Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zaštititi automobil od krađe

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako zaštititi automobil od krađe

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 63230 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 19:58 - pre 181 meseci
Citat:
tdusko: Veceras je na vestima na b92 prikazan snimak kradje VW tuarega. Snimljeno kamerom koja je okacena na kuci i uperena u tuarega. Baji je trebalo 25 sekundi da busilicom probusi vrata, napravi kratak spoj, otvori vrata, "razbije" elektronsku blokadu motora i otera auto. Ja sam fasciniran. Koga interesuje, verujem da ce biti i u onom drugom terminu kada se prikazuju vesti.

Takodje, najavljeno je za 9 sati i emisiju "Patrola" da ce biti jos interesantih stvari u vezi kradje automobila



Procitati traje duze
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 21:16 - pre 181 meseci
Sad sam odgledao i patrolu. Izmedju ostalog rekli su da je jedan od najtezih automobila za kradju reno klio jer ima jako komplikovanu bravu na vratima. Najcesce se desava da lopovi prvo ukradu cep sa rezervoara, naprave kljuc i onda dodju jos jednom da auto oteraju.

Automobile koji nemaju bravu sa kljucem na vratima vec se otvaraju iskljucivo pomocu "daljinca", efikasno otvaraju busenjem lima i pravljenjem kratkog spoja. Lek je ugraditi metalnu plocu izmedju lima i kablova.

Od svih zastita, zeder je najbolji jer valjda jos nije bilo slucajeva da je auto ukraden sa zedera. Alarm naravno, moze da pomogne samo kod "lopova-pilicara" jer profi lopovi ocas posla provale frekvenciju na kojoj radi i otkljucaju. Lavlja kandza je takodje provaljena ali je bolja nego nista.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 21:20 - pre 181 meseci
kako to ''provale frekvenciju''? Koliko sam ja upućen kod novijih alarma je to nemoguće uraditi jer je ''plivajući kod'' sa hiljadama kombinacija, tako da mu ništa ne vredi ako usnimi jednu ili deset njih.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 21:31 - pre 181 meseci
^ Iskreno, nemam predstavu kako to radi. Samo sam ukratko prepricao emisiju jer mi je bila interesantna. Ne mora da znaci da je to tacno.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 21:47 - pre 181 meseci
na žalost nisam gledao emisiju, ali te priče za alarm sam čuo stotine puta a niko ne može da mi objasni kako to radi. Poznanik koji se bavi ugradnjom alarma mi je rekao da je takvo ''usnimljavanje frekvencije'' nemoguće... tj. da nema svrhe...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
212.200.65.*



+768 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 21:52 - pre 181 meseci
^Net mi trenutno radi taman toliko da mogu da posaljem poruku ovde pa ne mogu da vidim sta ima na ovom linku ali ako te ne mrzi proveri sta ima ovde http://www.b92.net/video/video...category=905&nav_id=362056
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 22:06 - pre 181 meseci
link je samo najava za emisiju, pričaju o Tuaregu i o ''ćoravim'' bravama...
Pazi, ja znam da alarm nije nikakva posebna zaštita, lopovi kada (na bilo koji način) uđu u auto mogu vrlo brzo da nađu neku žicu alarma i da ga prekinu (a niko nešto naročito ne obraća pažnju na alarm kad se čuje-evo sad baš jedan urla kod mene već pola sata-verovatno zbog pljuska koji je padao do malopre) ali mislim da ne mogu tek tako, nonšalantno da ga isključe...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 22:50 - pre 181 meseci
Sve je vec receno u prethodnim postovima.

Malo je neodgovorno posedovati ovakvo vozilo a ne uciniti nista na planu njegove zastite.

Lopov nema vremena da trazi zice. Ako posao ne obavi za par minuta, odustaje. Moze ga samo, iz obesti, politi kiselinom.
Voznje nema!

U "Patrolu" je receno, ili preneto, nekoliko proizvoljnih zakljucaka koji nisu istiniti, ali je generalno tacno to o cemu su pricali.

Skeneri za otvaranje postoje ali su sve cesce nemocni. Mislim da ih danas ni jedan lopov ne koristi.

Metode su surovije: auto se sece, ili razvaljuje do mesta ahilove pete.

Samo jedan mali "amandman" i korekcija zakona po pitanju prava na zastitu imovine pa bi broj kradja preko noci bio desetkovan.



al nece pa nece.

Valda misle na svoje sinove.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 22:53 - pre 181 meseci
Citat:
zarsilic
Malo je neodgovorno posedovati ovakvo vozilo a ne uciniti nista na planu njegove zastite.


Neodgovorno je posedovati vozilo a nemati kasko... Sve ostalo, alarmi, zajebancije su čisto da bi se vlasnik osećao bezbedno, a ne zato što pružaju neki nivo bezbednosti...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 23:04 - pre 181 meseci
Ne isplati se kasko osiguranje za vozila starija od 3 godina (od 5 pogotovo). Mora se uraditi dodatna zastita.

Na osnovu neke svoje statistike i uzorku od oko 500 vozila sa korektno uradjenom zastitom, bila su samo 2 pokusaja otudjenja, od kojih je jedno u pokretu sa prisustvom vlasnika (otimanje).
Oba pokusaja neuspesna.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe22.05.2009. u 23:20 - pre 181 meseci
Citat:
zarsilic: Ne isplati se kasko osiguranje za vozila starija od 3 godina (od 5 pogotovo). Mora se uraditi dodatna zastita.


Na koju foru se ne isplati?

Ne plaćaš ti istu premiju na nov auto i na auto star 5 godina.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.05.2009. u 00:07 - pre 181 meseci
Ne placa se ista premija, ali je i takva kakva je, prevelika. Osim toga, u slucaju otudjenja kao i ostvarivanja prava na naknadu, sto nije uvek bas jednostavno, ne dobije se iznos cene novog vozila vec se to radi po nekakvim njihovim tabelama. Cesto je vlasnicima vrednije njihovo vozilo od cene koju bi dobili kao naknadu.

Ima jos jedan znacajan momenat: visina iznosa kasko osiguranja nije ni u najmanju ruku zanemariva. Desava se da se ona placa godinama i da u zbiru to bude pozamasna suma pa se postavlja pitanje sta je isplativije? Da li placati kasko, ili eventualnu otkuninu. .

Mala sala, ali je kalkulacija uvek prisutna. Na primer jedna od kalkulacija: za 10 godina kasko osiguranja (nekoliko novih vozila u medjuvremenu) moze se kupiti jedno vozilo.

Sve su to razlozi zbog kojih se ljudi odlucuju na "samostalnu" zastitu svojih ljubimaca.

Moje licno misljenje je da novo vozilo treba kasko osigurati u prve 2 godina i to ne prvenstveno zbog kradje veci zbog eventualnih nezgoda koje su bas u tom periodu najskuplje. Nakon 3. godine mi se cini da je rec o nepotrebnom bacanju para.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.05.2009. u 10:41 - pre 181 meseci
Citat:
zarsilic: Ne placa se ista premija, ali je i takva kakva je, prevelika. Osim toga, u slucaju otudjenja kao i ostvarivanja prava na naknadu, sto nije uvek bas jednostavno, ne dobije se iznos cene novog vozila vec se to radi po nekakvim njihovim tabelama. Cesto je vlasnicima vrednije njihovo vozilo od cene koju bi dobili kao naknadu.

Ima jos jedan znacajan momenat: visina iznosa kasko osiguranja nije ni u najmanju ruku zanemariva. Desava se da se ona placa godinama i da u zbiru to bude pozamasna suma pa se postavlja pitanje sta je isplativije? Da li placati kasko, ili eventualnu otkuninu. .

Mala sala, ali je kalkulacija uvek prisutna. Na primer jedna od kalkulacija: za 10 godina kasko osiguranja (nekoliko novih vozila u medjuvremenu) moze se kupiti jedno vozilo.

Sve su to razlozi zbog kojih se ljudi odlucuju na "samostalnu" zastitu svojih ljubimaca.

Moje licno misljenje je da novo vozilo treba kasko osigurati u prve 2 godina i to ne prvenstveno zbog kradje veci zbog eventualnih nezgoda koje su bas u tom periodu najskuplje. Nakon 3. godine mi se cini da je rec o nepotrebnom bacanju para.


Moje iskustvo je totalno drugačije...

Evo ti npr. moj auto kad sam ga kupio plaćen je 32.000 evra (Golf V), kasko na njega prve godine je bio oko 1000 evra... A evo ti pregled po godinama, i koliku vrednost dobijam u slučaju krađe/100% štete:
1. Godina, 1000 evra premija, 27.000 evra osigurani iznos
2. Godina, 800 evra premija, 22.000 evra osigurani iznos
3. Godina, 600 evra premija, 17.000 evra osigurani iznos
4. Godina, 450 evra premija, 13,000 evra osigurani iznos

(cifre su aproksimativne, ali nije problem ni da potražim stare polise i izvučem tačne cifre)

Dakle, moj auto po nekoj VW računici vredi 20,000 evra (-18% za prvu godinu, -8% za svaku narednu), ali ja realno za njega ne mogu da dobijem više od 13,000 evra (koliko i jeste stvaran iznos osiguranja)... U suštini auta sa najjačim motorima i najviše opreme, najviše gube kad se prodaju polovna.. Jer kad staviš dva auta, moj i nečij klot sa najslabijim motorom, za kupca oba auta su Golf V, zabole ga što ovaj ima duplo jači motor, a što ovaj ima ratkapne i enterijer kao polo, što je ovaj servisiran u Poršeu a ovaj kod majstor žike, kupcu je to sve isto... I u tom kontekstu je i osiguranje, koje je sasvim realno.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.05.2009. u 12:46 - pre 181 meseci
Citat:
zarsilic

Samo jedan mali "amandman" i korekcija zakona po pitanju prava na zastitu imovine pa bi broj kradja preko noci bio desetkovan.



al nece pa nece.

Valda misle na svoje sinove.


e ovo je suština!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.05.2009. u 16:58 - pre 181 meseci
Citat:
ventura: Moje iskustvo je totalno drugačije...


Svako ima neku svoju racuniocu.

U ovom trenutku za tvog Golva tesko ces dobiti i 13.000, i u ovom trenutku je bolje da ti neko ukrade kasko osigurano vozilo jer ces dobiti vise nego da ga prodas.

Ali to je samo u ovom trenutku.

U nekom drugom trenutku je sasvim drugacije.
Jer da moras dati 32.000 eura za novog Golfa, 13.000 eura bi bilo malo za "skoro novog", ako je idealno sacuvan.

Osim toga ove cifre koje si naveo se ne poklapaju sa onim koje su meni na raspolaganju (1000 e za vrednost vozila od 32.000 ???).
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.05.2009. u 17:29 - pre 181 meseci
plus sto ukoliko ti ukradu auto a u njemu imas nesto bitno [potpuno nebitno sta je u pitanju],ni jedna cifra to nece nadoknaditi

sad moze se reci "ne ostavljaj nista u autu",jeste,odes do grada,na 5 min na putu do negde i sad ces svaki put vuci sa sobom sve stvari iz auta?

a i to sto je zare rekao,dobices ti 13 kila,ali sta ces posle s tom lovom moci kupiti,takav auto kao sto ti je ukraden?

nego taj snimak kradje za 25 sec,ima negde da se pogleda?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.05.2009. u 21:50 - pre 181 meseci
Citat:
zarsilic: Svako ima neku svoju racuniocu.
U ovom trenutku za tvog Golva tesko ces dobiti i 13.000, i u ovom trenutku je bolje da ti neko ukrade kasko osigurano vozilo jer ces dobiti vise nego da ga prodas.
Ali to je samo u ovom trenutku.

Kao što vidiš iz računice u svakom trenutku sam mogao da kupim takav isti auto, naravno polovan, ali isto godište.


Citat:
zarsilic:
U nekom drugom trenutku je sasvim drugacije.
Jer da moras dati 32.000 eura za novog Golfa, 13.000 eura bi bilo malo za "skoro novog", ako je idealno sacuvan.

Pa osigurana premija od 13.000 evra je tek nakon četiri godine... Normalno je da od kasko osiguranja nakon ćetiri godine i 250k pređenih kilometara ne možeš dobiti nov auto..

Citat:
zarsilic:
Osim toga ove cifre koje si naveo se ne poklapaju sa onim koje su meni na raspolaganju (1000 e za vrednost vozila od 32.000 ???).

Kolko ja vidim na prvi pogled cena osiguranja je 3-4% od premije što je ja mislim normalna cifra... Inače u pitanju je Dunav Osiguranje..

Citat:
Horvat: plus sto ukoliko ti ukradu auto a u njemu imas nesto bitno [potpuno nebitno sta je u pitanju],ni jedna cifra to nece nadoknaditi

sad moze se reci "ne ostavljaj nista u autu",jeste,odes do grada,na 5 min na putu do negde i sad ces svaki put vuci sa sobom sve stvari iz auta?

E jebiga sad... Nekome crtež deteta naškraban u vrtiću može biti od neprocenjive vrednosti, i šta sad osiguranje treba da se bavi i tim stvarima?

Ne znam šta to ljudi mogu da ostavljaju u autu toliko vredno, a da nije mizerna vrednost u odnosu na cenu automobila? muziku, GPS, laptop, reket za tenis?

Citat:
Horvat:
a i to sto je zare rekao,dobices ti 13 kila,ali sta ces posle s tom lovom moci kupiti,takav auto kao sto ti je ukraden?

Da. Isti takav, što znači polovan.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.05.2009. u 22:46 - pre 181 meseci
Tako razmisljas ti i mozda jos po neko.
Drugi ljudi, ne. Nit prelaze 50.000 godisnje, nit "nepaze" na svoje licne stvari, nit imaju prijatelja u osiguranju koji umeju ubrzati proces naplate, nit ovo nit ono.
I sto je potpuno logicno, nikad ne bih menjao svoje vozilo (prvi vlasnik) za bilo koje drugo polovno koje mogu kupiti za pare dobijene od osiguranja.

I sve su to elementi i cinjenice koje "normalnog" coveka navode na preduzimanju koraka radi zastite svoje imovine.
Onome ko ne vidi u tome racunicu, svakako ne vredi objasnjavati, a treba da postupi po svojoj savesti.


[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 23.05.2009. u 23:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.05.2009. u 22:57 - pre 181 meseci
Citat:
zarsilic
I sve su to elementi i cinjenice koje "normalnog" coveka navode na preduzimanju koraka radi zastite svoje imovine.
Onome ko ne vidi u tome racunicu, svakako ne vredi objasnjavati. Treba da postupi po svojoj savesti.


Čekaj, jel ti stvarno misliš da bilo šta osim kaska može da zaštiti automobil od krađe?

Kažem bilo šta... Lavlja kandža, zeder, GPS, alarmi, blokade... Bilo šta?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako zaštititi automobil od krađe23.05.2009. u 23:14 - pre 181 meseci
Naravno da moze.

Sve ovo vreme pokusavam to da objasnim.

Nije auto bas tako jednostavno ukrasti kako se to nekom cini.

U mnogim tim misterioznim kradjma postoji dosta teksta izmedju redova koji se ne prezentuje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako zaštititi automobil od krađe

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 63230 | Odgovora: 157 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.