Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

trafo ulje u sistemu za centralno grejanje na struju

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: trafo ulje u sistemu za centralno grejanje na struju

[ Pregleda: 12242 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

danielcikos

Član broj: 117646
Poruke: 29
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon trafo ulje u sistemu za centralno grejanje na struju18.01.2009. u 18:15 - pre 184 meseci
U stanu imam montiran sistem za centralno grejanje na struju (elektricni kotao:ekopan dm 9 kw,http://www.ekopandm.co.yu), radijatori su panelni.
Interesuje me da li se u ovom sistemu moze koristiti trafo ulje umesto vode i kakve su prednosti ili nedostaci ukoliko je to moguce ?

 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: trafo ulje u sistemu za centralno grejanje na struju18.01.2009. u 20:49 - pre 184 meseci
Mislim da ne moze da se koristi trafo ulje , ali ajd da vidimo sta kazu ostali


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

branko_g
Merna tehnika i elektronika

Član broj: 159227
Poruke: 756
*.static-fiber.styrion.net.



+9 Profil

icon Re: trafo ulje u sistemu za centralno grejanje na struju19.01.2009. u 07:30 - pre 184 meseci
Voda je tečnost-fluid sa najvecom specifičnom toplotom(posle ugljene kiseline) i najidealnije je
rešenje za sve vrste grejanja i hlađenja, počev od centralnog grejanja, hlađenja motora pa do
hlađenja procesora i grafičkoh kartica kod savremenih računara.
Trafo ulje ne da mnogo lošije "transportuje" toplotu nego je i veliki ekološki rizik, s obzirom da je
mineralnog porekla i ne može se biološki razgrađivati.
Povh svega je to ulje i zapaljivo.
Zaboravi to "rešenje".
 
Odgovor na temu

danielcikos

Član broj: 117646
Poruke: 29
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: trafo ulje u sistemu za centralno grejanje na struju19.01.2009. u 13:56 - pre 184 meseci
Hvala na odgovorima !! POZDRAV
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: trafo ulje u sistemu za centralno grejanje na struju

[ Pregleda: 12242 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.