Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji kabal da uzmem za adsl

[es] :: ISP :: ADSL :: koji kabal da uzmem za adsl

[ Pregleda: 3337 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kuka-1
jagodina

Član broj: 99356
Poruke: 156
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon koji kabal da uzmem za adsl08.09.2008. u 18:32 - pre 190 meseci
naime u jednoj sobi mi je adsl i sada hocu da ruter ostane u toj sobi a sa mreznim kablom da prebacim komp i samo mrezni kabal da ubodem u komp posto zimi ne grejem tu sobu gde je rutet pa da ne prebacujem ruter nego samo mreznim da dodjem u tu sobu jeli to izvodljivo
ll
 
Odgovor na temu

strongnikola

Član broj: 94089
Poruke: 56
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: koji kabal da uzmem za adsl08.09.2008. u 20:36 - pre 190 meseci
Naravno da je izvodljivo. Odi u neki bolji servis i trazi kablu od recimo 5 metra. To je mrezni kabl, ali napomeni da je za ruter jer nije isti raspored zica na onim stipaljkama. Uglavnom, znaju oni. Ja sam kupio pre nekoliko meseci. Uglavnom, metar je 30 dinara, konektori na krajevima su 2x20 dinara, i izrada je 100 dinara! Eto...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: koji kabal da uzmem za adsl09.09.2008. u 02:28 - pre 190 meseci
A zasto neces da premestas ruter - imas li mozda jos neki racunar na njemu? Ako nemas, onda je mozda prostije da produzis telefonski kabl, tanji je, laksi je, mozda i jeftiniji mada to sve zajedno nije velika para. Ipak je mrezni kabl malo grublji za razvlacenje a cesto nece ni da lezi kako ti hoces.

To produzivanje telefonskog kabla naravno odradis sa gotovim konektorima, da ne mislis da treba da nesto vezujes, uvijas izolirtrakom i slicno. U principu slicno kao sto bi bio i mrezni kabl.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

strongnikola

Član broj: 94089
Poruke: 56
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: koji kabal da uzmem za adsl09.09.2008. u 22:09 - pre 189 meseci
Da, bolje je uzeti duzi telefonski kabl ako je prikljucak u drugoj sobi. Ipak, da ti ruter bude u drugoj sobi?! ne mozes ga resetovati rucno a ni na lampice baciti oko? :)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: koji kabal da uzmem za adsl10.09.2008. u 02:42 - pre 189 meseci
Citat:
strongnikola:  Ipak, da ti ruter bude u drugoj sobi?! ne mozes ga resetovati rucno a ni na lampice baciti oko? :)

Heh, sta ima da gleda lampice? Status se moze videti kada preko mreze pristupis ruteru... dal' telnetom ili web interface-om. A resetovanje rucno samo za krshware pa da je bitno da je blizu... ovako ako se u normalnim okolnostima i dogodi da se zaglupi ode na taj sprat iznad i resetuje ga... mreza i nudi takve prednosti da ne moras fizicki biti blizu kod krucijalnih uredjaja.

 
Odgovor na temu

kuka-1
jagodina

Član broj: 99356
Poruke: 156
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: koji kabal da uzmem za adsl14.09.2008. u 12:09 - pre 189 meseci
hvala na odgovorima ,prebacujem zbog hladnoce jer zimi ne grejem tu sobu pa bi komp prebacio u kuhinju e sada dali ne mora neko podesavanje da radim jer sam kod sezama ,samo jedan komp je u pitanju a telefonski kabal vec sam izveo u toj kuhinji ali mi on za tel jedino racvu da kupim i da odvojim znam da tel kabal idu mikro konektori za povezivanje ili wireles da uzmem ali isdn sam linija kazu u sezamu da nemaju za isdn dali da sam kupim bezicni ruter bi li radio na sezamov net pozdrav
ll
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: koji kabal da uzmem za adsl

[ Pregleda: 3337 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.