Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5588 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
79.101.132.*



+17 Profil

icon Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?05.09.2008. u 12:39 - pre 190 meseci
http://www.canon.com/moon/en/index.html

veoma simbolican naziv, DESTINED EVOLUTION

krajnje misticna silueta...

ali, dobar uvod za sve ono sto, ocigledno u najskorije vreme sledi...

...but it doesn't require any profound market insight to predict an EOS 5D replacement is coming.










 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?05.09.2008. u 13:24 - pre 190 meseci
Evo ga i Sony A900, 24mp, FF...

http://www.photoscala.de/Artik...et-Sony-alpha-900-aktualisiert

Ceka se Photokina 100%.

Udarice Canon i Sony sigurno.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
79.101.132.*



+17 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?05.09.2008. u 13:39 - pre 190 meseci
Citat:
cozmo_im: ...Udarice Canon i Sony sigurno.


Mislim da ce ovo biti jako bolno...

bas kao sto mislim da nije dzabe bacen "jadac" u vidu onog nesretnog plastikanera (EF-S 18-200mm f/3.5-5.6 IS), i novog APS-C tela (EOS-50D) bas pred samu Photokinu

tek da se vidi ko kako "dise", od konkurencije...

i, eto nama veselja...

Nikondzijama posebno


p.s ... jos ako se ispostavi da su tacne glasine da ce dva, i inace sjajna, objektiva dobiti svoj "IS upgrade" i takodje ugledati "svetla pozornice" bas na Photokini...

 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?05.09.2008. u 19:09 - pre 190 meseci
Ja se samo nadam da taj 5D replacement neće biti isti kao 5D, ali će u 75% slučajeva AF pogrešno raditi, a biće i skuplji.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?05.09.2008. u 19:10 - pre 190 meseci
Jos je to macka u dzaku.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
93.86.48.*



+17 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?05.09.2008. u 20:42 - pre 190 meseci
Citat:
wiz011: ...ali će u 75% slučajeva AF pogrešno raditi...


zivo me zanima sa kog si stanovista napisao ovo, kao poznavalac, ili...

vezano za 5D, ja skoro vecu glupost ne procitah.

pozz
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?05.09.2008. u 20:42 - pre 190 meseci
Citat:
wiz011: ...ali će u 75% slučajeva AF pogrešno raditi...


Ne razumem šta si hteo da kažeš?


EDIT: Hmm, da... vidim Beške isto napisao. Mada mislim da je samo neki previd/lapsus u pitanju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 00:32 - pre 190 meseci
Obojica... Pogledajte početak threada o 450D, pa onda pogledajte kako je na kraju oduševljenje splasnulo. Da, znam da 5D nema isti AF sistem, ali mogli bi da se malo manje oduševljavate na startu. Iz perspektive onoga što sad znamo o 450, moglo bi se reći "skoro veću glupost ne pročitah" za većinu stvari napisanih na početku tog threada.

Drugim rečima, ne vidim zašto bi trebalo da se oduševljavam time što je Canon na sajtu nacrtao neku siluetu. I Mark III je u startu bio zna-se-kakav i povlačeni su primerci iz prodaje.

Uzgred budi rečeno, mislim da obojica niste ni shvatili šta sam hteo da kažem (u suštini, isto što i Žarko). Princip "prvo pucaj, pa onda pitaj ko je" nije baš dobro uputstvo da neko deluje pametno u ma kakvoj diskusiji.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 00:52 - pre 190 meseci
Ovaj, takve gluposti se mogu desiti na 450D (pa i sa 50D), ali ne i na 5D. To je klasa u kojoj se greške ne praštaju i reč je o telu bezmalo dve klase iznad konfekcijskih modela. Canonova politika je u tom smislu ponekad čudna, ali ne razumem kakva se paralela može povući između profesionalnih i low-cost consumer modela?

Sve i da opravdanje za sumnju postoji, odakle si iskopao 75% AF grešaka i o kakvim problemima sa "Mark III" govorimo? Koji Mark III (ima ih dva, čisto preciznosti radi, a za skuplji sam siguran da nikakvih problema nikada nije bilo, a NISAM pročitao na netu)? Koliko AF promašaja ima neko 5D telo? Nijedan. Nema razloga da novo bude lošije ili su svi nasađeni u poslednje vreme da svako telo mora da bude s nekakvim defektom, jer se vama tako sviđa?

Mislim, nagađa se ovde (i širom neta) sve i svašta, ali mislim da je priča o problemima totalno bezveze. Sa kojim argumentima i iskustvom? Negde pročitao i to je to?

Ako nešto "nisam dobro shvatio", to je verovatno zato što Ti je post krajnje nemušt. Ako se potrudiš i pročitaš ga ponovo, videćeš da nikome i ne može da bude jasno šta si Ti mislio. Ja nisam baba Vanga da čitam Tvoje misli.

Citat:
wiz011Ja se samo nadam da taj 5D replacement neće biti isti kao 5D, ali će u 75% slučajeva AF pogrešno raditi, a biće i skuplji.


Šta je ovo... pitanje? Tvrdnja? Konstatacija? I dodatno, turiš ovo "ali" gde mu mesto nije, koje je praćeno direktnom tvrdnjom, kao da si član UO Canon-a. Prvi deo rečenice se nedvosmisleno može protumačiti kao tvrdnja da dosadašnji 5D nije ništa valjao.

Pozdrav

P.S. Kakav Ti lično imaš problem sa tim čime se ja oduševljavam? Kad sam poslednji put gledao, Pravilnik nije zabranjivao diskusiju o očekivanjima u vezi nekog proizvoda. Štaviše, ovde smo se oduševili vrlo dobrom marketinškom kampanjom i to je to. Kakva Ti "oduševljenja" vidiš u svemu tome?

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 06.09.2008. u 02:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 00:59 - pre 190 meseci
Mislim stvaaaaaarno:

http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-8740-9068

Otkucaj na Google Canon Mark III AF problem, pa uživaj u skoro milion pogodaka koje ćeš dobiti na taj upit.

BTW, opet nisi razumeo šta sam napisao u postu koji kritikuješ. Gde sam našao 75%? Mogao sam da napišem 60% ili 90%, nije problem u procentima nego u tome što ti nisi u stanju da razumeš izvesne stilske figure.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 01:08 - pre 190 meseci
Ti prijatelju nisi u stanju da koristiš pravopis.
Nađi mi razlog zbog čega ono "ali" stoji u Tvojoj rečenici?

A drugo, nađi mi neki link ka tom Tvom Canonu Mark III. Takvo nešto ne postoji. Vidim da je ovih dana baš popularno pisati o nečemu poznatom samo iz Guglanja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 01:11 - pre 190 meseci
Sasvim je jasno (OK, tebi večeras, izgleda, ništa nije jasno, tebe izuzimam) da govorim o Canon EOS-1D Mark III. O stvarčici "malko" skupljoj od 5D, dakle. E sad, ako ti misliš da za search na Internetu mora da se ukuca pun naziv...

"ali" u toj rečenici znači isto što i "osim što" i to je savršeno gramatički ispravna upotreba (a i da nije, to nema veze sa pravopisom, ti, izgleda, ne razlikuješ ni gramatiku nekog jezika od pravopisa).
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 01:17 - pre 190 meseci
Manite se gramatike, pogledajte uslove pod kojima se određene stvari testiraju i izvode prezentovani zaključci.

Canon EOS-1D Mark III greši u najtežim uslovima - to se nekada može i oprostiti, ali to što 450 D greši i u idealnim - e to ne može nikako.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 01:20 - pre 190 meseci
@wiz011
Niko ne spori da je gramatički ispravno. Smisao je ono što ne postoji u toj rečenici.

Logično bi zvučalo da si napisao nešto kao:
Citat:
Ja se samo nadam da taj 5D replacement neće biti isti kao 5D, ali sa pogrešnim AF-om i većom cenom.

Mada, možda se moje poimanje smislene rečenice razlikuje od uobičajene prakse...

Ako već krećeš na nekoga đonom (nakon što niko nije ukapirao šta si napisao, osim Tebe samog), potrudi se da Ti argumenti ne cure samo s interneta. Koliko mi je poznato, ja sam samo pitao "šta si hteo da kažeš?". Nisam rek'o: "glup si i nepismen i pojma nemaš kako će novi 5D da bude super". Štaviše, ako obratiš pažnju, videćeš da je to moj prvi post na ovoj temi, na šta si Ti odgovorio guglajući argumente i prepisujući nečija tuđa iskustva.

Pozdrav

P.S. Izvinjavam se zbog ovog off-topica, ali ne volim da ostanem nedorečen. Ovde povlačim crtu.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
93.86.48.*



+17 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 08:02 - pre 190 meseci
Citat:
wiz011: Obojica... I Mark III je u startu bio zna-se-kakav i ...

Evo, ja cu se potruditi da se postavim krajnje laicki i da sva svoja saznanja (i poneko iskustvo) vezano za ovaj aparat ostavim po strani, i licno pitam i zamolim Tebe da mi objasnis, kakav je to "zna-se-kakav" bio Mark III ?

Nadam se da ces pazljivo procitati jos jednom sve ovo sto je Rob Galbraith napisao (posto ocigledno spadas u grupu on-line photographers-a) i pokusati da ukapširas kada, pod kojim okolnostima, i u kom procentu dolazi do promasaja AF-a na Mark-u III, ne bi li shvatio kolika je glupost porediti ga u bilo kom kontekstu (AF da i ne naglasavam) sa 450D. Ja imam dosta poznanika/prijatelja koji su "vlasnici" bas tog aparata o kom ti pricas, svi (uglavnom, ima i par zaljubljenika) su iskusni foto-reporteri, i, zamisli, iako su ih dobijali/kupovali jos od samog pojavljivanja ni jedan nije imao te i takve "probleme"... da ne pominjem koliko sam imao prilike, da se (kroz druzenje, rekreativno, za svoju dusu) i sam uverim kako ta masina radi.

Inace, meni su, za razliku od StORM-a, uvek bili najsimpaticniji ljudi koji o necemu pisu (kao ti o 5D ili 1D MkIII) sa stanovista "cuo sam/prica se/procitao negde/guglajuci", koriste se "stilskim figurama" koje samo oni razumeju, i pri tome se postavljaju kao vrsni poznavaoci problematike, iako nikada u zivotu nisu drzali u ruci/radili to o cemu tako tendeciozno pisu, suprotstavljajuci on-line saznanja u vidu vlastitih tvrdnji onima koji tim stvarima rade/rukuju godinama.


Citat:
wiz011: Obojica... Pogledajte početak threada o 450D, pa onda pogledajte kako je na kraju oduševljenje splasnulo...

Kakvu si "vezu" nasao izmedju odusevljenja najavom naslednika 5D, Mark-a III, i 450D to samo ti znas. Bas kao i to, sta si tacno hteo da kazes u svom prvom postu.

Pozz

 
Odgovor na temu

wiz011
Beograd

Član broj: 54709
Poruke: 270
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 08:14 - pre 190 meseci
A ko ih je poredio?

"Pisac" je hteo da kaže da se Canonu dešava da izbacuje proizvode koji imaju probleme, da problema nisu lišeni ni njihovi najskuplji i "najsavršeniji" proizvodi, da ne mora a priori da znači da će novi model biti neki stvaran pomak i da treba sačekati da se pojavi i da se slegnu iskustva.

Ono što jeste poređeno, to je neosnovano oduševljenje sa 450D, uz blago upozorenje da se to ne ponovi i u ovom topiku. Pazite, malo je falilo da ja puknem lovu za taj 450D zbog vaših neodmerenih (i, pokazalo se, neosnovanih pohvala), to uopšte nisu tako naivne stvari.

Ja vidim da nisam shvaćen (u mom internom rečniku u takvim situacijama sebi zabeležim "spusti procenjeni IQ publike, precenio si ih", to nije vaša, to što me niste razumeli je MOJA i samo moja greška, ali istina je i da o vašoj inteligenciji to ne govori pohvalno).

Ti si drugi čovek koji pokazuje da ima veoma ozbiljne probleme sa razumevanjem sintaksno i semantički ispravnih rečenica srpskog jezika, shvatajući pritom eliptične rečenice bukvalno, onda zapanjen apsurdnom tvrdnjom umesto da se zapita "hm, šta sam to pogrešno razumeo?" on ospe drvlje i kamenje na onoga ko je to napisao.

BTW, ne znam da li sam "on-line photographer", ili ne, ali kad sam ja napravio svoje prve fotke vrlo je moguće da se ti još nisi bio ni rodio.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.3dnet.co.yu.



+1344 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 08:53 - pre 190 meseci
wiz, molim te, nemoj o inteligenciji, bio je nesporazum, 450 D je takav kakav je, Mark III je takav kakav je, to su dva sveta i kraj priče.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 09:01 - pre 190 meseci
Citat:
wiz011: Ti si drugi čovek koji pokazuje da ima veoma ozbiljne probleme sa razumevanjem sintaksno i semantički ispravnih rečenica srpskog jezika, shvatajući pritom eliptične rečenice bukvalno, onda zapanjen apsurdnom tvrdnjom umesto da se zapita "hm, šta sam to pogrešno razumeo?" on ospe drvlje i kamenje na onoga ko je to napisao.


Samo kratko... nastoj da po svaku cenu izbaciš bilo kakve uvrede od sada pa nadalje, jer će Ti u suprotnom poruke nestajati brže nego što se pojave.

Citat:
wiz011: BTW, ne znam da li sam "on-line photographer", ili ne, ali kad sam ja napravio svoje prve fotke vrlo je moguće da se ti još nisi bio ni rodio.


Sure...
Daj linkuj bar ove poslednje... ne moraš te prve "kad se on nije ni rodio"...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 09:03 - pre 190 meseci
Posta ume da pogresi jedan put ali dva puta nikako...


 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
79.101.202.*



+17 Profil

icon Re: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?06.09.2008. u 09:29 - pre 190 meseci
Citat:
wiz011:...malo je falilo da ja puknem lovu za taj 450D zbog vaših neodmerenih (i, pokazalo se, neosnovanih pohvala)...

Ako se vec nekome obracas licno, potrudi se da izbegavas onda termin "vasim"... ja nikada, nigde, ni jednu lepu rec nisam napisao o 450D, pa tako ne ni u temi koju ti pominjes... to sta je tebi i koliko falilo u zivotu je licno, i samo tvoj problem. Ako vec zelis nekome da prigovaras po tom pitanju prigovaraj onome zbog koga Tebi jeste malo falilo da ga kupis, a ne ovako pausalno. Moje misljenje o 450D ne postoji, jer mene taj aparat ne zanima ni u kom pogledu, nikada nije bio predmet mog interesovanja, tako da, ubuduce, malo pazljivije sa tim "vasim" ako moze.


Citat:
wiz011: ...ja vidim da nisam shvaćen...

Narano da nisi shvacen, ali to nije problem IQ-a ljudi koji citaju ono sto je napisano, vec problem pismenosti onoga ko je napisao nesto sto veci broj ucesnika nije razumeo... ili je razumeo na isti nacin, suprotan "piscevom".


Citat:
wiz011: Ti si drugi čovek koji pokazuje da ima veoma ozbiljne probleme sa razumevanjem sintaksno i semantički ispravnih rečenica srpskog jezika...

Ja bih Tebe zamolio da procitas sam svoj prvi post u ovoj temi i protumacis meni/nama kako bi ga trebalo razumeti na osnovu SAMO ONOGA sto tamo pise... ako treba cak i po tvom vlastitom tumacenju "razumevanja i shvatanja sintaksno i semanticki" ispravnih recenica srpskog jezika.


Citat:
wiz011:...ali kad sam ja napravio svoje prve fotke vrlo je moguće da se ti još nisi bio ni rodio

O ovome je zaista izlisno, i potpuno besmisleno polemisati... kao sto rece StORM u jednom od ranijih postova, ovde je bolje podvuci "crtu" ovde, nego nastavaiti... koga je to briga, sem Tebe?

Inace, osim kvantiteta u zivotu postoji i kvalitet... neko "opali" hiljade fotki i ni jedna ne valja, neko slika 50 godina, pa ne uslika nista vredno pomena... neko uzme aparat prvi put u ruke, opali pet pa sve dobre...

Pozz




 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Drama na pomolu... New 5D to eclipse competition?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5588 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.