Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?

[es] :: Macintosh :: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?

[ Pregleda: 2703 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tedi97
nemoj ni da pitas
online edukacija
novi sad

Član broj: 104091
Poruke: 151
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://datonline.org


+3 Profil

icon Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?12.09.2008. u 21:14 - pre 189 meseci
Kopiranjem fajlova sa Mac-a na PC - umrezeni , ako je to vazno- na PC-iju mi se redovno pojavljuju diplikati fajlova i to sve tipa: .nesto, .nesto,
u prilogu screenshot

Ti ,,samo-uvezeni,, fajlovi su na PC-iju svetlije boje, nesto kao nedostpni elementi kod Windowsa...

Pitanje: kako da ih ne prenosim, odnosno, muke mučim i stalno ih brišem ručno u kopiranim folderima...





tedi97+mom
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?12.09.2008. u 22:27 - pre 189 meseci
To je normalno. Možeš ih se rešiti pomoću programa BlueHarvest.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

tedi97
nemoj ni da pitas
online edukacija
novi sad

Član broj: 104091
Poruke: 151
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://datonline.org


+3 Profil

icon Re: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?13.09.2008. u 08:53 - pre 189 meseci
Hvala.

Skinuo BlueHarvest trial ...

Pretpostavljam da bi mi napisao neki drugi programcic ukoliko ima free...Ovako, makar 30 dana da uzivam..

tedi97+mom
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
79.101.202.*



+4 Profil

icon Re: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?13.09.2008. u 09:59 - pre 189 meseci
Citat:
tedi97: Pretpostavljam da bi mi napisao neki drugi programcic ukoliko ima free...

Finder Cleaner ili WinFSCleanser.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

tedi97
nemoj ni da pitas
online edukacija
novi sad

Član broj: 104091
Poruke: 151
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://datonline.org


+3 Profil

icon Re: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?13.09.2008. u 10:51 - pre 189 meseci
Hvala za sve, ali čitajuci User Reviews za oba predložena, ostaću za sada na trial BlueHarvest ...

do tada se možda nađe sličan, full free...ova dva su ipak malo sumnjiva...koji ti koristiš?



tedi97+mom
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
79.101.202.*



+4 Profil

icon Re: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?13.09.2008. u 14:00 - pre 189 meseci
Pa... oba. Malo više Finder Cleaner, traži da se folder prevuče na njegovu ikonicu (što mi je zgodno) a i ima priložen neki skript koji ume da bude koristan.

Nisam čitao komentare ali kod mene oba rade najnormalnije.

A pošto sam pomenuo skript, ako te interesuje da se malo zanimaš Automatorom, proguglaj malo o brisanju tih nevidljivih fajlova na Meku i naći ćeš dosta nekih skriptova koje možeš da ubaciš u Automator tako da možeš da imaš dostupno brisanje na desni klik. Kažem, ako te interesuje, imaš vremena i volje...
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

tedi97
nemoj ni da pitas
online edukacija
novi sad

Član broj: 104091
Poruke: 151
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://datonline.org


+3 Profil

icon Re: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?14.09.2008. u 11:36 - pre 189 meseci
Citat:
DS_Store: Pa... oba. Malo više Finder Cleaner, traži da se folder prevuče na njegovu ikonicu (što mi je zgodno) a i ima priložen neki skript koji ume da bude koristan.

Nisam čitao komentare ali kod mene oba rade najnormalnije.

A pošto sam pomenuo skript, ako te interesuje da se malo zanimaš Automatorom, proguglaj malo o brisanju tih nevidljivih fajlova na Meku i naći ćeš dosta nekih skriptova koje možeš da ubaciš u Automator tako da možeš da imaš dostupno brisanje na desni klik. Kažem, ako te interesuje, imaš vremena i volje...


Kako da me ne interesuje !!!.. bas mi je sledece bilo da skontam sta taj Automator radi...

Potrazicu te scriptove...

...btw. ipak mi se prenose ds_store i ti .-.- shashavi fajlovi iako sam instalirao i odradio po ps-u sa Blue Harvestom..
FinderCleaner ne mogu da skinem :(
..resricted...moze li na pm instrukcija?

Hvala DS :)

[Ovu poruku je menjao tedi97 dana 15.09.2008. u 12:19 GMT+1]
tedi97+mom
 
Odgovor na temu

tedi97
nemoj ni da pitas
online edukacija
novi sad

Član broj: 104091
Poruke: 151
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://datonline.org


+3 Profil

icon Re: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?17.09.2008. u 22:57 - pre 189 meseci
Il sam glup ili ne znam nista...
sve u vezi scriptova tj. automatora sam procitao sa ovog foruma, bar mislim, dva sata citam...scriptovi su mi nesto kao kineski jezik, tj. nisam programer, tu i tamo radim html , sam pojam scripta znam sta znaci...pisao nisam nikada...osim ponekih prepravki java scripti , na primer za sat i dane u nedelji za web sajt...

ali taj proces rada automatora ne kapiram nist...
osnovno nisam shvatio: sta taj automator radi? molim vas jedan banalan primer, al bas najjednostavniji...
bicu veoma zahvalan


:(((((

tedi97+mom
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?17.09.2008. u 23:50 - pre 189 meseci
Citat:
tedi97: ali taj proces rada automatora ne kapiram nist...
osnovno nisam shvatio: sta taj automator radi? molim vas jedan banalan primer, al bas najjednostavniji...

Uzmi otvori Automator, pa odvuci nekoliko datoteka u njegov prozor i pogledaj koje opcije sve ima.

Na primer, ako hoćeš da preimenuješ veliki broj datoteka odjednom (recimo, da neke slike umesto nekog naziva u stilu "01.jpg" i "02.jpg" kao naziv imaju datum kad su slike slikane), onda odvučeš te datoteke u Automator, nađeš tamo "Rename Finder Items", podesiš kakvi nazivi datoteka da budu, klikneš na "Run" i Automator ih preimenuje.

Ili, ako hoćeš da za neke velike slike napraviš Thumbnail sličice (na primer, imaš nekoliko stotina slika za koje ti trebaju i Thumbnail sličice, al' nećeš da radiš resize za svaku sliku posebno u nekom programu za obradu slika jer ih ima mnogo), onda odvučeš te slike u Automator, nađeš tamo "Create Thumbnail Images", podesiš veličinu za Thumbnail sličice, klikneš na "Run" i Automator napravi Thumbnail sličice za te velike slike.

Eto, to su neki jednostavni primeri.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 18.09.2008. u 01:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
79.101.145.*



+4 Profil

icon Re: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?18.09.2008. u 05:40 - pre 189 meseci
Citat:
tedi97:
osnovno nisam shvatio: sta taj automator radi?

Automator je program za automatizovanje radnji koje se ponavljaju, s tim da je osnovna namera da se proces pojednostavi za ljude koji su manje upućeni u AppleScript npr.

Možda sam te naveo na pogrešnu stranu u prethodnom postu, iako je Automator baziran na AppleScript-u, čitava poenta je upravo u tome da ne moraš da znaš ništa od toga kako bi pravio neke mini-programčiće.

AppleScript je zamišljen kao jezik koji će omogućiti velikom broju ljudi da pišu skriptove na taj način što je pisan tako da sintaksa koja se pravi što više liči na običan govor, da tako kažem. Međutim, u praksi to nije radilo savršeno, tj. nije bilo dovoljno jednostavno za nas laike (u šta si se i sam uverio), tako da su otišli korak dalje i napravili Automator.

Džeronimo ti je naveo neke primere. Osnovno je da u programu, sa strane, u sidebar-u, imaš spisak programa za koje postoje osnovne akcije. Te osnovne možeš ubacivati u glavni prozor i kombinovati ih u složenije. Može svašta da se napravi. Na kraju možeš da eksportuješ skript koji nešto automatski odradi kada se pokrene ili kada se fajl prevuče na njega. Takođe, možeš da napraviš i plug-in (npr. za Finder), što znači da je akcija dostupna preko desnog klika .

Tu dolazimo do onoga iz prethodnog posta. Jedna od mogućnosti Automatora je da može npr. da izvrši kod nekog AppleScripta. Dakle, ne moraš ti da poznaješ AppleScript, dovoljno je da nađeš primer koji ti odgovara negde na netu, iskopiraš ga i ubaciš u odgovarajuću akciju u Automatoru.

Za više informacija najbolje bi bilo da počneš od Automatorovog Help-a, a akcije možeš naći na sledećim sajtovima:
www.apple.com/downloads/macosx/automator/
www.automatoractions.com
www.automator.us
za dalje traži preko Google-a.

Za kraj, evo mojih par akcija koje sam sastavio u Automatoru i sačuvao kao plug-in za Finder.


10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tedi97
nemoj ni da pitas
online edukacija
novi sad

Član broj: 104091
Poruke: 151
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://datonline.org


+3 Profil

icon Re: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?18.09.2008. u 10:20 - pre 189 meseci
E, hvala prijatelji, sad mi je jasno.

Divotalno :)

Koja gomila akcija u linku samo sa apple-a :)

Eto meni posla ;)
I krenuo sam da pokusam da nadjem script kojim cu naci sve duplicirane fajlove u mom kompu..



Pozdrav veliiki!




[Ovu poruku je menjao tedi97 dana 18.09.2008. u 12:01 GMT+1]
tedi97+mom
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Mac to PC copy to Win - dodatni fajlovi?

[ Pregleda: 2703 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.