Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

potrebni saradnici za 3D modeliranje

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: potrebni saradnici za 3D modeliranje

[ Pregleda: 6188 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tiltingtrike
aleksandar
inzenjer
subotica

Član broj: 207364
Poruke: 6
*.jt-int.com.



Profil

icon potrebni saradnici za 3D modeliranje06.01.2009. u 12:06 - pre 185 meseci
Pozdrav,

kontaktiran sam od strane inostrane firme
koja izradjuje video igre da formiram tim
3D modelara, pozeljno CAD, jer se radi o
modelima automobila, motocikala i koncept
vozila.

Mole se zainteresovani buduci clanovi tima
da posalju svoje reprezentativne radove,
renderinge uz minimum doterivanja bitmapa,
na [email protected] na osnovu cega ce
biti birani i rangirani kao clanovi tima.


aleksandar

http://www.jestartech.com
 
Odgovor na temu

tubok
Ucenik
hadzici

Član broj: 185211
Poruke: 59
91.191.20.*



Profil

icon Re: potrebni saradnici za 3D modeliranje06.01.2009. u 16:51 - pre 185 meseci
mozes li nam malo bolje pojasniti kako se to radi. Jeli se radi sa 2d crteza sa mjerama da se izraduju modeli ili...
i kao sto sam mogao vidjeti djelove oko motora.
jeli se to modelira ili cijeli auto. tj vanjski izgled?
CATIA je zakon!
 
Odgovor na temu

tiltingtrike
aleksandar
inzenjer
subotica

Član broj: 207364
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: potrebni saradnici za 3D modeliranje08.01.2009. u 07:26 - pre 185 meseci
Modelira se pomocu 2d crteza i fotografija,
postoji mogucnost da se nesto dobije i od
originalnih proizvodjaca, ali o tome je rano
sve govoriti.

Modleira se onoliko koliko ima potrebe da se vidi
u igri. za automobile to je malo verovatno da se
modelira motor, za motocikle moze biti potrebno.

Nisu u pitanju inzenjerski nego gamerski projekti,
dakle, ako izgleda dobro, dobro je, ali treba dobro
da izgleda kompetentnom oku.

Pozdrav,
aleksandar
 
Odgovor na temu

Darth Valeryan
Marko Vitakovic
Student
Kragujevac

Član broj: 208140
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: potrebni saradnici za 3D modeliranje23.01.2009. u 14:48 - pre 184 meseci
i dokle je to stiglo
posto znam ljude koji su te kontaktirali i nisu nikakav odgovor jos dobili

sto mozda govori koliko si zaista kolegijalan i koliko si zaista sposoban da oformis takav tim

ako ga uopste postoji i tima i uopste bilo kakve ponude
 
Odgovor na temu

tiltingtrike
aleksandar
inzenjer
subotica

Član broj: 207364
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: potrebni saradnici za 3D modeliranje25.01.2009. u 10:41 - pre 184 meseci
Zivotno i profesionalno neiskustvo bljuje vatru iz tvojih reci.

Ja sam bio glavni inzenjer razvoja za mehanicke komponente velikih elektromotora u ATB-Sever, imao ekipu inzenjera, a sada sam supervizor inzenjeringa u JTI Senta, koordinisem i do pet firmi u trenutku. Postoje dakle, indicije, da ja umem oformiti tim.

Razgovori za sadasnji posao su trajali dva meseca.

Kada budes zavrsio fakultet, pa ne budes imao vezu za zaposlenje, konkurisaces pedeset ili devedeset puta pre nego dobijes odgovor.

Devet od deset prijavljenih uopste neznaju sta je modeliranje i teksturiranje za video igre. Radio sam slican posao u gradjevinskoj i masinskoj industriji i to na vrhunskom nivou (rodiceva pivara 2003, vila gradonacelnika moskve na crnogorskom primorju, itd.). Gradjevinci i enterijeristi koji misle da umeju da modeliraju, nek uzmu kolombo silov katalog pa nek precrtaju stalak za telefon od 50 000 evra pa ce videti koliko znaju. Meni ne treba covek koji je izrenderovao civiluk u auto kedu, treba mi covek koji zna da resi sta ce na kocionoj celjusti motocikla modelirati a sta resiti bamp teksturom, razumes?

Nekoliko puta do sada sam imao ponude i manje puta radio poslove preko neta za ljude i firme na zapadu. Dok pare nisu legle na racun, neznas da su ispravni. Dalje, oglas sam stavio pre 20 dana, sta bi ti do sada, da je igrica vec u prodaji?

Mnogo imas da ucis, za pocetak budi pristojan, to je lako.

Ucini svoje reci slatkima, za slucaj da moras da ih jedes jednog dana.
Kakvo dobro moze ispasti iz tvog takvog tona prema nekome koga ne poznajes?

aleksandar
 
Odgovor na temu

tiltingtrike
aleksandar
inzenjer
subotica

Član broj: 207364
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: potrebni saradnici za 3D modeliranje25.01.2009. u 10:42 - pre 184 meseci
Zivotno i profesionalno neiskustvo bljuje vatru iz tvojih reci.

Ja sam bio glavni inzenjer razvoja za mehanicke komponente velikih elektromotora u ATB-Sever, imao ekipu inzenjera, a sada sam supervizor inzenjeringa u JTI Senta, koordinisem i do pet firmi u trenutku. Postoje dakle, indicije, da ja umem oformiti tim.

Razgovori za sadasnji posao su trajali dva meseca.

Kada budes zavrsio fakultet, pa ne budes imao vezu za zaposlenje, konkurisaces pedeset ili devedeset puta pre nego dobijes odgovor.

Devet od deset prijavljenih uopste neznaju sta je modeliranje i teksturiranje za video igre. Radio sam slican posao u gradjevinskoj i masinskoj industriji i to na vrhunskom nivou (rodiceva pivara 2003, vila gradonacelnika moskve na crnogorskom primorju, itd.). Gradjevinci i enterijeristi koji misle da umeju da modeliraju, nek uzmu kolombo silov katalog pa nek precrtaju stalak za telefon od 50 000 evra pa ce videti koliko znaju. Meni ne treba covek koji je izrenderovao civiluk u auto kedu, treba mi covek koji zna da resi sta ce na kocionoj celjusti motocikla modelirati a sta resiti bamp teksturom, razumes?

Nekoliko puta do sada sam imao ponude i manje puta radio poslove preko neta za ljude i firme na zapadu. Dok pare nisu legle na racun, neznas da su ispravni. Dalje, oglas sam stavio pre 20 dana, sta bi ti do sada, da je igrica vec u prodaji?

Mnogo imas da ucis, za pocetak budi pristojan, to je lako.

Ucini svoje reci slatkima, za slucaj da moras da ih jedes jednog dana.
Kakvo dobro moze ispasti iz tvog takvog tona prema nekome koga ne poznajes?

aleksandar
 
Odgovor na temu

djadju
Igor Djurdjic
Doboj

Član broj: 126130
Poruke: 160
87.250.119.*



+1 Profil

icon Re: potrebni saradnici za 3D modeliranje25.01.2009. u 18:28 - pre 184 meseci
Naucit ce polako. Dok preda 20-30 molbi za posao.
Ja kad pogledam svoje prve molbe tacno me sad sramota. I da meni neko danas posalje onakvu molbu ne bih mu odgovorio.
A pre svega svako od nas ce morati da se nauci da bude strpljiv sto se tice ovih stvari, jer svi konkursi traju poprilicno dugo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

A.G.KG

Član broj: 150855
Poruke: 191
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: potrebni saradnici za 3D modeliranje26.01.2009. u 16:52 - pre 184 meseci
ni u jednom, ni u drugom sluchaju ne treba biti GORD

pozz
 
Odgovor na temu

Entoni
Ks

Član broj: 37263
Poruke: 172
79.101.166.*



+2 Profil

icon Re: potrebni saradnici za 3D modeliranje27.01.2009. u 13:07 - pre 184 meseci
Citat:
tiltingtrike
Radio sam slican posao u gradjevinskoj i masinskoj industriji i to na vrhunskom nivou (rodiceva pivara 2003, vila gradonacelnika moskve na crnogorskom primorju, itd.).
aleksandar

moram se upoznati sa tobom
jos nisam upoznao nikog ko je radio i u jednoj i u drugoj industriji na vrhunskom nivou!! stvarno znanje :-)))
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: potrebni saradnici za 3D modeliranje

[ Pregleda: 6188 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.