Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT

[es] :: Video karte i monitori :: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT

[ Pregleda: 5238 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT14.11.2003. u 16:49 - pre 248 meseci
Internet - 50 %
Programming & Design - 40 %
Movies - 9 % (aka primarno gledanje istih na TV via TV out video card)
Games -1 %



 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT14.11.2003. u 17:29 - pre 248 meseci
zbog onih 70% (net+programiranje): TFT definitivno

jedino sam čuo (ovo nek posvedoči neki dizajner) da tft malo drugačije prikazuje boje, pa može da ti utiče na onih 20% (ako ti je mnogo važan dizajn)


inače, verovatno i sam znaš da ovaj crt ima efektivnu dijagonalu od oko 17.5 inča ;)


 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.mobtel.co.yu

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT14.11.2003. u 18:06 - pre 248 meseci
koliki ti je TV?

2 stvari ne volim kod TFTa
-1. taj koji ti prodaje ima pravo da ti uvali ekran sa bad pixel-ima, jer ti po garanciji imas lepo ekran izdeljen na kvadrante i pise u svakom kvadrantu do koliko se tolerise odnosno koliko je uslov za reklamaciju.
-2. cena 17 tft je cca. 350+€, a 19 cca. 150+€. E sad zasto ne 21" za 400+€ tj. zasto ne polovan 21" za 100+€

Ako u programiranju radis RAD onda ti treba nesto sa lepom visokom rezolucijom.
Stvar za boje TFT -- u proseku su malo hladnije, ali uzmes pa podesis na samom ekranu i to je to.
Ako planiras Movies da gledas sa DVD-a mogu ti reci da sam se pre neki dan iznenadio kako lepo izgleda na acer 17" TFT. Divota.
 
Odgovor na temu

Ivan Vasić

Član broj: 14756
Poruke: 631
*.verat.net

Jabber: ivasic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT14.11.2003. u 18:31 - pre 248 meseci
E pa TFT definitivno.
Jedino kao što već rekoše ima malo problema oko boja ali to MOŽE DA SE REŠI dobrim podešavanjem slike...
DVD a bogami i DivX se fenomenalno vidi na TFT. Da ne pričamo što te manje boli glava od non-stop buljenja u monitor
Sve u svemu moj glas za TFT
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT14.11.2003. u 19:22 - pre 248 meseci
Definitivno TFT.

Razlika u odnosu na 15" modele je ogromna. a kad ga namikaris na 1280x1024 na potpuno ravnom ekranu je mnogo lepo :)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT14.11.2003. u 21:55 - pre 248 meseci
Definitivno CRT. :)

Nađi neki dobar 19", na primer 109MP philips brilliance mada je to već star monitor, verovatno ima i novih dobrih 19tica ali slabo pratim nešto to tržište. Ako nađeš philips, obrati pažnju na slovo P u MP, velika je razlika u odnosu na B i ostale serije. Ali toliko velika da pomisliš da to ne pravi isti proizvođač.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT15.11.2003. u 01:02 - pre 248 meseci
CRT 21"
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT15.11.2003. u 02:16 - pre 248 meseci
Kod TFT-a nervira slika koja se "sporo menja", tačnije tačke imaju dužu perzistenciju nego kod CRT monitora. Ovime se izbegava treperenje ali gubi dinamičnost.

TFT monitori su dobri ako gledaš mnogo teksta na ekranu, ali tu se završava njihova primena. Grafika loša, filmovi loši, jedna rezolucija, igre takođe zaboravi grozno deluju plus što neke ne mogu ozbiljno ni da se igraju zbog pomenute "sporosti".

Treba naglasiti da ove tehnologije napreduju tako da se ovi nedostaci lagano već ispravljaju, ali još uvek nije to prava slika kakvu samo CRT može da da za sada.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT15.11.2003. u 13:57 - pre 248 meseci

TFT, neki kvalitetniji model.

Navedene zamerke za tft stoje, ali po mom mišljenju u manjoj meri nego što je Gojko izneo. Filmovi i igrice uglavnom zadovoljavajuće funkcionišu (osim za profi kaunteraše :)

Kod boljih modela su upotrebljive dve rezolucije, mada je jedna svakako bolja. Boje jesu malo lošije i to je, čini mi se, ono što bi najviše moglo da ti smeta, ali imajući u vidu da je dizajn samo oko 20%, tft je svakako bolje rešenje.

Pozdrav

ex.mangel
 
Odgovor na temu

negative
Nega Tive

Član broj: 4636
Poruke: 52
*.verat.net

Jabber: negative@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT16.11.2003. u 19:02 - pre 247 meseci
Moj glas za TFT!!!

Ja ne ustajem od mog 12"TFT na laptopu... Jeste mi sve manje i sve je lose kao sto kazu ali oci ne peku kao kod crt posle vise sati rada... Mogu da sedim koliko ocu i sve je ok... Za desktop komp sa 17" ekranom i ne sedam jer odmah osetim razliku... Uzmi obavezno vredi svakog evra...
Inace te razlike se ne primecuju posle dan-dva... Naviknes se lako...
nEGATIVE
Ne slusam grupu Negative!!!
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT16.11.2003. u 21:19 - pre 247 meseci
Ovde u komšiluku ima jeda radnja koja ima fantastičnu ponudu tehničke robe, monitori su izloženi na polici od pedesetak metara u tri reda i svi monitori rade te se može videti kakva im je slika. Video sam 19'' CRT Philips sa P kao i mnoštvo TFT monitora raznih veličina i brendova (dominira Samsung). Nakon što sam skoro sat vremena šetao levo desno ispred rafa sa monitorima definitivno sam zaključio da je TFT monitor bolja kupovina! Prikaz filmova na TFT monitorima je sasvim OK a isto se odnosi i na igre, gledao sam intro za neke igre kao i film i sve je bilo kristalno jasno. Napominjem da se ovaj kvalitet slike odnosi na zadnje modele TFT monitora dok su raniji modeli problematični kada je 'aktivna' slika u pitanju. Pošto sam lično zainteresovan za kupovinu TFT monitora ali od 15'' te pratim šta se dešava, mislim da je trenutna tehnologija izrade TFT monitora došla do tog nivoa da je skoro u mogućnosti da pruži iste kvalitete slike kao CRT monitori. BTW ovde ovaj CRT Philips od 19'' kosta skoro isto kao i TFT od 17''.

Moj predlog 17'' TFT.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT18.11.2003. u 20:43 - pre 247 meseci
CRT definitivno :)

Ovom prilikom bih hteo da obavestim one koji su se zalili da ih boli glava da u windowsima(a u linuxima) postoji opcija menjanja refrash rate-a monitora i da ona po mogucnosti treba da bude veca od 60 :))
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT18.11.2003. u 22:20 - pre 247 meseci
TFT kao sto smo ti preporucili na Benchmarku.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

negative
Nega Tive

Član broj: 4636
Poruke: 52
*.verat.net

Jabber: negative@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT22.11.2003. u 16:24 - pre 247 meseci
Citat:
boki:
CRT definitivno :)

Ovom prilikom bih hteo da obavestim one koji su se zalili da ih boli glava da u windowsima(a u linuxima) postoji opcija menjanja refrash rate-a monitora i da ona po mogucnosti treba da bude veca od 60 :))


E kad smo kod toga... Evo sta me zanima...
Jel TFT monitori isto imaju osvezavanje ekrana kao CRT? znaci uvek se iscrtava cela slika ponovo ili se na ekranu samo menjaju odredjeni pixeli?

Mozda je pitanje glupo ali bas me zanima zasto se recimo kad snimam(kamerom) TFT ekran ne pojavljuju linije kao kod CRT...

nEGATIVE
Ne slusam grupu Negative!!!
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.113.eunet.yu

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT28.11.2003. u 22:39 - pre 247 meseci

Zato što funkcioniše na drugom principu.

Kod tft-a imaš pozadinsko osvetljenje, a sliku dobijaš tako što kristali, u zavisnosti od svog položaja, prelamaju svetlost na određeni način dajući tako različite boje. Dakle, treperenja nema jer je svetlo uvek prisutno i samo se menja položaj kristala.

btw. upravo zbog ovakve tehnologije i dolazi do poznatih "duhova" - potrebno je vremena da se površina na odgovarajući način naelektriše, što zatim uzrkojue okretanje kristala i drugačije prelamanje svetlosti.

ex.mangel
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Savet potreban - Kupiti 19'' CRT ili 17'' TFT

[ Pregleda: 5238 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.