Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Line In i Line Out zajedno

[es] :: Ostali hardver :: Line In i Line Out zajedno

[ Pregleda: 3850 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
93.86.87.*



+7 Profil

icon Line In i Line Out zajedno03.10.2008. u 22:05 - pre 189 meseci
Koristim muzicku liniju za zvuk na kompjuteru (Line Out), i hteo bih da prebacim neke audio kasete na komp preko obicnog 3,5 mm audio kabla. Interesuje me da li je bezbedno spojiti taj kabl u mic muzicke linije i line in na zvucnoj kartici dok je istovremeno linija spojena i kao line out? Da nece doci do nekog pregorevanja ili bogzna sta :/
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Line In i Line Out zajedno03.10.2008. u 22:39 - pre 189 meseci
Liči mi da si malo pobrkao imena, iz kompa ideš sa line out prema muzičkoj liniji gde to ide u line in. Ako hoćeš da snimaš, povezuješ line out za linije na line in zvučne kartice. Ne diraj mic bilo sa koje strane. Možeš slobodno da ubodeš oba kabla, to je i predviđeno da tako radi.
 
Odgovor na temu

packypfc
packypfc

Član broj: 117404
Poruke: 403
79.101.254.*



+7 Profil

icon Re: Line In i Line Out zajedno04.10.2008. u 03:15 - pre 189 meseci
Linija nema line out, vec samo one crveno bele chinch line in (tzv aux), jedini nacin da se linija poveze sa kompom u out je pomocu 3,5 mm kabla (tj onaj za slusalice) Phone, mic ili sta vec. Mislim, da li nece doci do mikrofonije, da li ce linija prepoznati svoje zvucnike da radi i kao line out, ako me neko razume, hahaahah... znaci imam samo jedne zvucnike, one od linije, druge ne koristim, hocu da istovremeno budu u funkciji i line in i line out preko linije, s tim sto u line out ide obican kompjuterski audio kabl s jedne i chinch s druge, a suprotno line in, 3,5 mm muski u phone linije i u line in zvucne. da li je to izvodljivo :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Line In i Line Out zajedno04.10.2008. u 08:23 - pre 189 meseci
Izvodljivo je, ne interesuje liniju šta slušaš a šta hoćeš da snimaš. Jedino što phone izlaz (naravno, ne nikako mic ako ga uopšte ima pošto je pomalo različito) ne daje baš onaj signal koji bi trebalo da ide na line in zvučne ali u nedostatku boljeg ... samo na početku spusti sve potenciometre za snimanje na zvučnoj, pusti neku glasniju muziku na liniji pa podesi nivo snimanja.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Line In i Line Out zajedno06.10.2008. u 03:08 - pre 189 meseci
Nadji kasetdek koji ima lin in i lin out. Onda znas sve treba ti 4chincha i dva 3,5mm i tamo na kompjuter obrni . Ako hoces to da uradis sa tom linijom neces moci da uradis kvalitetno snimanje ako gurnes chincheve u izlaz za slusalice? Jer kako sam razumeo imas samo AUX ili line IN.
Znaci imas izlaz za slusalice > stavi na komp na line in < smanji liniju da bude slabiji izlaz i smanji na mixeti na record control line in ali ne bas skroz.Ostale kanale mutiraj zbok shuma koji moze da se provuce! Na program koji snimas u komp namesti record control da bude do 0dB do crvenog u piku i da neprelazi tu jacinu. Sto se tice signala koju daje linija nije toliko opasno koliko moze da da stub.Uglavnom je oko 30k otpor koji ti je na ulazu u karticu pa nije neki problem da to spojis nije opasno samo pod uslovom da nepojacavas potenciometar na liniji preko polovine! Nebitno moze i vokmen to da odradi . U tom tvom slucaju zvucnike nadji za komp>pa tamo slusaj snimak .Ali drugi kabl u liniju nemoj ,bice mikrofonije i neces je cuti i tad moze doci problem! Obicno linija crkne kad se prebaci na AUX a pritom stoje oba utikaca u liniju.



[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 06.10.2008. u 04:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Line In i Line Out zajedno

[ Pregleda: 3850 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.