Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 47777 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shoshone

Član broj: 17792
Poruke: 127
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji22.10.2008. u 16:37 - pre 188 meseci
Citat:
Kernel-1
A ovo sa svecom koja "neutralise" duvanski dim... i sa velikim posudama sirceta... je u najmanju ruku smesno :)
(kao kad bi ti se neko posrao na tepih, a ti to "neutralises" tako sto se popisas u neki lavor i stavis pored da stoji... mislim, otprilike je to - to...)

Mozes li da dokazes suprotno? Jesi nekad probao da drzis upaljenu svecu u prostoriji gde se pusi?
Verovatno nisi i zato ne lupaj gluposti - upaljena sveca je stara fora za upijanje duvanskog dima.
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji22.10.2008. u 19:34 - pre 188 meseci
@Kernel-1 Obrati paznju na sledeci tekst:
Citat:
Da li ima neko resenje da se taj miris nekako unisti, kako vec da kazem. Dosadilo mi da provetravam sobu pola dana

Dakle covek je pitao kako da unisti tj neutralise taj miris i ja sam odgovorio.Siguran sam da je sposoban da zabrani pusenje u pomenutoj prostoriji ako to nadje za shodno,medjutim to nije ono sto je trazio...Mislim da je poredjenje sa sranjem i pisanjem po tepihu potpuno neukusno.Sirce ima svoj ostar miris,zato se i razredjuje vodom,a kad se pomesa sa duvanskim dimom uopste se ne oseca.Ja jesam pusac,ali je kod mene zlatno pravilo da se pusi samo u trpezariji gde i primenjujem ovaj nacin neutralisanja dima.



[Ovu poruku je menjao gti2 dana 22.10.2008. u 21:16 GMT+1]
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji22.10.2008. u 21:16 - pre 188 meseci
Citat:
Kernel-1: Number 1 uzrok smrti na svetu ubedljivo su kardiovaskularni problemi. Pusenje je Number 1 uzrok ostecenja kardiovaskularnog sistema. Respiratorni sistem i rizik za ravoj karcinoma pluca, bronha i usne duplje da ne pominjem.

1 Heart disease
2 Stroke
3 Lung cancerLung cancer

.......


rak je psihosomatska bolest.

nase telo, otrovano mrtvom, neprirodnom, industrijskom, termicki obradjenom, rafinisanom, osakacenom ....... hranom je savrsen domacin za sve fizicke bolesti.

duvan (biljka) u cigaretama je najmanji problem.
otrovi su vestacke hemijske supstance koje se dodaju.

sve to sto nam rade i prehrambena, i duvanska, i mnoge druge industrije, rade zbog NJ. V. Profita.
 
0

mjux

Član broj: 124150
Poruke: 158
93.86.125.*



+2 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji22.10.2008. u 21:26 - pre 188 meseci
ok... cini mi se da odosmo u debeo off....
tema je bila u vezi sredstava koja eliminisu miris duvansog dima iz prostorije(sto mi inace jako smeta iako sam pusac)
za sada mi se najbolje pojkazalo prozracivanje... ali i oni mirisni stapici... oni prekriju svaki drugi miris i toliko su jaki da pocnu da stipaju za nos :)... pa eto moja topla preporuka za sada...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.211.*



+5251 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji23.10.2008. u 00:22 - pre 188 meseci
Lako se ode u off, kada god neko zeli da uprosti problem, ukljucujuci i pusenje. Sve su to delici istine, nekome je lakse da uprosti zivot tako sto ce pusenje proglasiti kao svo zlo sveta, i ne obaziruci se da i nepusaci izumiru od istih bolesti(valjda su previse okruzeni pusacima:)).
Zivotni vek je znatno produzen, a svi organizmi nisu bas u stanju da podnesu tempo trovanja. Ali, svest zeli prost odgovor, jednostavno razmisljanje, do proglasenja velicine problema, pa stoga i borba za off, kako samo zbog razmisljanja promeniti predstavu o zivotu.

Tako je i sa dimom, napravi se paranoja, i zamagli svest, pa se misli da ce neka vrsta histerije ili nervoze pomoci.

Jednostavno, materijali oko nas su previse tehnoloski, tako da je borba sa mirisima gotovo uzaludna. Ukljucujuci i hranu.
Ako nekome spomenete puzeve, svi se kunu da je vrhunski specijalitet, ali pri pripremi smrde kao kuga. Po meni, neprijatan miris nije bez razloga. Bioloska memorija, davno nasledje, stiti organizam.

Nekada miris novog itisona ume da gusi vise od duvanskog dima, razni lakovi za parkete, koji tinjaju godinama, daleko otrovniji, ali nema veze, vazno je da su proglaseni "povoljnim", nuznim i "cistim", valjda "prirodnim" mirisima.
A u rangu duvanja lepka su, po "kvalitetu".

Poz.
 
0

moždaja

Član broj: 96789
Poruke: 2
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji23.10.2008. u 01:44 - pre 188 meseci
Zeolit.
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji23.10.2008. u 07:08 - pre 188 meseci
@vlad
jel to hoces da kazes da malo histerisemo zbog duvana, koji u biti toliko i ne smeta?
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji23.10.2008. u 07:16 - pre 188 meseci
Prvo, pusenje je bolest zavisnosti hteli to pusaci da priznaju ili ne. Drugo, pusenje je dokazan uzrocnik raka pluca i svih organa kuda dim prolazi. Naravno tu su i posledice koje ostavlja na kardio vaskularni sistem. Mislim da danas skoro da nema osobe koja nije poznavala nekog ko je bio pusac a da nije patio ili preminuo od pomenutih bolesti. Zato nemojte da relativizujete stvari. Ponovo kazem, naravno da ima i drugih opasnosti po ljudsko zdravlje na koje ne mozemo tako lako uticati da nestanu, medjutim u ovom slucaju stvar je jasna i jednostavnim izbegavanjem izlaganja duvannskom dimu uzrocnik se moze otkloniti i svesti na nulu. Kako otkloniti miris ? Nemoj dozvoliti da pusi u prostoriji .
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji23.10.2008. u 08:03 - pre 188 meseci
Citat:
stil: ..... pusenje je dokazan uzrocnik raka pluca i svih organa kuda dim prolazi. Naravno tu su i posledice koje ostavlja na kardio vaskularni sistem. Mislim da danas skoro da nema osobe koja nije poznavala nekog ko je bio pusac a da nije patio ili preminuo od pomenutih bolesti.........


dokazan u televizoru, a i televizor sluzi samo NJ. V. Profitu.

ako iskljucis televizor, pa pogledas stvaran svet oko sebe, videces da su rak i mozdani/srcani udari danas malte ne iskljucivi uzroci smrti, za sve ljude - i pusace i nepusace.

od proslog leta pa do danas, ja sam izgubio petoro clanova uze familije.
cetiri puta rak plus jedan mozdani udar.
ujak je bio pusac, a rak je dobio na nadbubreznoj zlezdi.
ostalih cetvoro nikada u zivotu nisu pusili.

kako bi to objasnio televizor?

mozda sto su se svi petoro hranili mrtvom hranom?
mozda to opet ima neke veze sa NJ. V. Profitom?

"civilizovani" svet izdvaja milijarde dolara/evra/svacega dnevno za istrazivanja o raku.
vise ljudi u tom svetu zivi od raka, nego sto umire od istog.

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.211.*



+5251 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji23.10.2008. u 09:33 - pre 188 meseci
Citat:
Deep|Blue: @vlad
jel to hoces da kazes da malo histerisemo zbog duvana, koji u biti toliko i ne smeta?


Ne jos, ali postoji tendencija. Takodje, u licnom okruzenju, susrecem razne nivoe odbojnosti(paranoje) od mirisa, ne samo duvana..

Ne tvrdim da ne smeta, cak sam preporucio i nacine za sanaciju problema, tako da jedino sto "molim", da se nista ne uproscava do imbecilnosti, pa ni zakljucci.

Panicenje, da ne koristim bas izraz paranoju, zasigurno suzava svest i onesposobljava coveka da se efikasno izbori sa problemom.

Niko ne tvrdi da problem nije problem, i da, jeste ili nije stetno. Nije predmet rasprave.

Znaci samo upozoravam, da ne naraste fobija, a nista vise, tako da nema mesta nastavku logike izvodjenja zakljucka da li se polarisem prema hemikaliji, stetna ili ne.
Boldovan deo u citatu je besmislica, ukratko, nicim izazvana, nepotreban zakljucak, bez povoda....

Takodje, upozoravam i na ostale stetne hemikalije, oko kojih se "ne dize buka", a prisutne su, cak i otrovnije..
Zasto su neki otrovi "dozvoljeni", a neki skloni zabranama i stavljanju na listu problema, necu da tvrdim da mi nije jasno, ali mi je zacudjujuce.

Poz
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji23.10.2008. u 12:02 - pre 188 meseci
Boldovani deo je dodat zato sto mi je bio cudan tvoj poziv na nehisterisanje ...

slazem se da je tema otisla debelo u offtopic, ali ne videh tragove panike.

Istina je da se u poslednje vreme vise dize buka oko pusenja i gusenja, ali to je samo posledica toga sto sad nepusaci smeju da prigovore pusacima bez nekog straha da ce ih ovaj ispsovati, izudarati i zapaliti cigaretu.

Sto se tice resenaj problema, meni treba jos jedan jonizator. Prebacio sam pusionu u drugu prostoriju, koja se lakse vetri i bez jonizatora ova manja i bolje provetrena prostorija se oseca skoro ceo dan posle, na duvan. Dok mi u onoj vecoj prostoriji, trebalo sat-dva.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji23.10.2008. u 12:30 - pre 188 meseci
@ mrle011 Nije dobro da potcenjuješ ljude koji misle drugačije od tebe. Na primer : http://www.onk.ns.ac.yu/knjiga-12.pdf 736 kb . Da li su ostali članovi porodice bili pasivni pušači ?

[Ovu poruku je menjao stil dana 23.10.2008. u 15:43 GMT+1]
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji23.10.2008. u 16:30 - pre 188 meseci
Citat:
stil: @ mrle011 Nije dobro da potcenjuješ ljude koji misle drugačije od tebe......


ma jok bre covece, sposobnost kritickog razmisljanja je jedna od osobina koju najvise cenim kod ljudi, bez obzira dal' se slaze sa mojim.

prihvatanje zdravo za gotovo svega sto se vidi u televizoru, a sto cini barem 95% danasnje "civilizovane" populacije, i kvalifikovanje svega izvan toga "teorijom zavere" uopste nije ni misljenje, a kamoli razmisljanje.


Citat:
stil: ....... Na primer : http://www.onk.ns.ac.yu/knjiga-12.pdf 736 kb ........


ma procitao sam ja dosta takvih smesnih stvari.
to prijatelju nema veze sa mozgom.

..... evo, ako mi verujes, npr. znao sam unapred, pre nego sam kliknuo na ovaj pdf, da cu naleteti na ovu recenicu:

Citat:
.... ako se tumor ne leci na vreme, moze napasti i unistiti okolno tkivo. ponekad se celije putem krvnih ili limfnif sudova prosire sa mesta primarnog tumora, dolazeci tako do drugih tkiva i organa, gde svojom daljnom deobom stvaraju novi tumor koji se naziva sekundarni tumor ili metastaza....


(treci-cetvrti pasus od pocetka)

ovo je recenica koju napamet zna svaki lekar i farmaceut na svetu, napisana je u svim njihovim udzbenicima.

a niko, nikada, nigde na svetu, ni u najsavremenijim laboratorijama ...... iako je bezbroj puta pokusavano, nije nasao ni jednu celiju raka u krvi, tu koja navodno prenosi rak sa primarnog na sekundarno mesto.

kazi ti meni, sta covek koji razmislja moze iz toga zakljuciti?


na preskok sam dole ispod nasao i opis kako oni lece bolest za koju ne znaju ni kako nastaje, ni zbog cega nastaje, ni kada nastaje, ni sta su zapravo metastaze, ni nista .....

Citat:
...... rak se leci hiruski (operacijom), radioterapijom (zracenjem) i hemioterapijom (citostaticima) .....


aj' odbaci sve predrasude koje imas, pa mi reci,

kada covek npr. dehidrira, pa 'oce da umre, ti mu das vode da pije, jel' tako,
ako npr. mu fali nekog vitamina ili minerala, pa pocne da mu bude grdno, ti ces da mu das tog vitamina ili minerala, normalno,

.... a kada covek dobije rak, oni ga kasape, zrace smrtonosnim zracima i truju otrovima.

pa hebote, jel' covek na kraju dobije rak zato sto do tada nije dovoljno zracen i trovan, i sto mu nije malo cesce odsecan deo po deo tela ...... ili sta?

to bre nista nema veze.

kao sto rekoh, okidac za rak je psihosomatskog porekla, a nasa tela, otrovana mrtvom hranom, su izvrsna podloga ...... i to je to, samo se desi CAP!


Citat:
stil: ....... Da li su ostali članovi porodice bili pasivni pušači ? .....


pa od clanova njihovih porodica sa kojima su ziveli zajedno, samo je tetkina cerka, tj. moja sestra, pusac.
ali vrlo malo pusi, 5-6 cigareta dnevno.
leti to uvek radi/je radila na ogromnoj terasi koju imaju.

 
0

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.0.*



+16 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji23.10.2008. u 23:02 - pre 188 meseci
Najbolje u dnevni boravak uokvirit
Citat:
Number 1 uzrok smrti na svetu ubedljivo su kardiovaskularni problemi. Pusenje je Number 1 uzrok ostecenja kardiovaskularnog sistema. Respiratorni sistem i rizik za ravoj karcinoma pluca, bronha i usne duplje da ne pominjem.

1 Heart disease
2 Stroke
3 Lung cancerLung cancer


i možda bude manje dima :)

ja i dalje stojim pri mirisnim, a i običnim svijećama, naravno uz provjetravanje prostorije
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.29.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji24.10.2008. u 00:03 - pre 188 meseci
Ne razumem neke ljude ovde u diskusiji koji pokusavaju da relativizuju los uticaj duvanskog dima na zdravlje.
Mozda treba samo jednom da odu na med. fakultet da vide na autopsiji kako izgledaju pluca pusaca, a kako
nepusaca. Isto se odnosi i na krve sudove, njihovo stanje kod nepusaca i dugogodisnjih pusaca. Onda ce manje
pominjati "price sa televizora" jer ce imati prilike da svojim ocima vide na leshu kakve posledice ostavlja duvanski dim.



za one koji nisu imali zadovoljstvo da vide uzivo, evo mali preview pluca. Srecno sa lavorima sa sircetom, svecama i stapicima.
 
0

Legionar_

Član broj: 183941
Poruke: 27
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji25.10.2008. u 00:57 - pre 188 meseci
Citat:
Lako se ode u off, kada god neko zeli da uprosti problem, ukljucujuci i pusenje. Sve su to delici istine, nekome je lakse da uprosti zivot tako sto ce pusenje proglasiti kao svo zlo sveta, i ne obaziruci se da i nepusaci izumiru od istih bolesti(valjda su previse okruzeni pusacima:)).
Zivotni vek je znatno produzen, a svi organizmi nisu bas u stanju da podnesu tempo trovanja. Ali, svest zeli prost odgovor, jednostavno razmisljanje, do proglasenja velicine problema, pa stoga i borba za off, kako samo zbog razmisljanja promeniti predstavu o zivotu.

Tako je i sa dimom, napravi se paranoja, i zamagli svest, pa se misli da ce neka vrsta histerije ili nervoze pomoci.

Jednostavno, materijali oko nas su previse tehnoloski, tako da je borba sa mirisima gotovo uzaludna. Ukljucujuci i hranu.
Ako nekome spomenete puzeve, svi se kunu da je vrhunski specijalitet, ali pri pripremi smrde kao kuga. Po meni, neprijatan miris nije bez razloga. Bioloska memorija, davno nasledje, stiti organizam.

Nekada miris novog itisona ume da gusi vise od duvanskog dima, razni lakovi za parkete, koji tinjaju godinama, daleko otrovniji, ali nema veze, vazno je da su proglaseni "povoljnim", nuznim i "cistim", valjda "prirodnim" mirisima.
A u rangu duvanja lepka su, po "kvalitetu".

Ovo je ziva istina.Mislim.....ljudi koriste i puse duvan vise od 6.000 godina,a u zadnjih 50 i kusur se naslo par grupa pametnjakovica koji su iz odredjenih razloga poceli da pljuju duvan i pusenje,sto je na kraju preraslo u ovo sta danas imamo - gomilu sa ispranim mozgom,naucenu samo da ponavlja nekoliko antipusackih mantri.U objektivnoj realnosti taj nacin ''edukacije'' predstavlja intenzivno programiranje,gde na kraju kao proizvod dobijamo robota koji svaki put spremno reaguje sa par isprogramiranih mantri,kada god cuje trigger reci poput cigareta, duvan, nikotin.

Znam da ce sad mnogi na osnovu napisanog odmah pomisliti da sam pusac - ali nisam.Pripadam nepusacima,ali ne ovim zadrtim,koji misle da ce im istrbljivanje pusenja resiti sve zivotne probleme,vec pripadam zdravorazumnoj grupaciji ljudi koji znaju da postoji daleko vise sranja i opasnosti u nasem bliskom okruzenju nego sto je to duvanski dim,koji je zaista,grubo receno,periferna opasnost u odnosu na ostale iz covekovog bliskog okruzenja.

Narod od pamtiveka eksploatise nikotin, intenzivno ga primenjujuci na sebi, i eto prezivesmo sve do sada.Sada zele nas da ubede kako je ta hemikalija fuj,i da ne treba da ih koristimo, a sa druge strane, treba da slepo i bespogovorno verujemo da je potpuno normalno i ok da u sebe unosimo koktele hemikalija iz industrijski procesirane hrane i pica i kozmetickih i higijenskih sredstava.
Sa jedne strane nikotim je do te mere satanizovan da je zabranjeno njegovo reklamiranje a ko ih koristi je maltene zlocinac, a sa druge strane reklame za - slatkise, sokove, paste za zube, zastitne faktore, farbe za kosu, agresivne hemikalije - su odavno odradile posao i stadu isprale mozak tako da je sve pobrojano sa reklama sastavni (i najcesce neraskidivi) deo zivota.Na vestacki nacin se pokusava raskidanje sa hemikalijom koja je sastavni deo covecanstva od pamtiveka.

Savet za sve - razmisljajte malo svojom glavom i nemojte samo napamet ponavljati slogane antismoking kampanja,nemojte biti njihova pokretna besplatna reklama.Cinjenica je da ljudi puse duvan 6000 godina,a ukupan broj slucajeva raka pluca pre 50-tih i posle 50-tih godina proslog veka ne moze da se meri.Zasto u nasem telu postoje nikotinski receptori?Zasto se oni stvaraju kod fetusa u trecem trimestru trudnoce?Bolest izazvana direktnim nefunkcionisanjem nikotinskih receptora se zove myasthenia gravis.
Pogledajte malo masu nezavisnih medicinskih istrazivanja i studija koja su stidljivo objavljena,ali ne i opovrgnuta, o lekovitom ucinku nikotina na odredjen broj bolesti!



 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji25.10.2008. u 07:44 - pre 188 meseci
Nikotin je droga koja izaziva zavisnost tako što menja hemiju mozga. Pušenjem čovek pored nikotina u svoj organizam unosi još mnogo štetnih supstanci. Pre nego što je jedna osoba iz moje bliže okoline (dugogodišnji strastveni pušač) preminula od raka pluća koji je metastazirao na mozak, u teškim mukama i ja sam mislio kao ti. Dodatno su uticale na promenu mojeg mišljenja posete bolnici u koju sam išao da tu osobu obiđem i razgovori sa ostalim bolesnicima koji su bili svi do jednog pušači ili pasivni pušači. Zato molim te ne pričaj stvari koje nisu tačne.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji25.10.2008. u 08:52 - pre 188 meseci
Citat:
Kernel-1: .........
Mozda treba samo jednom da odu na med. fakultet da vide na autopsiji kako izgledaju pluca pusaca, a kako
nepusaca. Isto se odnosi i na krve sudove, njihovo stanje kod nepusaca i dugogodisnjih pusaca. Onda ce manje
pominjati "price sa televizora" jer ce imati prilike da svojim ocima vide na leshu kakve posledice ostavlja duvanski dim......


stari dobri trik sa plucima mrtvog rudara, punim ugljene prasine.
da tacno je, rudari dobijaju rak na plucima.

jel' si ti gledao ta pluca na medicinskom fakultetu?
ako jesi, kako znas da sopstvenik crnih pluca, pored toga sto je bio pusac, nije bio i rudar?
ako nisi, da li ti ili iko od vas poznaje nekog patologa koji bi mogao potvrditi ove "cinjenice" sa fotografija?

na kraju krajeva, gde se uopste vodi ta statistika, ko je od bolesnih/mrtvih ljudi bio pusac?

.... kao sto rekoh, od proslog leta mi je pomrlo cetvoro clanova familije od raka, samo jedan je bio pusac.
za troje znam 100%, a za cetvrtog sam siguran 99%, da ih niko nije ni pitao dal' su bili pusaci.
jel' ima neko nekog lekara u porodici, da ga pita jel' npr. u zdravstvenom kartonu, ili bilo gde, postoji rubrika gde se upisuje dal' je pacijent pusac ili nije?

isto znam 100% da kad mrtvozornik na kraju dodje kuci da konstatuje smrt upisuje samo da je pokojnik umro od raka, o tome dal' je bio pusac ili nije ne pita.
.... a ni posle toga ne dolaze statisticari na vrata da pitaju clanove porodica.

no nije to sve toliko ni bitno, bitnije su neke druge stvari .....

gde je dokazano da duvan izaziva rak?
kada?
ko je to dokazao i kako?
ima li taj neko ime i prezime?

sta je otkrio, koji tacno sastojak/sastojci iz duvanskog dima izazivaju rak?

jel' su gusili one zivotinje duvanskim dimom u laboratorijama?
koliko dugo, sa koliko dima, koliko zivotinja, pod kojim uslovima, itd........?
jel' su ponavljali ispitivanja?

.... ili su dokaze izvodili na neke druge nacine?
koje?

ili su sve te stvari samo "pa to se zna" - tako kaze televizor?


kernel, da ti kaze mrle nesto ....... tacno je da nas trzisna ekonomija truje na svakom koraku.
svakakve otrove nam stavljaju i u duvan.
sve te, ka profitu orijentisane, industrije su zatrovale i vodu, i vazduh, i zemlju, i atmosferu, i sve zivo ......
truju nas i hemijska i farmaceutska industrija, i njihova medicinska bratija.
prave od ljudi vecite invalide i zavisnike od svojih sintetickih otrova, na kojima zaradjuju nenormalne novce.
najvise nas svakako truje industrija hrane, ubacujuci sintetiku u hranu da bi i ona postala "trzisna", tj. ukusna, mirisna, dugotrajna - sto omogucuje skladistenje, manipulacije cenom ...... itd.....itd...

...... sve je to tacno, ali nije ni covek bas neki jednocelijski organizam, pa da padne mrtav od prve kapljice otrova.
hebi ga, bori se nase telo nekako.
zato i imamo bubrege, jetru, pankreas ......

... ali ono sa cime telo ne moze nikako da se izbori, na dugorocne staze posmatrano, je to sto ne dobija, a trebalo bi jer je zdravo i potrebno - prirodnu, zivu hranu i, kod dosta ljudi, obicnu vodu.

dakle, glavni problem nije u tome sto unosimo otrove u sebe, vec sto ne unosimo ono sto je zdravo i sto je neophodno.
a kada tvoj imuni sistem zbog toga na kraju poklekne, onda ti je svejedno od cega ces se otrovati i koju bolest ces pokupiti.


eto to ti je to, a posto si prvi poceo sa zastrasivanjem slikama, pogledaj sta svaki nepusac stvarno ima u sebi.
cirka po 5 kila svako u proseku.
.... i sta je zapravo zacetak svake fizicke bolesti, i posledica jedenja mrtve hrane, a sve zarad profita i trzisne ekonomije.

;)

http://www.blessedherbs.com/photos2i.html

NAPOMENA: gadljivima nije preporucljivo da klikcu na gornji link.

 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji25.10.2008. u 09:13 - pre 188 meseci
Citat:
stil: ..... koji su bili svi do jednog pušači ili pasivni pušači.........


"pasivni pusac" je bre mnogo rastegljiv pojam.
zato je i ubacen u opticaj.

koliki procenat ljudi nepusaca nikada nije ni boravilo u drustvu pusaca?
koliko ti poznajes takvih?

kladim se u sta 'oces, da su se svi ti ljudi koje opisujes - pored toga sto su bili pusaci ili "pasivni pusaci", i hranili mrtvom, termicki obradjenom, rafinisanom, industrijskom ... hranom.

da li si siguran da rak ne moze dobiti ni 100% cistokrvni nepusac i "pasivni nepusac"?

i takvi dobijaju rak.
od raka umiru cak i makrobioticari i vegetarijanci.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji25.10.2008. u 11:21 - pre 188 meseci
Ja na to gledam kao na ruski rulet ako vec hoces plasticno objasnjenje. Jer mnogo faktora uticu na dobijanje raka. Kada se pogodi jedna od mogucih "dobitnih" kombinacija imamo to sto imamo. Svi mi imamo po jedan metak u bubnju, pusaci dodaju jos dva tri za svaki slucaj. E sad mozda imaju srece mozda ne. Ulog je na zalost zivot, svoj i onih u njihovoj okolini . Izvin'te sto nisam xazarder .
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se otarasiti mirisa duvanskog dima u prostoriji
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 47777 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.