Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Zadatak] Punjenje strukture citanjem linija iz TXT fajla

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: [Zadatak] Punjenje strukture citanjem linija iz TXT fajla

[ Pregleda: 2098 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

senator.mad
Beograd

Član broj: 200680
Poruke: 5
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.myspace.com/senatorma..


Profil

icon [Zadatak] Punjenje strukture citanjem linija iz TXT fajla30.01.2009. u 15:05 - pre 185 meseci
Naime, zelim da iz .txt fajla uzimam liniju po liniju i da je ubacujem u neku struktruru (npr: p[n].line), potrebno mi je da svaka linija ima svoj broj kako sam unosio, zaboravio sam šta sam sve probao, uglavnom mi je problem što svaki put zapamti samo poslednju liniju u svim p[n].line iako n povecavam svaki put kad prodje kroz pelju.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: [Zadatak] Punjenje strukture citanjem linija iz TXT fajla30.01.2009. u 15:23 - pre 185 meseci
Citat:
6. Ne tražite da Vam neko radi domaći zadatak

Ne očekujte da bilo ko obavezno odradi sav posao umesto Vas! Rado ćemo pomoći oko svakog problema u slučaju da Vam "gori pod nogama", pred neki ispit ili posao, ali morate da pokažete na delu da ste u stvari krenuli sa radom i zastali pošto ne znate kako dalje. Ako samo navedete zadatak i specifikacije, u zavisnosti od raspoloženja članova na forumu, možda će se naći neko da odradi kompletan posao, ali pošto to zavisi od entuzijazma samih članova, ne postoji garancija da će se i dogoditi! [ES] posetioci će Vam pomoći da bolje SHVATITE problem sa kojim ste suočeni, ali ponešto morate i sami da uradite!


U tom svetlu... pokaži nam kôd koji je zapeo ... :-)
 
Odgovor na temu

senator.mad
Beograd

Član broj: 200680
Poruke: 5
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.myspace.com/senatorma..


Profil

icon Re: [Zadatak] Punjenje strukture citanjem linija iz TXT fajla30.01.2009. u 16:03 - pre 185 meseci
Naime, u kodu bih hteo da uzmem liniju po liniju i da svakoj liniji mogu pristupim po potrebi, u ovom kodu mi je opet rezultat printf-a poslednji red u .txt file-u. Sto i jeste sobzirom da čita do NULL ali imam problem sta drugo da stavim umesto null(u ovom slucaju mi ne pomaže '\n') ili umesto fgets...



Code:
for(int n = 0; n < i; n++)
    {        
        if(n != b)
        {
            while(fgets(tmp,121,ev)!=NULL);
            printf("%s", tmp);
        }
    }


.txt file izgleda ovako:

Citat:

4 Vozar4 Vid4 4 KojMoj4 TujMoj4 4
1 Vozar1 Vid1 1 KojMoj1 TujMoj1 1
2 Vozar2 Vid2 2 KojMoj2 TujMoj2 2
3 Vozar3 Vid3 3 KojMoj3 TujMoj3 3



ps: 6. Ne tražite da Vam neko radi domaći zadatak -> tražim samo pomoć oko kratkog dela koda, nadam se da nisam previše zamoran... :)
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
87.116.180.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: [Zadatak] Punjenje strukture citanjem linija iz TXT fajla30.01.2009. u 16:11 - pre 185 meseci
Ovaj deo koda koji si postavio nije bas jasan (sta je b?), s obzirom na ono sto si dao gore (pomonjuci strukturu)...

Evo ti neko genericko resenje, pa dalje tumaci sam...
Code:

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

#define MAX_BROJ_LINIJA 100
#define MAX_DUZINA_LINIJE 1000

/* struktura koja ce cuvati sadrzaj fajla */
struct linije
{
    int redni_broj; /* ovo sam ugradio jer si pominjao, mada je sasvim suvisno jer indeks svakako prati redni broj */
    char linija[MAX_DUZINA_LINIJE];
};
int main()
{
    FILE *fajl;
    struct linije moje_linije[MAX_BROJ_LINIJA];
    char naziv_fajla[MAX_PATH];
    int i, broj_linije = 0;

    printf( "Upisi naziv fajla: " );
    scanf( "%s",  &naziv_fajla );
    fajl = fopen( naziv_fajla, "r" );

    if ( ! fajl )
    {
        printf( "Fajl: '%s' se ne moze otvoriti!\n", naziv_fajla );
        return 1;
    }

    // Punjenje strukture
    while ( fgets( moje_linije[broj_linije++].linija, MAX_DUZINA_LINIJE, fajl ) )
            moje_linije[broj_linije-1].redni_broj = broj_linije; /* ovu liniju izbaci, i umesto nje stavi ; ako zelis da izbacis iz strukture redni_broj */

    // Ispis
    for ( i=0; i<broj_linije-1; i++ )
        printf( "%d.%s", moje_linije[i].redni_broj, moje_linije[i].linija );

    fclose( fajl );
    return 0;
}
 
Odgovor na temu

senator.mad
Beograd

Član broj: 200680
Poruke: 5
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.myspace.com/senatorma..


Profil

icon Re: [Zadatak] Punjenje strukture citanjem linija iz TXT fajla30.01.2009. u 17:20 - pre 185 meseci
ok, hvala. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: [Zadatak] Punjenje strukture citanjem linija iz TXT fajla

[ Pregleda: 2098 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.