Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savjet: Pri kupovini LCD TV-a šta gledati

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Savjet: Pri kupovini LCD TV-a šta gledati

[ Pregleda: 12648 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sulic23
policajac
BiH

Član broj: 105540
Poruke: 10
92.36.243.*



Profil

icon Savjet: Pri kupovini LCD TV-a šta gledati28.11.2008. u 19:57 - pre 186 meseci
Cijenjeni forumaši malo sam pregledao forum i nisam uspio pronaći, što neznači da nema, a ustvari interesuje me na šta obratiti pažnju prilikom kupovine LCD TV-a.

U skorije vrijeme imam u planu kupiti LCD TV ali nisam baš siguran na šta najviše trebam obratiti pažnju. Kroz razgovor sa trgovcima "svaki cigo hvali svoga konja" pa više nisam siguran šta je dobro a šta ne.

U tom smislu mi je potrebna vaša pomoć.

Unaprijed hvala.
 
Odgovor na temu

Serggio
Srdjan Bukvic
SU

Član broj: 19503
Poruke: 171
93.86.33.*

ICQ: 71785636


+5 Profil

icon Re: Savjet: Pri kupovini LCD TV-a šta gledati14.12.2008. u 20:23 - pre 186 meseci
vidim , da niko nije nista odgovarao...mogu samo da ti napomenem da ti je bitan kontrast, da li je 1:3000 ili 1:7500 ili vishe, ali to nije merodavno posto svaka firma ime nekisvoj sistem merenja kontrasta, bitno ti je da je hd ready , vecina jesu, kao i od prikljucaka da ima ono sto tebi treba, ako ces povezivati komp, da ima HDMI, kompozitni ili s-video ulaz i slicno...za osvetljenje ..pa koliko sam ja skontao svaki je 500cd, tako da tu nema velike nauke, i gledaj marke kao sto su :
Samsung, LG, Toshiba, Sarp ili SOny. Zapazices da ima jako mnogo modela kod svake firme, najceshce je razlika u sitnicama, ako su cene slicne, ali svaki model koji vidish u prodavnici, ili na nekom domacem sajtu, dodatno proveri u Google-u posto se cesto deshava da stave netacne specifikacije za TV koji prodaju.
Eto, toliko, ja isto planiram kupovinu LCD-a neko vreme...pa sam ovo saznao do sada.
Mogao bi johs neko nesto da napishe uopshteno ko vec koristi LCD TV sta je dobro sta su mane, sta je bolje od chega, posto ovako kad pogledash sve pomalo deluje konfuzno :)

pozz
 
Odgovor na temu

Dripac
Panchevo

Član broj: 67271
Poruke: 240
*.dynamic.panet.rs.



+2 Profil

icon Re: Savjet: Pri kupovini LCD TV-a šta gledati11.06.2010. u 20:04 - pre 167 meseci
nisam hteo da otvaram novu temu jer me interesuje da mi neko pomogne oko izbora lcd tv.......posto nemam veliku sobu ja sam prinudjen da uzmem lcd od 26 incha......e sad gledajuci ovih dana dosao sam do nekog uzeg izbora samsung LE26B450 i LG 26LH2000 ......voleo bi da mi neko kaze koji je bolji jer sam totalni laik.....hvala u napred!!!!
 
Odgovor na temu

pn.bl
Banja Luka

Član broj: 90705
Poruke: 20
*.broadband.blic.net.



+3 Profil

icon Re: Savjet: Pri kupovini LCD TV-a šta gledati24.11.2010. u 20:37 - pre 162 meseci
Ono što sam ja pročitao i saznao o LCD ili plazmama je sljedeće
nije toliko bitno da li je plazma, LCD ili LED, HD ready ili FullHD bitnije je odziv ekrana, osvjetljenje i frekvencija,
plazme rade na 450Hz i više, dok LCD radi na 50Hz pa do 200Hz,
oko neće primjetiti razliku između 450 i 600Hz kod plazme , ali svakako će primjetiti razliku između LCD-a na 50Hz i 100Hz,
bolje uzeti FullHD na 100Hz nego Led na 50Hz, količina boja koje Led može prikazati mjeri se u milionima a nisu za oko presudni to je više marketinški trik nego što u realnost ima neku vrijednost, isto je i sa dinamičkim kontrastom kojeg izražavaju u milionima a stvarni, prirodni kontrast koji se može postići je 10 000:1.
Ako kupujete Led, koji je u startu skupli, onda provjerite na zvaničnoj stranici proizvođača da li je fullLed, znači led diode se nalaze iza samog ekrana, ili je edgeled, diode se nalaze samo sa strane i onda nemaju poseban efekat ni ti prednost u odnosu na kvalitetniji LCD koji košta isto para.

 
Odgovor na temu

pn.bl
Banja Luka

Član broj: 90705
Poruke: 20
188.246.87.*



+3 Profil

icon Re: Savjet: Pri kupovini LCD TV-a šta gledati09.12.2010. u 10:44 - pre 161 meseci
Preporučujem minimum konfiguraciju: odziv 5ms i manje, frekvencija 100Hz i više, da ima DVB - T i DVB -C (tj. da se mogu gledati digitalni i analogni kanali), i da ima mogućnost mijenjanja formata slike (16:9, 4:3, 14:9 i slično) ako nekog nervira što ljudi izgledaju zdepasto.

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Savjet: Pri kupovini LCD TV-a šta gledati

[ Pregleda: 12648 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.