Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

www.morte.com.ba

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: www.morte.com.ba

[ Pregleda: 3937 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morte.com.ba
web master

Član broj: 207489
Poruke: 6
195.222.46.*

Sajt: www.morte.com.ba


Profil

icon www.morte.com.ba07.01.2009. u 13:24 - pre 185 meseci
Morte portal je internet portal za obavijesti o smrti, posljednje pozdrave, in memoriam i sjećanja na Vaše najmilije.

www.morte.com.ba


Sve objave su potpuno BESPLATNE.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: www.morte.com.ba07.01.2009. u 16:53 - pre 185 meseci
Mislim da ce biti dosta zloupotrebe ovog sajta. Mnogi ucenici ce objaviti "smrt" svojih omrazenih profesora, razvedeni ce objaviti "smrt" svojih bivsih ljubavnih partnera, klinci iz zgrade ce objaviti "smrt" svojih komsija (narocito onih koji nisu korisnici interneta), itd.
 
Odgovor na temu

morte.com.ba
web master

Član broj: 207489
Poruke: 6
*.PPPoE-2508.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.morte.com.ba


Profil

icon Re: www.morte.com.ba07.01.2009. u 17:35 - pre 185 meseci
Da, vjerovatno ce biti i zloupotrebe ali se nadam da cemo uspjeti stici sve nepozeljne sadrzaje na portalu.

Zanimaju me i komentari na izgled sajta, ideju... izvedbu.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.106.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: www.morte.com.ba11.01.2009. u 00:52 - pre 185 meseci
nije mi jasno da li rec "morte" ima neko znacenje. meni ta rec nista ne govori. posto je svrha sajta veoma ozbiljna onda je mozda bolje da se sajt zove "poslednji pozdravi" ili tako nesto da nema nikavih sumnji o cemu je sajt.

dizajn sajta je dobar ali je mozda i previse dobar s obzirom na to da je namenjen ozaloscenim ljudima. mislim sajt ne treba nikako da izgleda da je namenjen za zabavljanje.
mozda da pregledas domace crkvene sajtove i neke americke sajtove od recimo secanja na njihove poginule vojnike itd.. cisto da vidis ideje za sajtove koji trebaju biti neveseli.

sajt mora biti specifican jer je tema takva. mislim da sajt ne treba biti u stilu "dodjite nam opet" jer bi moglo da uvredi ljude koji su nekog izgubili. iz tog razloga, mozda treba izbaciti statistiku poseta i "zapamti me" itd. to sve moze da se sakrije iza opcije "Objavi" opcija "objavi" treba biti malo "posebna" i sve za sta je potrebno biti ulogovan, trebalo bi biti na stranici koja se pojavljuje nakon klika na tu opciju.

mozda da gornji meni budu jednostavno crni pravougaonik sa belim slovima da asocira na crni kamen.

ovaj rollover efekat je mozda malo preterano atraktivan s obzirom na namenu sajta. mozda nesto prostije, npr samo underline ispod slova opcija. ili sl.

ovo gore sto pise "morte je portal za..." ne treba biti animirano iz vec pomenutih razloga.

dale da zakljucim, tema sajta je pomalo tabu pa trebas pripaziti samo na to da ne deluje veselo i da se ne salis sa tudjom tugom i tako to...

Sto se tice ideje. Kao sto sam rekao, pomalo tabu tema pa ne znam sta da kazem. I to neko mora. Ako sajt bude delovao ozbiljno, pretpostavljam da ce biti prihvacen.





 
Odgovor na temu

morte.com.ba
web master

Član broj: 207489
Poruke: 6
89.146.190.*

Sajt: www.morte.com.ba


Profil

icon Re: www.morte.com.ba12.01.2009. u 21:42 - pre 185 meseci
MORT, MORTE je latinska rijec za smrt, mrtav. I danas je ta rijec zastupljena u jeziku, posebno medicinskom i pravnom u svezi necije smrti.

Izabrao sam tu rijec jer mi zvuci prikladno oko cega bi se vremenom potencijalno dao graditi neki brand.


Preveseo sajt !? Ne znam bas sta reci na ovo da je dizajn i previse dobar. Meni su glavni postavljeni ciljevi bili da sajt bude jednostavan ali i moderan. Bez prenaglasenih boja i stvari koje odvlace paznju od poente.

Sto se tice dijela o "veselosti" zamisljena ciljna publika na sajtu nisu direktno ozalosceni. Vise se cilja na auditorij koji bi tu mogao naci informaciju o nekom koga poznaje, ko mu je blizak da bi adekvatno mogao reagovati i uputiti porodici ili kome vec neku poruku ili gestu utjehe ili saucesca.

Meni u obliku nadgrobnih spomenika mi ne lezi jer mi nikako nije cilj napraviti neko virtualno groblje vec portal za razmjenu informacija navedene (nazalost, kod nas donekle tabu) tematike.


Hvala na iscrpnom komentaru... imat cu sve navedeno u vidu.



A sta kazete na usability ? Jel' nesto nije tamo gdje bi mu bilo mjesto !?

 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.171.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: www.morte.com.ba12.01.2009. u 22:54 - pre 185 meseci
Citat:
MORT, MORTE je latinska rijec za smrt, mrtav. I danas je ta rijec zastupljena u jeziku, posebno medicinskom i pravnom u svezi necije smrti.

pretpostavljao sam da je nesto na latinskom. ali latinsko znacenje je beskorisno ako vecina ljudi koji bi mogli posetiti taj sajt na zna sta to znaci. mislim neko od korisnika koji bude trazio u googleu tesko da ce slucajno ukucati rec "morte" dok recimo reci poslednji pozdravi ili nest slicno je verovatnie da ce neko ukucati. time bi malo dobio na search engine optimizaciji...

Citat:
Preveseo sajt !? Ne znam bas sta reci na ovo da je dizajn i previse dobar. Meni su glavni postavljeni ciljevi bili da sajt bude jednostavan ali i moderan. Bez prenaglasenih boja i stvari koje odvlace paznju od poente

pa slusaj sveejedno je ako sajt poseti neko koje hladnokrvan. ali ljudi kojima je to tabu teba ko zna sta ih sve moze uvrediti. u raznim krajevima zemlje ima jako razlicitih obicaja i suvjeverja u vezi smrti i nista me ne bi iznenadilo... normalo da neki obican savremen gradjanin nece imati nikakvu zamerku ali ima nas svakakvih...
sve zavisi da li hoces da isfiltriras korisnicku grupu ili zelis sto je moguce vise posetioca. ako zelis sto vise posetilaca onda bi treba da mislis na svasta.

Citat:
Meni u obliku nadgrobnih spomenika mi ne lezi jer mi nikako nije cilj napraviti neko virtualno groblje vec portal za razmjenu informacija navedene (nazalost, kod nas donekle tabu) tematike.

nisam mislio na oblik nadgrobnog spomenika vec "crna ploca" kao natpis ispred sudova, muzeja, spomenika kulture i slicnih vrlo ozbiljnih stvari...

inace nisam mislio na virtualno groblje ali ne znam kako da objasnim... ...imas spomenik koji nisu na groblju nego u centru grada u znak secanja na ljude koje smatramo vaznim i koje ne zelimo da zaboravimo... na primer imas u americi mesta gde su samo ispisana imena poginulih vojnika pa tamo dodju njihove familije da ih se sete, sastanu se sa nekim veteranima i tako to..

vidim da si i ti izgleda na to mislio. mozda da nekako bolje istaknes na sajtu da je to poenta.

Citat:
A sta kazete na usability ? Jel' nesto nije tamo gdje bi mu bilo mjesto !?

mozda samo malo da se neki nacin istakne ili izdvoji opcija "objavi" jer su ostale opcije u meniju namenjene citaocima a ova autorima.
 
Odgovor na temu

morte.com.ba
web master

Član broj: 207489
Poruke: 6
89.146.190.*

Sajt: www.morte.com.ba


Profil

icon Re: www.morte.com.ba12.01.2009. u 23:55 - pre 185 meseci
Odlucio sam se bas za naziv MORTE jer ima neko dublje znacenje pa ukoliko neko pozeli naci odakle sve to da ima i nekog smisla. Vec dobijam hitove sa pretrazivaca s upisanim morte keyword. Probaj recimo na google upisati morte smrtovnice, morte portal je izlistan prvi na listi sto je za sajt star 12 dana po meni vec neki uspjeh.

Za optimizaciju za pretrazivace ipak mislim da su bitniji keywords i sam sadrzaj na stranicama nego naziv sajta.


Po onoj "nije se rodio ko je svima ugodio" ne zelim ganjati bas sve korisnike. Poenta mi je da oni ljudi kojima je vazna ova tematika, pored novina koje nude takve informacije dobiju i besplatnu alternativu da bi zadovoljili to svoje interesovanje. Sve je ipak trenutno u testnoj fazi pa su mnoge izmjene sasvim izvjesne, normalne i potrebne.


Ploca... tu te bas ne razumijem najbolje. Pretpostavljam da zelis reci da bi nekim grafickim zahvatom, ala neka spomen ploca, dobio na ozbiljnosti sajta. Vrlo vjerovatno da je to istina... mozda nekad i odradim nesto na tu foru.

Ipak, kao neki plan za buducnost imam ideju da takvo nesto provucem kroz sajt kao neku dodatnu funkcionalnost... ipak, to je za sada samo ideja.


Istaknuti Objavi... kad se neko registruje i dok je logiran na sajt to dugme postane crveno dajuci do znanja da je drugacije od drugih... ;)



Jos jednom, hvala na svim komentarima.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: www.morte.com.ba17.01.2009. u 11:21 - pre 184 meseci
Citat:
morte.com.ba: Vec dobijam hitove sa pretrazivaca s upisanim morte keyword. Probaj recimo na google upisati morte smrtovnice, morte portal je izlistan prvi na listi sto je za sajt star 12 dana po meni vec neki uspjeh.


Nista lakse nego biti prvi na Google za fraze koje se vrlo retko upisuju u pretrazivac prilikom pretrage.


Citat:
morte.com.ba

Ploca... tu te bas ne razumijem najbolje. Pretpostavljam da zelis reci da bi nekim grafickim zahvatom, ala neka spomen ploca, dobio na ozbiljnosti sajta. Vrlo vjerovatno da je to istina... mozda nekad i odradim nesto na tu foru.


To sa podsecanjem na spomen plocu bi vec predstavljalo pravi kic. Postoje mnoga drugacija resenja koja bi bila adekvatnija (ozbiljnija) od trenutnog a da ne predstavljaju kic ili neukus. Eksperimentisi malo bar znas u kom pravcu bi trebalo da ides (ozbiljnost, bez previse "cool" menija i sl.).
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.116.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: www.morte.com.ba05.02.2009. u 03:04 - pre 184 meseci
Citat:
Ploca... tu te bas ne razumijem najbolje. Pretpostavljam da zelis reci da bi nekim grafickim zahvatom, ala neka spomen ploca, dobio na ozbiljnosti sajta. Vrlo vjerovatno da je to istina... mozda nekad i odradim nesto na tu foru.


Citat:
To sa podsecanjem na spomen plocu bi vec predstavljalo pravi kic.


konkretno, svaki muzej, svaka zgrada opstine, spomenik u centru grada, zgrada suda, ambasade... sve imaju sa prednje strane neku plocu na kojoj ozbiljnim fontom pise sta je to. Dakle ne svetleca reklama u duginim bojama nego samo recimo crna ploca sa zutim slovima ili broncana ploca sa crnim slovima.
Dobro, mozda se to kod nas toliko i ne vodi racuna ali po inostranstvu ima sigurno.
toga nema na kaficima, buticima, stadionima... pa mi je nekako logicno da je to jedna od simbola nekakve ozbiljnosti i postojanosti. Ko zna, mozda samo ja imam takav utisak.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: www.morte.com.ba05.02.2009. u 08:50 - pre 184 meseci
Citat:
Stranger2: konkretno, svaki muzej, svaka zgrada opstine, spomenik u centru grada, zgrada suda, ambasade... sve imaju sa prednje strane neku plocu na kojoj ozbiljnim fontom pise sta je to.


Da, ali ovde nije u pitanju zgrada vec sajt, tako da bi to predstavljalo pravi pravcati kic.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.119.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: www.morte.com.ba05.02.2009. u 17:12 - pre 184 meseci
Citat:
Postoje mnoga drugacija resenja koja bi bila adekvatnija (ozbiljnija) od trenutnog a da ne predstavljaju kic ili neukus.

kao na primer...
 
Odgovor na temu

morte.com.ba
web master

Član broj: 207489
Poruke: 6
89.146.164.*

Sajt: www.morte.com.ba


Profil

icon Re: www.morte.com.ba04.03.2009. u 21:32 - pre 183 meseci
Citat:
Stranger2: kao na primer...


nema primera...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.108.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: www.morte.com.ba14.03.2009. u 00:02 - pre 183 meseci
Citat:
pretpostavljao sam da je nesto na latinskom. ali latinsko znacenje je beskorisno ako vecina ljudi koji bi mogli posetiti taj sajt na zna sta to znaci. mislim neko od korisnika koji bude trazio u googleu tesko da ce slucajno ukucati rec "morte" dok recimo reci poslednji pozdravi ili nest slicno je verovatnie da ce neko ukucati. time bi malo dobio na search engine optimizaciji...

Moram da se ispravim. ipak sam naslov sajta ili naziv brenda ne mora imati opsino znacenje. opis sa kljucnim recima moze biti pridodat nazivu u title tagu ili moze biti u description tagu.... ili moze biti na vrhu svake stranice. pretrazivac ce ga svakako naci po tome.
 
Odgovor na temu

Barni Kamenko
Novi Sad

Član broj: 206221
Poruke: 49
212.200.65.*



Profil

icon Re: www.morte.com.ba26.07.2009. u 02:03 - pre 178 meseci
dosao sam na istu ideju, i evo sta je ispalo... nisam ni znao za morte.ba
moj sajt je InMemoriam.rs

s obzirom da je sajt okacen pre koji dan, i da ima verovatno jos milion mana, voleo bih da cujem vasa zapazanja. narocito bih voleo da cujem od vlasnika sajta morte.ba kako je pokrenuo znacajnije objavljivanje citulja? ja razmatram opciju saradnje sa pogrebnim preduzecima...

svaki savet, svaka kritika, sve je dobrodoslo. sajt jos uvek nema mnogo sadrzaja, ovo je ona gola verzija...
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: www.morte.com.ba26.07.2009. u 10:11 - pre 178 meseci
Citat:
Stranger2: kao na primer...

Citat:
morte.com.ba: nema primera... :)


Treba samo imati makar malo osecaja za prepoznavanje kica. Bilo bi nezahvalno i neizvodljivo ovako davati primere svega sto nije ili jeste kic ili neukus. Kad smo vec kod neukusa - smatram da je vrlo neukusno odradjen gotovo veseo logo (kao za neku flash igricu/zezalicu) a i onaj natpis koji ide uz njega "o mrtvima sve najbolje" kao da se na neki nacin time aludira na moral pokojnika...

Mislim da je Barni Kamenko na mnogo boljem putu sa svojim sajtom InMemoriam.rs (iako je sajt mnogo mladji i u pocetnoj fazi razvoja).

 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: www.morte.com.ba

[ Pregleda: 3937 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.