Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Carine na uvoz automobila ostaju na 20%

elitemadzone.org :: MadZone :: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 30135 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 06:01 - pre 186 meseci
Već sam rekao da noću sanjam kako u pantofnama hodam gradom sa maljem i lupam džipove. Posebno one BMW i onog Cayena ( četrdesetogodiša plata jednog rudara ). Uvek isti san i uvek blaženi osmeh na licu.
Međutim u ovoj novoj godini ću se zadovoljiti ako im povećaju godišnju registraciju jedno 3-4 puta. Na jedno 250 000 dinara. Pa nek´se voze.

P.S. - Smanjio bih registraciju za Alfa Romeo mojim dragim Alfistima. I ukino carinu.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 04.01.2009. u 08:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 08:52 - pre 186 meseci
Citat:

Posebno one BMW i onog Cayena ( četrdesetogodiša plata jednog rudara ).


Jao kako je ovo dirljivo...

Evo jos jednog predloga - cetvorovekovna plata deteta-radnika iz Indonezije :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.216.*



+471 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 09:38 - pre 186 meseci
Ma da, ali na novčanice ipak ide Alija Sirotanović - rudar udarnik! - a ne džipčina zamena za mali penis.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
93.86.98.*



+6455 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 10:31 - pre 186 meseci
Citat:
žutokljunac:
P.S. - Smanjio bih registraciju za Alfa Romeo mojim dragim Alfistima. I ukino carinu.


Auuu... Pa ti si vozač Alfa Romeo-a?

Sve sam shvatio.

U potpunosti razumem tvoje probleme i frustraciju sa malim penisom. Ne mogu da se saosećam sa tobom, ali ti mogu preporučiti AlfaRomeo klub gde ćeš naći dosta svojih sapatnika.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.219.*



+471 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 11:02 - pre 186 meseci
Uskoro vozač jedne prelepe crne lepotice, 159-ke. To se vozi srcem, iz ljubavi. Šta ćeš kad kod nas Alfa nema status " Svete Krave " kao tvoj Golf. A oko veličine - ništa ne može da mi zameni osmehe i uzdahe devojčica.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 11:57 - pre 186 meseci
Citat:
žutokljunac: ...Posebno one BMW i onog Cayena...

Ja za ovo poslednje nisam ni cuo do sada i veoma sam srecan zbog toga. Mora da nesto nije u redu sa onima koji se krecu po tim njihovim dzipadzijskim krugovima i pricaju o kolima. Doduse, ja ni u sestom, sedmom razredu osnovne skole nisam razumeo one koji su naprasno poceli da pricaju o kolima i slicnim glupostima, da ih crtaju i slicno, pa nista, a malo kasnije, u srednjoj skoli, velika mi je zelja bila, u casovima dokolice, u kafanskim razgovorima, da od tih njihovih gluposti napravim kokosarnike i tako im pokazem sta ja mislim o njihovim "statusnim simbolima" i o njihovoj potrebi za isticanjem pomocu tih simbola uopste. Posle sam ih prerastao pa prestao da trosim vreme na njih, cak i u kafanskim razgovorima. Obicni klovnovi.
Citat:
Ivan Dimkovic: Jao kako je ovo dirljivo...

Evo jos jednog predloga - cetvorovekovna plata deteta-radnika iz Indonezije :)

Ma jok, jedna lepa kućica sa okućnicom, malim voćnjakom i baštom u cveću, to je manje dirljivo, a bolje pokazuje kakva je kolosalna budalastina samo postojanje tih gluposti, ne moramo da ulazimo poredjenje po trajnosti i slicno. Sa sve nevoljicima koji tu glupost cine mogucom i radi su da na tzv slobodnom trzistu plate tu cenu posteno zaradjenim kapitalom. Tako da bi ja uveo carinu ne 20% nego 20,000% , a posebno za one olupane sto ih uvoze kao staro gvozdje pa ofarbaju i prodaju. Mozda bi se onda dvonosci okrenuli vaznijim stvarima, kad bi videli kako nema sanse da ikad u zivotu nabave te gluposti. Na primer, da nauce kako se maramicom brise slinavi nos i gde se ista baca, ako se koristi papirna maramica, a ne da ga istresaju na ulicu. Ili, da je primitivizam da se puši. Itd. Ne sto je meni stalo do njih, nego da mi ne zagadjuju okolinu.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-4.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 13:12 - pre 186 meseci
U Danskoj su nevidjeni porezi za automobile 200-300%
pa obicnim ljudima ne pada napamet da ih kupe .
A Danci su proglaseni za jednu od najsrecnijih i najzadovoljnijih nacija u Evropi .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

barons

Član broj: 199771
Poruke: 85
..9-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 13:41 - pre 186 meseci
Danci su kao i svi Skandinavci prirodni ljudi i sa velikim osecajem za realnost. Skandinavska stedljivost, ne skrtost, dakle stedljivost je za uzor. Oni stede gde god mogu da ustede. Jedno vreme sam proveo u Geteborgu i doslo je obavestenje da se svi auti sklone sa parkinga zbog skupljanja kamencica. Pred kraj zime kupe se kamencici koji su tu bili da sprece klizanje i ide neko masince kao usisivac i susi ih i pakuje u najlon kese za sledecu zimu.


"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about
new ways to harm our country and our people, and neither do we." - George W. Bush
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.216.*



+471 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 17:37 - pre 186 meseci
Lesli, Porše Kajen - džip. Voze ribe mafijaša, uspešne sponzoruše i bizmismeni, fudbaleri sa sela i uopšte taj fin svet. Krem društva. Krem L´Žer.
 
Odgovor na temu

joziviolin
USA

Član broj: 73642
Poruke: 32
*.hsd1.ma.comcast.net.



Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 17:57 - pre 186 meseci


Ili ti u prevodu:
-vrhunske pevacice svetskog ranga sa izrazito "prirodno" velikim grudima i EQ max.50, koje cak uticu na popularnost (sto si glupjli to bolje)
-biznismeni su bas ti koji su krenuli da pricaju o slicnim automobilima u 6-7 razredu osnovne,i mozak im je ostao u tom vremenu
-fudbaleri "Sa Pixetom u Mercedes" i slicnim "padezima"
-krem drustvo koje bira sve ove majmune koji su na vlasti,pritom se menjaju sa jedne stolice na drugu,sa ministra prozora na ministra finansija i obrnuto


I da ne zaboravim:
zutokljunac - sto se tice tvog sna,da nisi jedan od malobrojbih koji sanja takve stvari,drzava ne bi bila takva kakva jeste.Posto ocigledno vecini odgovara situacija koja se ne menja od 1991,predlazem ti da bezis odande i krenes da razmisljas u drugom pravcu.


E Srbijo,blago tebi sto te ima na mapi.......da te nema bilo bi nam lakse
Citat:
žutokljunac: Lesli, Porše Kajen - džip. Voze ribe mafijaša, uspešne sponzoruše i bizmismeni, fudbaleri sa sela i uopšte taj fin svet. Krem društva. Krem L´Žer.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 18:17 - pre 186 meseci
Ne kaže se biznismen, nego bizmismen.

editovao: vidim da si na mojoj alfa strani.
 
Odgovor na temu

barons

Član broj: 199771
Poruke: 85
..9-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 18:25 - pre 186 meseci
Citat:
Ili ti u prevodu:
-vrhunske pevacice svetskog ranga sa izrazito "prirodno" velikim grudima i EQ max.50, koje cak uticu na popularnost (sto si glupjli to bolje)
-biznismeni su bas ti koji su krenuli da pricaju o slicnim automobilima u 6-7 razredu osnovne,i mozak im je ostao u tom vremenu
-fudbaleri "Sa Pixetom u Mercedes" i slicnim "padezima"
-krem drustvo koje bira sve ove majmune koji su na vlasti,pritom se menjaju sa jedne stolice na drugu,sa ministra prozora na ministra finansija i obrnuto


nisi morao zbog toga da ides preko bare. To sve imas i u Srbiji.



"Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about
new ways to harm our country and our people, and neither do we." - George W. Bush
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 18:30 - pre 186 meseci
Ponekad sanjam da idem šilom po fensi kafićima i bušim skockanim sponzorušama plastične sise. Al to mi je perverzan i nasilan san. To baš kad sam loše raspoložen. Inače bih uveo u poreski sistem i specijalnu akcizu na plastične sise i usne. Poreska stopa od 40%, poreski obveznik - sponzor ( po kriterijumu prevaljivosti poreza sa poreskog platca na poreskog jemca ).
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-4.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 19:19 - pre 186 meseci
Citat:
žutokljunac: Ponekad sanjam da idem šilom po fensi kafićima i bušim skockanim sponzorušama plastične sise. Al to mi je perverzan i nasilan san. To baš kad sam loše raspoložen. Inače bih uveo u poreski sistem i specijalnu akcizu na plastične sise i usne. Poreska stopa od 40%, poreski obveznik - sponzor ( po kriterijumu prevaljivosti poreza sa poreskog platca na poreskog jemca ).

Da dobra ideja .. veliki porezi za ove dzipove od 5K kubika i za sisate plavuse od 5K kubika sisa

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 19:46 - pre 186 meseci
Citat:
ventura: Ne, ovde je čista stvar da neko hoće nešto što ne može sebi da priušti, pa hvata krivine ne bi li to sebi priuštio.


Da li tu ima nesto lose? U svakoj zemlji pa cak i najrazvijenijim, srednja klasa, pogotovo njen nizi deo, rasteze kucni budzet i "hvata krivinu". Ko gleda strane automobilske emisije, primetice da dosta paznje poklanjaju pa cak i nekim sitnijim snizenjima.

Naravno svestan sam i ja cinjenice, da domaci politicari obecavaju kojekakve gluposti. Ali to ih ne opravdava kada naprave gluposti. Umesto da budzet pune na normalan nacin, a to je kroz privredjivanje i ekonomiju, daleko je lakse to raditi nekom vrstom haraca. Za zapisnik: Ja nisam protiv dazbina drzavi, i smatram da ih dugujem drzavi, i da time placam ono sto mi drzava pruza. Ali druga je stvar kada narod finansira nesto sto je skoro pa neodrzivo-komplikovan, skup i neefikasan drzavni aparat. Gde se "Serbus Vulgaris"[(c) by I.D.] nad*kana shalterusha dere na mene, jer nije popila 151. po redu kafu. Korumpirane sluzbenike u drzavnim organima?

Kada se pocisti sav taj talog i shljam rado cu placati carinu i 50%, znajuci kuda moj novac ide.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
79.101.235.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 19:57 - pre 186 meseci
Koliko postoji iskompleksiranih ljudi to je prosto neverovatno. Cim neko vozi dobar i skup auto taj odmah nije normalan i nesto mu fali. Ili nije inteligentan ili mu je kita mala ili ima silikone ne daj boze ili je sponzorusa. A vi koji sve to nemate i UOPSTE im ne zavidite ste svi IQ (ili kako neko nekoliko postova iznad rece EQ) iznad 160, kita do kolena, svi lepotani, uspesni u svom poslu, a dok oni idu i sa svojim malim kitama yebu okolo te iste sponzoruse (koje su da ne zaboravim ekstra ruzne, a vase ribe su prelepe, jer vi ne vozite besan auto i samim tim imate mnogo lepsu ribu od njih), vi po raznim forumima idete i ne skidate ruke sa tastatura olajavajuci njih. Nekome ovde nesto fali, a mislim da to nisu oni.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-4.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 20:21 - pre 186 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Nekome ovde nesto fali, a mislim da to nisu oni.

A Danci su i dalje srecni a u Svedskoj standard a 'ladno ...

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 20:52 - pre 186 meseci
Citat:
Nabukodonosor: ... kita do kolena, svi lepotani, uspesni u svom poslu,


... da dodam da na sve ovo imam i dva stana.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.info-net.co.yu.



+558 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 20:55 - pre 186 meseci
Citat:

Znas, to sto ne razumes bi u sustini bio nadrealisticki akt. Ovaj seo u neki kajen, šta li je, tandara mandara broć, misli da je sad zbog toga uhvatio boga za onu stvar, a neko cak - farbu na haubu, šilom u silikonsku sisu, flašom sa benzinom na posteno zaradjeni kapital. Kad bi neko stvarno to radio, pa to bi bilo dobro za ove nesrecnike. Sujetni nesrecnici bi mozda shvatili da je sujeta smrtni greh i to onaj najgori od svih, te bi se mozda malo trgli od tog zla i shvatili da i njima izlucevine bazde, a nesrecnici koji su nesigurni bi pak mozda kad izgube te štake koje su im potrebne da bi dobili odobravanje drugih nesigurnih nesrecnika postali malo manje nesigurni i tako prijatniji za okolinu.

I tacno, ne zavidim im, nego se po meni velicanjem tih budalastina siri teska glupost covecanstvom, i prekomerna potrosnja, a ko zeli da zivi u svetu glupandera koji posisaše sve živo na planeti iz cistog izivljavanja samo zato da bi ga proterali kroz analni otvor? Kola sluze da prevezu izvesnu kolicinu tereta iz tacke A u tacku B, i to je to, a ne za razna izivljavanja i... ne znam ni ja cemu sve ne. Samo se racuna osnovna upotrebna vrednost bilo cega, ostalo su nakitnjaci i mamac za naivne, da im ovi bizmismeni uzmu pare, koje ni njima ne trebaju ni za kakvu prakticnu primenu, osim da ih broje, zato sto su i oni bolesni. Evo na primer, kakva bi bila sustinska razlika izmedju cekica sa drvenom drskom i onog sa drskom od kompozitnih materijala? Ili izmedju kompjutera ciji procesor radi na 1, 2 ili 4 GHz, za kucnu upotrebu, znaci zna se, ono, internet, muzika filmovi, i to je to? Ili izmedju kola koja imaju 2 i 8 vazdusnih jastuka? Ama bas dibidus i ič nikakve sustinske razlike tu nema, nego samo ima razlike u formi. Tako i za sve ostalo.

BTW, ja sam onu tvoju temu o kavijaru sacuvao u svojoj arhivi slobodnog internet mislilastva, a ti vidis izgleda ubrzo postade fenser. Pa ti sad vidi ko je izgleda sta pisao iz zavisti a ko nije. Aj pa srecna nova godina.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-4.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%04.01.2009. u 21:18 - pre 186 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:
Kola sluze da prevezu izvesnu kolicinu tereta iz tacke A u tacku B, i to je to, a ne za razna izivljavanja i... ne znam ni ja cemu sve ne.

To isto kaze i Flavio Brijatore jedan od vodecih ljudi Formule 1, slicno je i moje razmisljanje po tom pitanju
ali zato on ne zali novce na milionske jahte .
Zna covek... brodovi ne bodu oci kao Kajeni,BMW-ovi i ostali
jer "sirotinja" i "nesrecnici" nemaju bas priliku svaki dan da ih vide







Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Carine na uvoz automobila ostaju na 20%

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 30135 | Odgovora: 122 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.