Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mesto i uloga ERP sistema u savremenom poslovanju

[es] :: IS i ERP :: Mesto i uloga ERP sistema u savremenom poslovanju

[ Pregleda: 2854 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skuzer

Član broj: 144350
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Mesto i uloga ERP sistema u savremenom poslovanju07.09.2008. u 19:26 - pre 189 meseci
Za sve one koji zele da nauce nesto o ERP sistemima, nacinima implementacije i problemima koji se pri tom procesu javljaju, napisao sam jos jedan seminarski kao deo ispitnih obaveza na ispitu Uprav. rizikom pri razvoju infor. sistema ( cetvrta godina FON-a) pod nazivom " Mesto i uloga ERP sistema u savremenom poslovanju " . Svi zaniteresovani mi mogu poslati mail, da ne bi doslo do negativnih kritika, veci deo rada predstavljaju materijali koji su skupljeni sa raznih foruma i radova drugih studenata FONa. Ali sam osetio poterbu da napisem rad sa ovom tematikom, jer je meni licno bilo dosta tesko da nadjem rad koji je obuhvatao celokupnu oblast, naime morao sam da procitam par sem. radova da bih stekao uvid u ovu obimnu oblast IT. S toga se nadam da ce koristiti kako pocetnicima tako i iskusnim konsultantima. [email protected]
 
Odgovor na temu

skuzer

Član broj: 144350
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Mesto i uloga ERP sistema u savremenom poslovanju07.09.2008. u 19:34 - pre 189 meseci
rad mozete skinuti i sa sledeceg linka http://rapidshare.com/files/14...savremenom_poslovanju.pdf.html
 
Odgovor na temu

AX_
Aleksandar Jovanovic
Microsoft Dynamics AX consultant, Merit
Solutions
Beograd

Član broj: 99475
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Mesto i uloga ERP sistema u savremenom poslovanju07.09.2008. u 19:52 - pre 189 meseci
Citat:
skuzer:  naime morao sam da procitam par sem. radova da bih stekao uvid u ovu obimnu oblast IT. [email protected]



Pozdrav!

Uvek se obradujem kada čujem da se na našim fakultetima izučava ERP problematika. Ipak, moram da ti "prigovorim" naizgled mali ali, po mom mišljenu, veliki gaf na samom početku: ERP definitivno nije oblast IT već je IT samo alat da bi se uveo/sproveo ERP. Preporučujem ti da pročitaš knjigu "ERP - Making It Happen" čiji su autori Thomas F. Wallace i Michael H. Kremzar - sve će ti biti mnogo jasnije. Ako ne uspeš da je pronađeš, javi mi se.

 
Odgovor na temu

skuzer

Član broj: 144350
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Mesto i uloga ERP sistema u savremenom poslovanju07.09.2008. u 23:41 - pre 189 meseci

Hvala ti sto si mu ukazao na gresku, ali pod tim nisam mislio na pojam ERPa vec na sam softver, rad u njemu i njegov razvoj, ali bih ti bio zahvalan ako bi mi prosledio tu knjigu. Ipak sam ja tek zagrebao po povrsini, raduje me da ima ljudi koji zele da podele svoje znanje sa drugima.
 
Odgovor na temu

RadnaXelA
Alexandar
Student informacionih tehnologija
Belgrade

Član broj: 182542
Poruke: 112
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Mesto i uloga ERP sistema u savremenom poslovanju08.09.2008. u 12:27 - pre 189 meseci
samo da se nadovezem.
Knjiga je zaista odlicna, ali takodje mozes uzeti i knjigu ERP the implementation cycle, koja je takodje odlicna.
<-- Loved by few, hated by many, respected by all
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Mesto i uloga ERP sistema u savremenom poslovanju

[ Pregleda: 2854 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.