Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???

[es] :: Audio softver :: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???

[ Pregleda: 3829 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mydante

Član broj: 147887
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???22.01.2009. u 11:25 - pre 185 meseci
Kako da od jednoga mono fajla da napravim nekakav prividni (pseudo) stereo.
Znam da bi trebao upotrijebiti neke efekte ali ne znam koje.
Evo ovako, uploadovao sam jednu mono pjesmu ovdje http://rapidshare.com/files/18...s_-_This_magic_moment_mono.rar i najidealnije bi bilo kad bi neko obradio tu pjesmu i uploadovao ju uz opis kako je došao do toga.

 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
194.106.174.*



+6 Profil

icon Re: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???23.01.2009. u 10:46 - pre 185 meseci
Instaliraj NuGen Audio Stereoizer VST plug-in, ili PSP Audioware Stereo Pack VST DX ili Voxengo StereoTouch VST. Ima još mnogo takvih plug-inova za pseudo stereo, ja uglavnom koristim NuGen.
 
Odgovor na temu

mydante

Član broj: 147887
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???23.01.2009. u 22:13 - pre 185 meseci
Download-ovao sam Stereoizer plugin i vidim da je to Dll fajl. Gdje da ga smjestim i kako nakon toga da ga pokrenem i koristim ?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???24.01.2009. u 00:24 - pre 185 meseci
Napravi folder u koji ces smestiti taj dll fajl (npr. c:\program files\Vstplugins).
Ako imas noviju verziju Sound Forge-a (npr. 9), ides u Options > Preferences > VST Effects, i namestis da ti default VST folder bude onaj gde si ubacio pomenuti dll (i ubuduce u taj folder instaliraj sve VST efekte koje eventualno budes ubacivao).
Uradis Refresh, OK...nakon toga odes u FX Favorites > Organize > kliknes na All i potrazis u listi Stereoizer (ili NuGen Stereoizer) i prevuces ga u folder FX Favorites.
Plugin ce se pojaviti u listi i moci ces da ga koristis.
 
Odgovor na temu

mydante

Član broj: 147887
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???24.01.2009. u 08:24 - pre 185 meseci
Svaka čast, uradio sam to kako si mi kazao i oduševljen sam.Stvarno je filter prva liga.
Thanks
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???24.01.2009. u 13:04 - pre 185 meseci
Ono sto je veoma bitno - kada god koristis neki efekat koji pravi vestacki stereo od mono izvora, obavezno takav snimak na kraju proveri sa nekim faz-metrom, jer se moze desiti da dobijes rezultat koji je neupotrebljiv u mono slusanju. Ja vec godinama koristim PhaseScope Steinberg ME paketa.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
94.189.231.*



+6 Profil

icon Re: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???24.01.2009. u 19:35 - pre 185 meseci
Citat:
mydante: Svaka čast, uradio sam to kako si mi kazao i oduševljen sam.Stvarno je filter prva liga.
Thanks


Za dodatnu kontrolu nakon upotrebe Nugen-a možeš da probaš:

Virtuasonic Si 1 Spatial Imager VST

koji kontroliše parametre "side effect" i "center distance". Veoma jednostavan i veoma koristan plug-in za fino podešavanje stereo efekta.
 
Odgovor na temu

mydante

Član broj: 147887
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???28.01.2009. u 21:04 - pre 185 meseci
Evo me opet, prvi dan kad sam probao taj filter nisam radio file/save as nego sam samo slušao.
Evo danas sam nakon obrade sa tim pluginom uradio file/save as ali nakon toga tog novog fajla nema nigdje u folderu kojega sam ga snimio, i tako svaki fajl kojega sam obradio.
Za nevjerovat nigdje ga nema međutim kad uradim u SoundForge file/open svi obrađeni i nakon toga snimljeni fajlovi se vide.
Totalno mi nije jasno šta se događa, razočarao me SoundForge.
Ima li šanse da taj plugin umetnem u CoolEdit pro, zna li ko.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???29.01.2009. u 07:33 - pre 185 meseci
Citat:
mydante: Evo me opet, prvi dan kad sam probao taj filter nisam radio file/save as nego sam samo slušao.
Evo danas sam nakon obrade sa tim pluginom uradio file/save as ali nakon toga tog novog fajla nema nigdje u folderu kojega sam ga snimio, i tako svaki fajl kojega sam obradio.
Za nevjerovat nigdje ga nema međutim kad uradim u SoundForge file/open svi obrađeni i nakon toga snimljeni fajlovi se vide.
Totalno mi nije jasno šta se događa, razočarao me SoundForge.
Ima li šanse da taj plugin umetnem u CoolEdit pro, zna li ko.


Prvo proveri koji ti je folder podešen za snimanje.
Drugo, pretraži za svaki slučaj ceo hard (hardove).
Treće, da li imaš *registrovanu* verziju plug-ina?
 
Odgovor na temu

mydante

Član broj: 147887
Poruke: 63
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???29.01.2009. u 11:43 - pre 185 meseci
--Ne razumijem šta podrazumijevaš pod "Prvo proveri koji ti je folder podešen za snimanje" jer nakon File/save as tek tad određujem u koji folder da to spremim.
--Drugo pretražio sam cijeli HD i nema nigdje tog fajla
--Treće kažeš "da li imaš *registrovanu* verziju plug-ina?" ne razumijem zašto registarcija jer prilikom instalacije uopće mi ne traži nikakvu registarciju jer koliko vidim taj plugin je ustvari samo jedan DLL fajl.

Nije mi jasno zašto, kad u SoundForge uradim file/open i uđem u taj folder tu mi prikazuje sve obrađene fajlove koje sam spremio a kad preko My computera uđem u taj folder niti jednoga fajla nema.

 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???29.01.2009. u 14:48 - pre 185 meseci
Citat:
mydante: --Ne razumijem šta podrazumijevaš pod "Prvo proveri koji ti je folder podešen za snimanje" jer nakon File/save as tek tad određujem u koji folder da to spremim.
--Drugo pretražio sam cijeli HD i nema nigdje tog fajla
--Treće kažeš "da li imaš *registrovanu* verziju plug-ina?" ne razumijem zašto registarcija jer prilikom instalacije uopće mi ne traži nikakvu registarciju jer koliko vidim taj plugin je ustvari samo jedan DLL fajl.

Nije mi jasno zašto, kad u SoundForge uradim file/open i uđem u taj folder tu mi prikazuje sve obrađene fajlove koje sam spremio a kad preko My computera uđem u taj folder niti jednoga fajla nema.


Nugen nije besplatan, košta $39.00:

http://www.nugenaudio.com/view...php?basket_contents=Stereoizer,

I dll-ovi mogu da imaju zaštitu kao i exe fajlovi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Mono u pseudo stereo pomoću "Sound forge"???

[ Pregleda: 3829 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.