecurity.org i ostali.

citat: To omogucava da stranica bude prikazana odmah cak i ako imas strasno spor internet.

Nemam strasno spor internet, naprotiv.


citat: 99% stranica na internetu nisu promenile sadrzaj od kada si ih zadnji put posetio i nema potrebe da ponovno downloaduje taj sadrzaj

Stranice vesti se osvezavaju mnogo puta u toku dana, a to nije 99% stranica na internetu.
(Kaze se POSLEDNJI PUT a ne ZADNJI PUT, jer ne postoji PREDNJI PUT.)


citat: E sad za onih 1% sajtova ciji se sadrzaj cesto menja, treba samo da klknes na refresh i problem resen.

citat iz moje poruke: Klikom na "reload", ucitava se korektna, tj. aktuelna stranica (komentar suvisan)


citat: Na taj nacin Opera ubrzava prikazivanje stranice i stedi ti internet promet

Kao dugogodisnji korisnik znam kako Opera funkcionise, hvala na digresiji.


citat: Ako ti to bas toliko smeta mislim da moze da se podesi da se stranica automatski cesce osvezava

Ni jedna rec u mom postu ne ukazuje "da mi to toliko smeta", samo sam primetio pojavu.

Pozdrav i bez ljutnje, molim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: "zastarele" stranice nekih sajtova

[ Pregleda: 2487 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.