Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Port forwarding Huawei SmartAX-MT880v2

[es] :: SOHO Networking :: Port forwarding Huawei SmartAX-MT880v2

[ Pregleda: 3046 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
93.86.67.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Port forwarding Huawei SmartAX-MT880v216.12.2008. u 22:23 - pre 186 meseci
Treba da forwardujem portove za program za daljinsku kontrolu preko neta. Sad ja sam forwardovao portove za određene programe ali ovo je malo drugačije.

U progamu piše da treba da forward-ujem konekciju port sa router-a (u čijoj se lokalnoj mreži nalazi komp koji je potrebno kontrolisati) na IP adresu i port kompjutera koji želim da kontrolišem u lokalnoj mreži.

Da li neko zna kako se to radi?

Hvala
The truth is out there and I want to believe.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Port forwarding Huawei SmartAX-MT880v216.12.2008. u 22:55 - pre 186 meseci
Potpuno isto kao i za ostale programe. Proveriš koji port koristi program kojim hoćeš da mu pristupiš od spolja (tj serverska varijanta na kompu) pa na ruteru forvarduješ taj port na IP adresu tog kompa. Iskoristi bilo koje forvardovanje za njega pa prepiši sve a samo port zameni drugim.
Ako ne ide, napiši koji program hoćeš da koristiš.
 
Odgovor na temu

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
93.86.67.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Port forwarding Huawei SmartAX-MT880v216.12.2008. u 23:08 - pre 186 meseci
Pa i dalje nešto neće. Jer pazi ovaj program ne koristi tačno određeni port. Mislim ima svoj default ali u tome jeste kvaka da on zavisno od porta pristipu određenoj IP adresi.

Progra je "Anyplace Control"

Evo gde je to i objašnjeno:

http://www.anyplace-control.co...q.htm#HowtocontrolnetworkPCvia

Treba da je pod "
How to control LAN computers (behind the router) via Internet? "

Ako neko ima neki predlog za neki drugi program koji može da kontroliše kompove preko neta koji su u lokalnoj mreži bilo bi lepo da mi ga preporuči.

I još nešto me zanima. Da li postoji neki od programa za kontrolu koji može da prikaže i recimo video sadržaj koji se trenutno nalazi na kompu koji treba kontrolisati.

Hvala
The truth is out there and I want to believe.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Port forwarding Huawei SmartAX-MT880v217.12.2008. u 01:10 - pre 186 meseci
Sve je standardno, program ima neke default portove a ako hoćeš da ga koristiš za više kompova u mreži, onda sam podesiš različite portove. Praktično, podesiš na prvom kompu te default pa ih forvarduješ na IP adresu kompa. Onda na drugom postaviš neke druge portove (u njihovom primeru veći ili manji za 1) pa ih forvarduješ na IP adresu tog drugog. Ako planiraš da koristiš samo za jedan komp, postavi pomenute portove, forvarduj ih na ruteru i to je sve. Potpuno isto kao da forvarduješ portove za recimo emulca.
Ovaj program ima i drugu varijantu, komp koji je u lokalnoj mreži se konektuje na njihov server pa se i ti bilo odakle konektuješ i onda server povezuje. Valjda i Hamachi radi na taj način. Tačnije, umesto da koristiš neki program tipa Dyndns, ovaj program sve to odrađuje.

Ja inače koristim radmin i realvnc mada je sve to manje-više isto.
 
Odgovor na temu

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
79.101.166.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Port forwarding Huawei SmartAX-MT880v217.12.2008. u 11:53 - pre 185 meseci
OK hvala na objašnjenu. Probao sam ja "realvnc" ali on ne radi iza router-a. Čak su mi i drugi ljudi rekli da on neće da radi ako imaš ADSL jer Telekom daje router dok recimo kod kablovskog Interneta to nije problem jer oni daju mode a ne router.

Hvala još jednom.
The truth is out there and I want to believe.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Port forwarding Huawei SmartAX-MT880v217.12.2008. u 12:52 - pre 185 meseci
Pa o čemu mi uopšte ovde pišemo? O forvardovanju portova koje se radi samo kada imaš ruter a ne modem. Možeš ti i ADSL da koristiš uz modem i onda nema forvardovanja ali je ruter u svakom slučaju bolje rešenje a dodatni poslić je da se podese portovi i gotovo. Nemoj da slušaš te druge ljude jer su oni to samo onako usput čuli i ne znaju o čemu se radi. Slobodno probaj taj program a i realvnc će da radi ako sve podesiš.
Ja imam u kombinaciji modem, dva rutera i dva kompa, imam kablovski i ADSL i u svakom trenutku mogu da pristupim bilo kom kompu na bilo koji pomenuti način.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Port forwarding Huawei SmartAX-MT880v2

[ Pregleda: 3046 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.