Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program uradjen u VB.NET-u napraviti za mobilni telefon

[es] :: .NET :: Program uradjen u VB.NET-u napraviti za mobilni telefon

[ Pregleda: 3873 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladenmp

Član broj: 193827
Poruke: 51
213.149.105.*

Jabber: info@mladenmp.ml
Sajt: www.mladenmp.ml


+1 Profil

icon Program uradjen u VB.NET-u napraviti za mobilni telefon19.09.2008. u 23:25 - pre 189 meseci
Dakle par pitanja o tome kako aplikaciju koju sam napravio u VB.NET-u da napravim za mobilni tel?
Koji alat da koristim?
Mogu li kompletan kod iz VB.NET-a da iskoristim?
I jos jedno pitanje, da li neko zna neki program koji konvertuje kod iz .Neta u Javu?
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Program uradjen u VB.NET-u napraviti za mobilni telefon20.09.2008. u 12:40 - pre 189 meseci
Citat:

Dakle par pitanja o tome kako aplikaciju koju sam napravio u VB.NET-u da napravim za mobilni tel?
Koji alat da koristim?

Visual Studio 2005 - NET Compact Framework za Windows Moblie
Sve zavisi za koji telefon pravis aplikaciju.
Ako je Nokia u pitanju tj. Simbian OS onda ces morati da predjes na C++ gde onda imas vise opcija od mogucih alata :
http://www.newlc.com/Getting-started-with-Symbian,134.html

Citat:

Mogu li kompletan kod iz VB.NET-a da iskoristim?

Pa u principu mozes mada .NET Compact Framework je ogoljena verzija obicnog .NET-a
pa neces moci da sve odradis na isti nacin (neke klase i funkcije nisu dostupne za Compact Framework)
al mozes uvek da konsultujes MSDN po tom pitanju

Citat:

I jos jedno pitanje, da li neko zna neki program koji konvertuje kod iz .Neta u Javu?

Ne verujem da ces tako nesto naci ...


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mladenmp

Član broj: 193827
Poruke: 51
213.149.105.*

Jabber: info@mladenmp.ml
Sajt: www.mladenmp.ml


+1 Profil

icon Re: Program uradjen u VB.NET-u napraviti za mobilni telefon20.09.2008. u 13:13 - pre 189 meseci
Citat:
deerbeer: Ako je Nokia u pitanju tj. Simbian OS onda ces morati da predjes na C++ gde onda imas vise opcija od mogucih alata :
http://www.newlc.com/Getting-started-with-Symbian,134.html


Havala za link. Upravo skidam fajl za moju Nokiu.
Trazio sam convertor iz .neta u javu i nasao sam neki koji je demo, tako da nisam mogao nista da prvedem, vidio sam da je u razvoju
open source program net2java. (kad ce biti gotov ne znam).
Jel iima neki converter za c++? (tvoja preporuka)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Program uradjen u VB.NET-u napraviti za mobilni telefon20.09.2008. u 17:18 - pre 189 meseci
Ne moras da prelazis na C++, postoji .NET compact framework za symbianOS, samo sto nije za dzabe, ali imas bete i trial verzije ako hcoes da pogledas. Na mom P910 radi sasvim ok, ali sam ja licno digao ruke od njih kad su promenili licencni model. Prvobitno je ideja bila da developeri placaju za alate i da runtime bude besplatan, onda su uveli licenciranje runtime-a. Pre par godina je bio slican komercijalni projekat (doduse imao je svoj framework, ali je podrzavao razvoj u CS-u i .NET jezicima) i onda su ga upropastili pohlepom i retko ko ga je kupovao.

Al u svakom slucaju ako to radis inhouse za potrebe firme i ne smeta ti ogranican broj runtime licenci, probaj:
.NET Compact Framework for Symbian OS


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Program uradjen u VB.NET-u napraviti za mobilni telefon20.09.2008. u 22:59 - pre 189 meseci
Citat:
@mmix
.NET Compact Framework for Symbian OS

U pravu si, setih se da si ranije spominjao net60 na ovom forumu.
http://www.elitesecurity.org/t304537-0#1815284



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Program uradjen u VB.NET-u napraviti za mobilni telefon

[ Pregleda: 3873 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.