Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pucketanje u auto zvucnicima

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pucketanje u auto zvucnicima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12774 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

predragc

Član broj: 112161
Poruke: 45
93.86.46.*



+1 Profil

icon Pucketanje u auto zvucnicima09.12.2008. u 16:39 - pre 186 meseci
Vec duze imam problem sa pucketanjem zvucnika u autu dok je upaljen,kada ugasim auto pucketanje nestaje...drugar mi je rekao da mi je los radio,medjuti danas sam kupio Panasonikov CD ali ista stavr,i dalje pucketa u zvucnicima dok je auto upaljen...

Ima li leka...? Sta da menjam,kablove...?
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima09.12.2008. u 18:34 - pre 186 meseci
Masu proveri... A,mozda ni 12V nisi dobro povezao!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima09.12.2008. u 19:01 - pre 186 meseci
Koji je auto u pitanju?

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

predragc

Član broj: 112161
Poruke: 45
93.86.46.*



+1 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima10.12.2008. u 07:57 - pre 186 meseci
u pitanju je drndavi yugic...inace na svecicama su lika sistem kablovi...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima10.12.2008. u 08:15 - pre 186 meseci
Tačno sam predpostavio da je Yugo u pitanju.

Kod njega čak ni fabrička instalacija nije valjala.

Moj savet ti je da izvučeš nove instalacije za napajanje i plusa i minusa.

Naravno zatvori plus preko osigurača bliže akumulatoru.

Stavi malo deblje provodnike!!!!!!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

predragc

Član broj: 112161
Poruke: 45
212.200.213.*



+1 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima10.12.2008. u 22:34 - pre 186 meseci
vazi...hvala!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima11.12.2008. u 01:04 - pre 186 meseci
Nema na čemu, javi šta si uradio zbog drugih ne zbog mene!!!!

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Lomnica_city
Jagodina

Član broj: 44213
Poruke: 51
5.57.77.*



Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima20.11.2012. u 19:42 - pre 138 meseci
Ajde da ne otvaram novu temu da dodam da se i meni ovo desava ALI tek posle nekog vremena rada, onda se zvucnik utisa i posne da pucketa, i prestane potpuno da radi, pomaze tek da se ostavi auto da se ohladi dobro i tek onda proradi, sta moze biti?

Zvucnici su do skoro radili dobro, crkla mi jedna zica za plin na akumulatoru, zamenili dzek za zicu i sve vratili kako treba, ali onda poceli zvucnici da zezaju, mislim da je originalni dzek za zicu bio boje bakra/bakarni, a ovaj koji su stavili je siv, kao lim, ima li to neke veze i zasto tek kad se i auto i zvucnici dobro zagreju i ne proradi dok se auto ne odmori bar pola sata (otprilike toliko dugo i rade)?

Auto u pitanju je Ford Focus 1,6 benzinac, akumulator, anlaser, alternator... sve je novo ili skoro servisirano pa ne verujem da je nedostatak struje, takodje i masa otpada jer pola sata rade normalno?
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima21.11.2012. u 08:17 - pre 138 meseci
cudno je sto se sve desava bas tako,ali u oci upada cinjenica da ti problemi nastaju cim plinski uredjaj pocne da radi. nisam nesto pretjerano upucen ali mislim da se plinski uredjaj aktivira tek nakon sto se rashladna tecnost i motor zagriju a to se nekako podudara sa vremenom pocetka i kraja smetnji koje imas. ako sumnjas u taj dzek prelemi ga,od toga nema boljeg ni stalnijeg spoja.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima21.11.2012. u 08:24 - pre 138 meseci
Nije do džeka.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima21.11.2012. u 11:12 - pre 138 meseci
Totalno je čudno što se to dogodilo baš kod tih promjena na autu ali meni osobno ne izgleda kao da ima veze s time. Ja bi prije bacio sumnju na radio. Kod nedostatnog napajanja radio će ti se ugasiti. Ako mu padne napon, on se ugasi. A ako napajanje ne može dati dovoljno struje, kad potegne struju pada napon i radio se opet gasi, s time da se odmah upali i kad potegne struju opet ugasi i tako stalno žmiga. Imam doma masu radija, isprobao oba slučaja, radio se uglavnom gasi. Jedino, da nemaš kojim slučajem staru kantu od analognog radija? Oni se ne gase, nego se mogu baš tako ponašati. U tom slučaju bi bilo moguće da kad se upali taj uredaj za plin da izgubis napon na radiju ili je nedostatna struja. Ali takvo radio u Focusu, ne vjerujem

Meni zvuči na pregrijavanje autoradija, nekakvu grešku ili slično. Zvučnik se isto ne bi trebao tako ponašati... Bilo bi dobro kad bi imao neko drugo ispravno autoradio da isprobaš i uvjeriš se u njegovu (ne)krivicu.

Reci mi još jednu stvar: rekao si da ponovno proradi kad se auto ohladi. Dali za vrijeme hlađenja auta pustiš radio upaljen ili ugašen? U prvom slučaju, ako je radio bio upaljen i proradio, onda je do auta. Za aute sam totalni laik ali možda ti nešto dodatno grije prostor iza radija što pospješuje njegovo pregrijavanje. U drugom slučaju se pospješuje tvrdnja da se autoradio opet pregrijava, ali onda može biti RADIO taj koji se pola sata hladi pa onda proradi.

NAPOMENA: ako je radio tvornički onda ga nemoj vaditi, postoji mogućnost da ga više ne budeš mogao upaliti bez koda.

Eto, moje glasno razmišljanje, kako bi 44250 rekao vjerojatno bubetam

Moj stari ima sličan problem u suprotnoj veriji sa tvorničkim radiom. Ne radi to uvijek ali se zna često javljat: dok se auto ne ugrije, neće čitati CD ili poprilično šteka.

[Ovu poruku je menjao Pioneer cdj 200 dana 21.11.2012. u 12:27 GMT+1]
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima21.11.2012. u 12:30 - pre 138 meseci
Sve liči na neispravnost radia usled skidanja i vraćanja kleme na akumulator, i to sigurno više puta u kratkom vremenskom periodu.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima22.11.2012. u 20:21 - pre 138 meseci
Sad mi je još nešto palo na pamet. Jel to pucketanje onako pravilno (u pravilnim vremenskim intervalima i čuje se jasno) ili onako više kao da nešto šteka? Ako je fabrički radio, možda se uključila kakva zaštita. Neka radija imaju kod i neće se uopće upalit a neka ne. Radio u mom autu (nije mi se dogodilo nikada ali sam čitao) ako se van auta spaja ili ako se aktivira i unutar auta ta zaštita, svira kratko vrijeme i onda počne pištit. Radi beep u pravilnim vremenskim intervalima. Možda se i ovaj poslije nekog vremena aktivira, utiša zvuk i pucketanjem daje do znanja da je zaštita aktivirana. No pretpostavljam da bi izbacio na display neku povratnu informaciju da se zna.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Lomnica_city
Jagodina

Član broj: 44213
Poruke: 51
178.79.25.*



Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima23.11.2012. u 15:56 - pre 138 meseci
Ne, ne pocne kad proradi plin, sekvent plin se aktivira na svega 30 stepeni, a meni radio radi neko vreme nakon sto se plin aktivira, i mora se auto dobro ohladiti da bi proradili zvucnici, ne moze da radi radio dok se auto hladi, a bas cu probati kad se ohladi auto da ukljucim radio i da vidim hoce li izgurati vise od 20-ak minuta...

Ne gasi se radio nego samo zvucnici prestaju da daju ton, radio i dalje aktivan, trazi normalno stanice, ali zvuka nema ni za lek kad jednom krene da se stisava i utisa skroz, i onda samo povremeno pucne 1-2 puta (nije pravilan razmak znaci), niti sta pokazuje na displeju sem trenutne stanice koju slusam...

Ni mehanicar ne misli da je do dzeka, rece mi da je kalajisan a isto je i on bakarni ili tako nesto, jer je kalaj kao dobar provodnik, bla bla...

Ne znam zasto bi mogao radio da posizi zbog cestog skidanja kleme i da bas kad se auto dobro zagreje prestane da daje zvuk, jel moze neko objasnjenje kako bi to radio, klema se ne rasklima definitivno, a za kod ne brini, znam ga napamet...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima23.11.2012. u 17:31 - pre 138 meseci
Probaj da otkačiš sve zvučnike osim jednog pa probaj. Ako i dalje svira polako dodaj zvučnik po zvučnik. Nadam se da je na radio prikačeno četiri zvučnika.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima23.11.2012. u 23:03 - pre 138 meseci
Citat:
Lomnica_city:
Ne, ne pocne kad proradi plin, sekvent plin se aktivira na svega 30 stepeni, a meni radio radi neko vreme nakon sto se plin aktivira, i mora se auto dobro ohladiti da bi proradili zvucnici, ne moze da radi radio dok se auto hladi, a bas cu probati kad se ohladi auto da ukljucim radio i da vidim hoce li izgurati vise od 20-ak minuta...

Ne gasi se radio nego samo zvucnici prestaju da daju ton, radio i dalje aktivan, trazi normalno stanice, ali zvuka nema ni za lek kad jednom krene da se stisava i utisa skroz, i onda samo povremeno pucne 1-2 puta (nije pravilan razmak znaci), niti sta pokazuje na displeju sem trenutne stanice koju slusam...

Ni mehanicar ne misli da je do dzeka, rece mi da je kalajisan a isto je i on bakarni ili tako nesto, jer je kalaj kao dobar provodnik, bla bla...

Ne znam zasto bi mogao radio da posizi zbog cestog skidanja kleme i da bas kad se auto dobro zagreje prestane da daje zvuk, jel moze neko objasnjenje kako bi to radio, klema se ne rasklima definitivno, a za kod ne brini, znam ga napamet...


To što radio "normalno radi" odnosno je aktivan ne znači da nije do njega. Imam doma najmanje 4 komada autoradija kojima su crknuli izlazi. On normalno traži stanice, ubacuje i svira cd/kazetu/usb, sto god, normalno se pali gasi, ekran radi, samo neki nedaju zvuk, neki krče, neki cvile itd. Tvornička radija su zeznuta jer se na 150 načina vežu s autom, da nema neku mute funkciju ili nešto? Malo sam pretraživao za Focusov radio, no nisam ništa korisno našao.

Svakako probaj radio pustit da radi dok je auto ugašen. Samo nemoj da ti je akumulator poluprazan da ne moraš da guraš (dogodilo nam se više puta). Ali pola sata bi trebao bez problema izgurati. To prvo prije nego krenemo dalje.

I savjet od @zeoN_Rider isto probati. No malo je teže za izvesti. Svi su zvučnici vrlo vjerojatno na jednom konektoru pa ih je iza radija ne moguće ukopvačati jedan po jedan, osim da se cvikaju žice ili da se na svakom zvučniku ne skidaju žice, za što treba rastaviti sva vrata. Ukoliko ništa od toga ne upali, izvaditi radio van i nek svira vani, pa onda vidjeti da li će raditi i da li se pretjerano grije. Mada kod autoradija je to teško procjeniti budući da se u svakom slučaju, užare Ja ih koristim izvan auta, na slobodnom zraku pa bez problema opečem prste na hladnjak, kako tek moraju kuhat kad su u autu ne želim ni pomislit. S jednom opaskom, da ga ja uvijek peglam do daske, odnosno slušam glasno. U mom autu kad ga tako tjeram do kraja (a to je uvijek kad vozim ) se čak i prednja maska od radija ugrije.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima24.11.2012. u 05:52 - pre 138 meseci
Jel ovakav radio
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Lomnica_city
Jagodina

Član broj: 44213
Poruke: 51
178.79.25.*



Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima24.11.2012. u 14:35 - pre 138 meseci
Jeste takav, ali posto je Trend oprema onda kasetas, imam izvedene prikljucke (fabricki) ispod sedista za CD sarzer...

Otpada vadjenje radija i cackanje pojednacnih zvucnika, svi su na 1 dzek koliko se secam, i ne rade sva 4 (crkao bar 1), vadio sam ga jednom da vidim kakav je jer sam hteo da ga zamenim, ali bih onda izgubio kontrole na volanu, tj ostale bi mi badava, a treba i adapter sa 2xDIN na 1xDIN, pa sam odustao...

Probacu danas sviruckanje sa ugasenim autom, vreme se inace skratilo, sad posle 2-3 pesme utihne, pre nedelju dana je mogao i 4-5-6 da izgura...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima24.11.2012. u 15:43 - pre 138 meseci
Nemoj dalje eksperimentisati, gubiš vreme. Nosi u servis.


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Pucketanje u auto zvucnicima24.11.2012. u 20:47 - pre 138 meseci
Citat:
Lomnica_city:
Jeste takav, ali posto je Trend oprema onda kasetas, imam izvedene prikljucke (fabricki) ispod sedista za CD sarzer...

Otpada vadjenje radija i cackanje pojednacnih zvucnika, svi su na 1 dzek koliko se secam, i ne rade sva 4 (crkao bar 1), vadio sam ga jednom da vidim kakav je jer sam hteo da ga zamenim, ali bih onda izgubio kontrole na volanu, tj ostale bi mi badava, a treba i adapter sa 2xDIN na 1xDIN, pa sam odustao...

Probacu danas sviruckanje sa ugasenim autom, vreme se inace skratilo, sad posle 2-3 pesme utihne, pre nedelju dana je mogao i 4-5-6 da izgura...


Kontrole na volanu se mogu zadržati jer dosta aftermarket radija danas ima remote priključak, samo je potreban nekakav adapter da poveže te kontrole samo ne znam kakva je nabavljivost i cijena, ali se da možda nabaviti na eBayu. Mislim da je veći problem ugurat radio, ako auto nema previđeno za instalaciju standardnih radija, onda su potrebni razni kitovi. Gledam ove nove Focuse i Fieste, sa baznim radijom (onaj ne-Sonyev model), našta to liči. Em je ružan, em ga nemožeš nikako izvaditi, em su kontrole za još 100 drugih stvari od auta na njemu. Ali i za to su već napravili kitove.

Kad već guraju ta tvornička radija i neće da ih se mjenja, onda nek izvole stavit malo jača pojačala u njih, obavezno usb i bluetooth itd.

Ja sam čak za svoj auto našao radio predviđen baš za njega, savršeno se uklapa, koristi sve funkcije od fabričkog radija (display, kontrole na volanu i piše čak da može pokupiti informacije od klime) a ima sve, od touch screena, usb-a, dvd-a, stražnje kamere, navigacije, dvb-t-a itd. Samo je marka neka lijeva, a ja da kupujem radio to bi bio Alpine

Vezano za problem, probaj na hladno pa javi što se zbiva
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pucketanje u auto zvucnicima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12774 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.