Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvojna zastita - Rezervna kopija

[es] :: Windows aplikacije :: Dvojna zastita - Rezervna kopija

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sorabotnik
student

Član broj: 187633
Poruke: 2
77.28.46.*



Profil

icon Dvojna zastita - Rezervna kopija26.08.2008. u 11:14 - pre 190 meseci
Zdravo

Imam jedan problem pa molim da svi koji imaju iskustva da me savjetuju kako da to resim.
Na moj PC imam tri particije C: (operativni sitemi i programe), D: (fajlovi koje sam ja kreirao i koje redovno menjam) i E: (mjesto na koje rucno pravim kopiju od D: particije)

Meni treba neki program koji bi na particiju E: automatski pravio rezervnu kopiju od ono sto se nalazi na D: ili samo na odredjeni direktoriumi.
Pa tako, kad kreiram neki novi direktorium ili fajl na D: ili kad otvorim i izmenim neki postojecki fajl, da automatski se pravi zastita tih direktoriuma ili fajlova i na E: particiju. Znaci, zelim da E: particija bude slika odredjenog direktoriuma ili cele D: particije sa automatskom real time azuriranje.

Molim za pomoc oko ovog problema.
Jos nesto, dali umesto particija E: mogu da koristim Externi HDD, USB Stick ili MemoryCard koja bi bili rezervna kopija?
Hvala
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-212.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Dvojna zastita - Rezervna kopija26.08.2008. u 11:56 - pre 190 meseci
Imaš ovde http://www.elitesecurity.org/t171658-0-Acronis-True-Image
 
Odgovor na temu

sorabotnik
student

Član broj: 187633
Poruke: 2
77.28.33.*



Profil

icon Re: Dvojna zastita - Rezervna kopija26.08.2008. u 14:58 - pre 190 meseci
Hvala ali ja nisam ovde pronasao odgovor na moje pitanje.

Ako sam dobro razumeo Norton Ghost ili Acronis sluze da se preko njih napravi image "cistog" diska pa da se po potrebi vrati nazad.
Meni to nije problem vec kako sam rekao:

pr.1: Na particiju D: imam jedan direktorium koji se zove TEMP. Isto tako na E: (ili na neki eksterni medium) imam direktorium koji se zove TEMP. Otvorim neki program na primer Word i napravim novi dokument koji ga zatim zastitim pod imenom proba1.doc u folder TEMP na D: particiju. Kako da se automatski isti taj dokument u isto vreme zastiti i u folder TEMP na E: particiju? ili

pr.2: Otvorim postojecki dokument kreiran u Word-u (proba1.doc) koji mi je zasticen u direktorium TEMP na D: particiju. Izmenim sadrzaj tog dokumenta i zastitim ga pod isto ime opet na isto mesto, pa on preklopi staru verziju. Opet isto. Kako da se automatski isti taj dokument u isto vreme preklopi staru verziju postojeckog dokumenta i u folder TEMP na E: particiju?

Ili nakratko: Kako napraviti sliku jednog direktoriuma na drugu praticiju ili eksternog mediuma ciji zadrzaj bi se menjao paralelno sa izvornog direktoriuma?

Hvala.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-205.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Dvojna zastita - Rezervna kopija26.08.2008. u 18:39 - pre 190 meseci
Čini mi se da Acronis može i to. Tebi treba sinhronizacija foldera Sync Toy http://www.microsoft.com/downl...CE41AF06EB7&displaylang=en
 
Odgovor na temu

milan_kraljevo
Kraljevo

Član broj: 47342
Poruke: 17
89.110.198.*



+1 Profil

icon Re: Dvojna zastita - Rezervna kopija26.08.2008. u 19:28 - pre 190 meseci
Postoje dva "odgovora" na tvoje pitanje, koje inace moze da se formulise i kao sinhronizacija foldera ili particija (Kako je to primetio zoran_dojkic).

1. Prvi mogući način je sledeći: Back-up (rezervna kopija podataka) na drugoj particiji ili na drugom hard disku unutar tvog računara, ili pak na nekom drugom mediju za skladistenje podataka (eksterni hard disk, USB fleš memorija, CD ili DVD) uz pomoć nekog od programa za tu namenu. Po onom sto su pisali u SK, besplatni program SyncBack 3.2.18 bi mogao da bude taj program ( www.2brightsparks.com/freeware/freeeware-hub.html ) , ili pak ovaj koji ti je Zoran predlozio (SyncToy).

2. Drugi mogući način bih nazvao "hardverski" (u tvom slučaju bi to verovatno bilo ubijanje komarca puškom), a koji podrazumeva minimum dva hard-diska u tvom računaru. To je vezivanje hard-diskova u RAID niz, u ovom slučaju RAID 1 (Mirrored) niz. Pri tome bi se podaci memorisani na jednom HD istovremeno upisivali i na drugi, čime bi postigao da u slučaju crkavanja jednog diska na drugom imao kompletnu kopiju svih podataka.

U zavisnosti od vrednosti podataka koje imaš i raspoloživih sredstava, možeš se rešiti za neko od ovih rešenja
milan
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Dvojna zastita - Rezervna kopija

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.