Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...

[es] :: ISP :: ADSL :: Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...

[ Pregleda: 3854 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...27.11.2008. u 03:57 - pre 187 meseci
Koristim maxi adsl paket kod beotela vec godinama. Kada je bilo prvo dupliranje brzina, secam se da nije bilo nikakvih problema i paket od 768k je povecan na 1536k.

Medjutim, pocetkom novembra neprijatno sam se iznenadio.

Dok su korisnici jeftnijih paketa dobili dupliranje brzina, korisnici maxi paketa su dobili povecanje nesto vise od 30%.


Ja sam izgleda, kao nagradu za odanost provajderu i kao dugogodisnja musterija koja od pocetka odnosa koristi maxi (najskuplji paket) dobio poseban tretman.

Moj maxi paket je, umesto da bude ubrzan, zapravo usporen.

Po ceni od 2800 dinara koliko kosta maxi paket (2048/192) sam ceo mesec novembar koristio internet brzine midi paketa (1536/192).

Eto, dali su mi midi paket sa malo vecom upload brzinom, ali su mi naplatili kao full maxi paket
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...27.11.2008. u 04:01 - pre 187 meseci
Poenta ove teme na es-u je?

"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...27.11.2008. u 07:33 - pre 187 meseci
Kolko je samo puta bilo price o ovome na forumu... Provajder je prinudjen da od telekoma kupi vise linka da bi mogao da podmiri korisnike, a to je direktno na stetu samog provajdera.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...27.11.2008. u 13:33 - pre 187 meseci
Citat:
optix: Poenta ove teme na es-u je?



Poenta ove teme na es-u je:


1. Da podelim iskustvo sa beotel provajderom i mozda pomognem nekome oko svog izbora provajdera.
2. Da saznam da li sam jedini sa ovakvim problemom ili ne, jer ovo moze uticati na moju dalju odluku da li da menjam provajdera ili ne.





I presoa sam se, kad sam napisao dupliranje brzina mislio sam zapravo da napisem upola. Manji paketi su povecani za 50% a najveci za 33%.

U mom slucaju sam prakticno dobio srednji paket po ceni veceg, i malo ubrzanje uploada...


what we want, we must create
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.rs.



+101 Profil

icon Re: Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...27.11.2008. u 18:28 - pre 187 meseci
1. Stvar nema veze sa Beotel-om, isto bi ti se desilo da si i na bilo kom drugom. Provajderi nemaju kontrolu nad menjanjem brzina korisnika, niti oni to rade, niti mogu da znaju tacno koliku brzinu ima xy korisnik. Svu kontrolu nad DSLAM-om ima vlasnik tj. Telekom Srbija.

2. Mozda nisi jedini, ali si svakako medju retkima. Ocigledno da se radi o nekoj (nenamernoj) gresci, i ono sto je zapravo trebalo da uradis je, da zoves svog provajdera i da stvar njemu prijavis. Kad o tome imaju saznanja, oni su duzni da se obrate Telekomu i isprave stvar. Dakle (011)39-55-155 i problem ces resiti vrlo brzo.

[Ovu poruku je menjao optix dana 27.11.2008. u 19:59 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...28.11.2008. u 14:03 - pre 187 meseci
Dobro. Dakle, i dalje zelim da podelim sledece sa ovim forumom:


Posto je izgleda situacija takva, da je ovaj gore naveden scenario normalan, zelim da podelim svoje iskustvo i da kazem da NIJE normalan.


Dakle, ugovori korisnika su sa provajderom, sa telekomom niti bilo kim drugim. Ne zanima me da li je problem u mom provajderu ili u telekomu, problem je u mom internetu.

Prijavljivao sam ovo svom provajderu svaki dan, izmedju 1og i recimo 15og novembra, a sad je novembar prosao a problem, greska, sta li je vec, nije resen.



Hocu samo da kazem, da mislim da bi se mozda, neki drugi provajder, malo vise angazovao po ovom pitanju i recimo zvao telekom (ako je u tome problem) svaki dan dok se ovo ne resi, a mozda i ne bi. Ja imam iskustva samo sa svojim provajderom, nemam sa drugima. Neko ko ima iskustva sa drugim provajderima moze da zakljuci da li je po ovom pitanju njihov bolji od beotela.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
91.148.79.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...17.01.2009. u 18:00 - pre 185 meseci
Evo sada je 17.januar, jos malo pa ce se navrsiti 3 meseca od tog povecanja brzine u novembru, a proslo je dve nedelje od prvog januara i dupliranja brzina. Meni je i dalje sve ostalo na starom, kako je bilo i godinama unazad. Sad zapravo imam jedinstven ADSL paket, koji uopste ne postoji u ponudi bilo gde u Srbiji, pa se i pitam kako cu ga uplatiti sad za 10 dana kada budem morao.

Brzina mi je i dalje 1.5mbit/192, a od 5og januara, kada sam saznao za dupliranje brzina (dok je meni ostala ista) zovem beotel svaki dan, i belezim sa kim sam razgovarao, ali osim praznih obecanja nista drugo nisam dobio.



Optix, sta mislis o tome?
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...17.01.2009. u 21:00 - pre 185 meseci
Zao mi je zbog problema koji imas. U prve dve poruke nisi spomenuo da si uopste zvao provajdera, i to je bio razlog zbog koga sam hteo da ti skrenem paznju da usmeravas energiju i kritiku na pogresnu stranu.
To sad ocigledno nije slucaj. Slazem se da je provajder morao da resi taj problem i posle prvog poziva.

Ja bih na tvom mestu verovatno pokusao nesto od sledeceg. Nazvao Beotel jos jedanput i zahtevao konkretan odgovor od te osobe razlog zbog koga moj problem nije resen. Ako on ne moze da mi kaze razlog, zahtevao bi da me preusmeri na sefa tehnicke podrske, ili direktora firme. Ukoliko ni oni ne mogu da daju precizan odgovor, spomenuo bih krsenje ugovora, prijavu trzisnoj inspekciji, sudski postupak... i u isto vreme zatrazio migracioni kod kako bih promenio provajdera. Najbolje je da razgovor snimas i trazis sva imena ljudi sa kojima razgovaras, to im slobodno reci... Ukoliko se problem ne resi, promenio bih provajdera i podneo prijavu trzisnoj inspekciji (ili ko je vec nadlezan) za refundaciju novca za uslugu koju nisi dobio. Ukoliko ti i podese brzinu, i dalje insistiraj na refundaciji.

Budi agresivan i ne dozvoli da te vozaju. Ne znam sta drugo da ti kazem.

Pozdrav

"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Umesto vece brzine od prvog novembra, moj paket je zapravo smanjen...

[ Pregleda: 3854 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.