Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

online placanje - payment gateway u srbiji

[es] :: E-Poslovanje :: online placanje - payment gateway u srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14938 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sjanos
Subotica

Član broj: 28520
Poruke: 53
*.subotica.net.

ICQ: 276006551


Profil

icon online placanje - payment gateway u srbiji22.10.2008. u 14:10 - pre 188 meseci
Da li postoji osim baca intese i pakom-a jos neka firma-banka u srbiji koja nudi mogucnost online placanja?
konkretno me interesuje mogucnost ugradnje placanje na sajtu za virtuon i maestro kartice (dinarsko placanje)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji22.10.2008. u 18:01 - pre 188 meseci
baca? baca intesa? e svasta....

Imas nesto ovako..

http://www.e-services.co.yu/
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

sjanos
Subotica

Član broj: 28520
Poruke: 53
*.subotica.net.

ICQ: 276006551


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji23.10.2008. u 08:12 - pre 188 meseci
:-) greska u kucanju... desi se.
inace hvala.
znaci imamo ove tri opcije u srbiji?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji23.10.2008. u 09:25 - pre 188 meseci
Da, cak 3! Odnosno, posto su poslednji u stvari potprovajder za intesu - imamo 2 provajdera i jednog potprovajdera. Sto se tice kartica - imamo 1 za visa i mastercard i 1 za Diners.

Koliko znam ne postoji online sistem za druge kartice (Dina, i kako se vec zovu) kod nas.

Ako neko zna drugacije, neka kaze...


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Srdjan M.
Beograd

Član broj: 71755
Poruke: 87
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.papirnisvet.com


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji15.11.2008. u 13:25 - pre 187 meseci
Mi smo za http://www.papirnisvet.com odabrali EMS, tj. e-services.
Prihvata VISA i MasterCard, dok recimo PakomPay prihvata i Dinners kojeg u Srbiji veoma malo ljudi koristi.
DINA card online ne radi još uvek niko od online merchant provajdera.

Ukoliko Vas nešto zanima pitajte, jer sam lično učestvovao u dogovoranju i prilagođavanju iplementacije EMS IPG-a za naš online shop.

Pozdrav,
Srđan
papirnisvet.com
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji15.11.2008. u 19:23 - pre 187 meseci
Srdjane,
imam jedno pitanje. Koliko je trajala implementacija i koliko je Banka Intesa trazila "prilagodjavanja"? Zasto kod vas nisu trazili da uz svaki proizvod istaknete npr. koliki je pdv? Da ne pricam o tome sta su sve nama trazili... neverovatno.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

sjanos
Subotica

Član broj: 28520
Poruke: 53
*.yunord.net.

ICQ: 276006551


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji17.11.2008. u 08:30 - pre 187 meseci
jedno pocetnicko pitanje, gateway koje koristi e-service i intesa prihvataju samo kartice sa brojem kartica od 16 cifara, a ne ove npr visa virtuon koji na sebi ima samo 4 cifre.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji17.11.2008. u 09:11 - pre 187 meseci
Visa virtuon ima samo 4 cifre? Nemoguce, kako bi onda mogao da upises sve cifre - ne postoji na netu mesto gde se upisu samo 4 cifre.
Da ne mislis ti na visa electron koju (neke?) banke izdaju sa 4 cifre? Njome ne moze placanje na internetu...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

sjanos
Subotica

Član broj: 28520
Poruke: 53
*.yunord.net.

ICQ: 276006551


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji17.11.2008. u 10:34 - pre 187 meseci
da , sorry na to sam mislio.
 
Odgovor na temu

Srdjan M.
Beograd

Član broj: 71755
Poruke: 87
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.papirnisvet.com


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji17.11.2008. u 11:19 - pre 187 meseci
@Jbyn4e

Zahtevi koje je postavljala Banka Intesa od EMSa su obuhvatali pravila od samog dizajna stranice, kako i gde treba da se nalazi koji logo, pa do racunanja PDV-a kada se odaberu placanje karticom na nasem sajtu. To je zahtevalo samu promenu koda od strane sajt developera, bukvalno smo na sajtu morali da naznacavamo koji artikal ima koju poresku stopu 8 ili 18%, ali smo na kraju izasli sa tim na kraj. Nisu nam trazili da iskazujemo PDV na sajtu, ali je PDV od robe placene karticom morao biti sracnuat i iskazan u internom dokumentu koji sajt generise i salje istog momenta IPGu, sto je za posetioce nevidljivo i nebitno. Klijent svakako dobije PDDV racun i fiskalni, gde je sve lepo iskazano i pregledno.

Inace, nasa politika je da sve cene na sajtu budu prikazane sa PDV-om, jer mislimo da je tako fer i klijentima je lakse. I licno ne volim kada negde vidim cene bez PDV-a pa moram da gledam u pasulj ili 3pt font da li je PDV ukljucen u cenu ili ne :)

Sama implementacija eMS IPG je trajala vise nego sto bi danas trajalo, jer je EMS u to vreme i sam "ucio" te su mnoge stvari i pravila menjali u hodu sa nasim programerima. Btw, oko mesec i kusur dana smo cekali implementaciju online placanja karticama.
papirnisvet.com
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji17.11.2008. u 12:38 - pre 187 meseci
Srdjane, mislim da to vase nije ni priblizno zahtevno kao sto su nama nametali. Od pocetka rada pocetkom juna, sve je zavrseno i pusteno oktobra, tj. 4 (cetiri) meseca zbog raznoraznih zahteva banke koje nisu nikome do tada trazili, po recima ljudi iz ems. Ajde da uzmem mesec dana manje zbog godisnjih odmora, ali prvo se banka ceka nekoliko dana da pogleda, a onda kad pogleda, imaju stalno neke zahteve...
Navescu neke, naravno razmak izmedju "pregleda" banke je npr. nedelju dana ili vise, a pritom se radi na test masini gde nije produkcija, sto je 15 puta naglaseno (da smo radili na produkciji, ne bi smo imali kupovinu 4 meseca preko vec postojeceg sistema):
- check box uz "Upoznat sam i prihvatam uslove kupovine" inicijalno treba da je necheckiran (nigde nije naglaseno)
- Potvrda o kupovini treba da ima formu racuna (nigde nije receno pre toga, vec da se navedu neki drugi elementi)
- treba da budu prikazani sledeci elementi:
....
+Lista kupljene robe, koja sadrzi opis, jedinicnu cenu, kolicinu, porez i ukupnu cenu narucene robe.
+U okviru te liste posebna stavka treba da bude iznos dostave, cak i kada je besplatan. Tada treba da pise da je jedinican cena 0, porez 0 i ukupna cena 0.
- Nije detaljno opisana dostava robe u inostranstvo (bez objasnjavanja sta
- U vezi sa prethodno navedenim, potrebno je i detaljnije opisati eventualna ograničenja koja mogu uticati na dostavu, politiku povraćaja robe/otkaza, pogotovo ako se uzme u obzir dostava robe u inostranstvo
- Potrebno je ograničiti kupca na naručivanje celog broja artikla jer ne posoji mogućnost, da se isporuči 1.86 ili 2.35 artikla (u 10-ak godina NIJEDAN kupac nije narucio 2.35 kom. artikla, ali ajde, ispravljeno).
- zamerka ukolko kupac odabere drzavu Srbiju a upise grad Sakramento (WTF??? nisam primetio da ima spisak svih mesta na planeti zemlji? Sta, onda ne moze Beograd, USA?)
- zahtev da se prikaze sve ovo za svaki artikal:
R.br.|Opis|Jed.cena|Kol.|Ukup.|PDV stopa|PDV|Ukupno sa PDV-om
- zahtev da se naglasi da se strane kartice naplacuju preko druge firme za procesiranje kartica, a da je ovo samo za domace kartice, da bi nakon jedno mesec dana nakon sto je to uradjeno odbili da postoji takva mogucnost, vec da iskljucivo oni procesiraju sve kartice (i domace i strane)
- zahtev da cena u evrima bude iskljucivo po kursu nbs
- odjednom se pojavljuje zahtev za ogranicenjem po broju artikala (wtf? sta briga banku ako neko hoce da kupi 100 istih artikala?)
- nenaglasavanje da li zele pdv po jedinici ili ukupan, pa onda zamerke sto nije po jedinici
- zahtev da ukoliko je kolicina velika da se otvori obavestenje da ce novac biti rezervisan a ne naplacen do konacne isporuke
- zahtev da se izbaci prikaz iznosa u evrima u obliku ekvivalentnog iznosa u dinarima.
- pritom se desava da prilikom pustanja na produkciju - ustanovimo da od banke vise ne stize jedan red sa podacima prilikom uspesne kupovine, pa se RRN, aproval i sta vec bese ne isparsiraju dobro iz stringa, vec da su odgovarajuci podaci odvojeni sa novim redovima (nigde do tad nije naglaseno) - pa i to ispravimo.

i jos par sitnih koje necu ni da navodim.
Tako da - dobro ste prosli :)

Sto se tice cena sa pdv-om, naravno, tako su i prikazane, ali su trazili da se u obracunu navede i jedn. cena bez pdv, stopa poreza, cena sa porezom, cena po kolicini i slicno - i to i za kupce iz inostranstva????

Naravno, ovo se sve desava NAKON sto je papirnisvet pusten u rad - tako da znas da nije bas sve toliko "brze" sada. Vama su trazili interno da saljete samo ukupan pdv, a nama da prikazemo sve ovo sto sam naveo..
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Srdjan M.
Beograd

Član broj: 71755
Poruke: 87
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: www.papirnisvet.com


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji26.11.2008. u 10:08 - pre 187 meseci
Shvatam da zele da dovedu u red online poslovanje, ali bas su Vam previse trazili.

Ja sam mislio da su se na nama kao pionirima online shopinga lomila koplja, medjutim od Vas su trazili mnogo vise.
IPG na takav nacin nece mnoogo zaziveti ukoliko ne ubrzaju i olaksaju sam proces.

Da li Vam je sajt zavrsen?
papirnisvet.com
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji26.11.2008. u 10:52 - pre 187 meseci
Na pitanje "Da li Vam je sajt zavrsen? " citiracu samog sebe
Citat:

sve je zavrseno i pusteno oktobra,

Srdjane, da se razumemo , ljudi iz EMS-a (e-services.co.yu) su bili sasvim korektni i zajedno sa nama su se cudili zasto BANKA INTESA toliko zahteva bas od nas. I dan danas nismo saznali zasto je to tako bilo i zasto su ljudi iz BANKE INTESA bili zahtevniji nego inace.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

maximillian

Član broj: 39329
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.internet-prodaja-guma..


+1 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji05.01.2009. u 15:25 - pre 186 meseci
@ Jbyn4e i Srdjan M.

Kako ste zadovoljni dosadasnjom uslugom Intese/eMS-a? Firma za koju radim planira otvaranje online prodaje, pa me zanimaju kakva su vasa iskustva do sada...

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji05.01.2009. u 17:36 - pre 186 meseci
maximilian,

ne znam da ti kazem. Ja sam to samo implemetnirao, a dalji tok prodaje rade ljudi iz te firme. Nisam sad u toku koliko to dobro radi, ali koliko sam pitao ranije - radi, obavljaju se kupovine. KOliko sam shvatio, tek od pre nekog vremena postoji mogucnost da se pogledaju sve uplate koje su prosle/nisu prosle na strani eMS-a, nesto kao portal za prodavca, sto je stvarno neophodno i dobro je da ga je pexim napravio (eMS je deo pexim-a).

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

dvnityCker
Srdjan Bajic
Sombor / BG

Član broj: 9795
Poruke: 129
*.adsl-2.sezampro.yu.

ICQ: 175970631
Sajt: www.soinfo.org


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji14.01.2009. u 09:34 - pre 185 meseci
jos uvek je srbija medju sljivama..
koji su finansijski uslovi intese? mesecna pretplata, pokretanje naloga, provizija prilikom kupovine? i par informacija u vezi integracije, u kojem jeziku se radi, kako ide komunikacija?
nekako ni ne ocekujem puno iz domena IT-a od firme koja trazi da vuces CD sa sobom svaki put kad zelis da radis nesto vezano za e-banking..:)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji14.01.2009. u 13:24 - pre 185 meseci
Nemam pojma koji su sad uslovi intese. Preko eMS-a se bilo kojim jezikom prosledjuju parametri POST metodom sigurnom serveru banke, kao i stranice za vracanje uspesno/neuspesno. Samo sa dozvoljene IP adese i putanje na serveru moze da se vrsi slanje podataka na bancin (ili bankin?) sigurni server gde korisnik upisuje broj kartice.
Potrebno je ispostovati i prikaze (sta se ispisuje, gde, kako , sta sve i slicno).
Toliko znam da ti kazem, za ostalo se raspitaj kod banke pa obavesti i nas ostale :)

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

dvnityCker
Srdjan Bajic
Sombor / BG

Član broj: 9795
Poruke: 129
91.148.115.*

ICQ: 175970631
Sajt: www.soinfo.org


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji25.01.2009. u 18:39 - pre 185 meseci
cini se da pakom i dalje radi samo sa diners, a da je za ostale kartice jedino intesa u ponudi, koja nije puno oborila svoje budalasto-rigorozne zahteve.
ipak, kompanija protx mi je objasnila da mogu da koristim njihov portal, ukoliko bi neka od njihovih merchant banaka omogucila automatski transfer novca na moj racun u srbiji. sad radim na tome
 
Odgovor na temu

gonadarian
Igor Popov
Youngculture
Beograd

Član broj: 14445
Poruke: 39
194.106.174.*

Sajt: gonadarian.info


Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji29.01.2009. u 08:54 - pre 185 meseci
Jedino sa Dinersom može payment gateway da ostvari direktnu komunikaciju, bez posredovanja banke. Visa i MasterCard zahtevaju banku između, a jedina u Srbiji je Intesa (katastrofalan smajli). Tako da - ko je dobar sa Intesom, možda može da postane podprovajder. Kao Peximov eMS. Samo da dodam da nisam 100% siguran u ovo, ali mi zvuči kao tačno na osnovu dostupnih mi informacija.

Takođe na ovu temu - puko mi film juče, pa napravih cause "Ukinimo PDV na čitače smart kartica" na Facebooku:
http://apps.facebook.com/cause...03227&recruiter_id=8476326

 
Odgovor na temu

maximillian

Član broj: 39329
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.internet-prodaja-guma..


+1 Profil

icon Re: online placanje - payment gateway u srbiji10.04.2009. u 16:27 - pre 182 meseci
Evo malo vesti na ovu temu:

Pakom i dalje radi samo Diners. Provizija na transakcije je 4%.

E-services radi preko Intese Visu, Maestro i MasterCard, kod njih je provizija 5,5% i procedura za otvaranje naloga je jednostavna i brza. Ukoliko zelite da idete direktno preko Intese, provizija je nesto niza i iznosi 5%, ali mi se cini da je procedura otvaranja naloga komplikovanija i duze traje.

Mi trenutno radimo implementaciju oba IPG sistema u postojecu internet prodavnicu, pa cu javiti u skorije vreme kako to funkcionise uzivo.

Ako neko ima jos preciznije i svezije informacije, molim neka javi.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: online placanje - payment gateway u srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14938 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.