Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Privatni dug i firma u vlasnistvu

[es] :: Vodič za posao :: Privatni dug i firma u vlasnistvu

[ Pregleda: 2730 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirko1949
Miroslav Magdić
Kragujevac

Član broj: 87134
Poruke: 216
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Privatni dug i firma u vlasnistvu22.01.2009. u 16:48 - pre 184 meseci
Zanima me da li vlasnik firme (u konkretnom slucaju D.O.O.) garantuje imovinom firme i samom firmom za neki privatni dug, u slucaju sudskog potrazivanja?

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.sbb.rs.



+2282 Profil

icon Re: Privatni dug i firma u vlasnistvu22.01.2009. u 17:08 - pre 184 meseci
Interesantno pitanje...
Imovinom firme svakako ne garantuje, niti postoji mogucnost da imovinu firme otudji zarad pokrivanja nekog privatnog duga. Firme su deonicarska drustva (bez obzira što mogu imati samo jednog vlasnika). Sama pomisao da covek garantuje imovinom firme ciji je deonicar je pomalo smesna - recimo da ja tebi dugujem neke pare a imam deonice banke, znaci, ti zamisljas da mozes da udjes u banku, uzmes stolicu, racunar i kursnu tablu sa saltera i odneses kuci :-)

Kad se tako postavi, valjda je jasno da toga nema. E, sad, garantovanje vlasničkim udelom je druga stvar. Kao što bih ja mogao da dam tebi svoje deonice radi razduživanja svog dugovanja, tako bi i on mogao da ti da vlasnički udeo u svojoj firmi. Medjutim, to dovodi do drugih problema...

Ako se ne proglasis za odgovorno lice, neces moci da doneses nikakvu odluku u vezi sa svojim vlasnistvom, sto znaci da neces moci nista ni da uzmes... ako se proglasis za odgovorno lice onda moras dobro da proucis zakone, da otvoris cetvore oci, da pazis da firma ne napravi nekakav prekrsaj. Moras da pazis i ako si hteo da uzmes nesto od imovine (tvoje) firme, da je to takodje ogroman prekrsaj. Kazne su reda velicine par hiljada eur-a a stici ce pogadjas kome - tebi!

Bilo kako bilo, nije najpametnije oslanjati se na firmu kao garanciju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Privatni dug i firma u vlasnistvu

[ Pregleda: 2730 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.