Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kontroler za masinu za sito i tampon stampu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: kontroler za masinu za sito i tampon stampu

[ Pregleda: 2804 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

golaboski
pavle golaboski
vlasnik,pading
ohrid, makedonija

Član broj: 210611
Poruke: 3
62.162.49.*



Profil

icon kontroler za masinu za sito i tampon stampu01.02.2009. u 16:05 - pre 185 meseci
Zdravo svima na ovom forumu.
Na forum sam nov od pre koji dan a gledajuci kako sve to funkcionise I kakve sve strucne face razmenjuju misljejnje , ostacu da se druzimo.
Sve samo pohvale.
Bavim se elektronikom vec 20 i vise godina
Puno puta sam pokusao da dodirnem temu “kontrolere” ali nikako da dobijem hrabrost da to obradim kako treba, dali zbog toga sto nisam tako mlad (50 godina) ili zbog slabog “engleskog”.
Ali, da predzem na pravu stvar:
Izradio sam masinicu za sito i tampon stampu koja radi besprekorno ali sa dosta reduciranih mogucnosti.
Struktura je sledeca:
Elektronika je EPROM 2764.
2 pnevmatska magnetna cilindra (Napred-Nazad , Gore-Dole)
2 mikroprekidaca Napred-Nazad
3 mikroprekidaca Gore-Dole (jedan je u sredini cilindra)
1 papuca za rad “avtomatski ili pojedinacan “ rezim
1 Displej koji broji udare
Jedan ciklus bi izgledao ovako:
U iskljuenom stanju cilindri su u Nazad i Gore polozaj. Pri START Cilindar Napred-Nazad ide u polozaji Napred i ostaje do daljeg. Za to vreme cilindar Gore-Dole ide prema dole do srednjeg prekidaca (faza uzimanje boje)pa odmah se vraca u gornjem polozaju. Kad se on vrati , cilindar Napred-Nazad se vraca u poziciju Nazad. Kad se vrati nazad cilindar Gore-Dole krece prema dole , Stigne dole (ostavlja otisak) i odmah se vrati gore cime se jedan ciklus zavrsava

Eto to je to. Sve je dobro ali mogao bi biti jako bolje kada bi se sve ovo zameniti sa nekim sistemom sa kontrolerom. Ako mi neko bilo kako moze pomoci bicu mu jako zahvalan a usput i odduziti se.
Oekujem nase kontroler softverase da se ukljuce i pomognu jer svaka ideja je dobrodosla.
Hvala…

 
Odgovor na temu

korak
Nis

Član broj: 125522
Poruke: 622
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: kontroler za masinu za sito i tampon stampu01.02.2009. u 17:05 - pre 185 meseci
Ohrid, moje omiljeno mesto god. odmora.

Prema onome sto ste opisali, taj obim poslova moze da obavi jednostavan mikrokontroler. Verovatno neki PIC, jer na forumu je 90% onih koji ga upravo koriste. Nazalost, ja koristim drige mikrokontrolere.

Medjutim, steta je da se funkcije vase masine ne prosire, ako vec treba da se kontrolise mikrokontrolerom. Da li se sito stampa radi valjkom? Kako se podmecu papiri (ili sta vec) za stampanje i t. d. Bilo bi dobro da napisete sve sto bi trebalo da radi vasa masina, pa da onda vidimo kako vam se moze pomoci. Inace ako ostanu iste funkcije, bolje je da ostane i ista kontrola.

Srdacan pozdrav.
 
Odgovor na temu

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
91.148.97.*



+28 Profil

icon Re: kontroler za masinu za sito i tampon stampu01.02.2009. u 17:40 - pre 185 meseci
Pavle, kao sto je korak napisao, mozes da prosiris, eventualno, listu zelja/zahteva pa da se porazmisli. Deluje relativno trivijalno, samo mora da napises jos malko vise kako tacno treba da radi ta skalamerija. Posto pomalo poznajem tehnologiju sito/tampon stampe mogao bih da ti pripomognem.

Poz.
 
Odgovor na temu

golaboski
pavle golaboski
vlasnik,pading
ohrid, makedonija

Član broj: 210611
Poruke: 3
62.162.49.*



Profil

icon Re: kontroler za masinu za sito i tampon stampu02.02.2009. u 20:01 - pre 185 meseci
Drago mi je da vam se dopada Ohrid a jos draze ce mi biti ako bi mi bili gost nekom drugom prilikom a nadam se da ce je biti
Iznenadzen sam u pozitivnom smislu na vase interesovanje kako bi resio ovaj problem.
Sto se tice o mog problema evo malo sireg pojasnjenja.

Pnevmatski cilindri su sa magnetnim klipom tako da kad prolazi klip pored “reed preckidaca” on ga aktivira. Cilindri su sa jednim prikljuckom za vazuh sto znaci on je kao opruga kad upotrebis silu ona se razvlaci kad nema sile ona se vraca u normaknom staju tako i cilindar kad je u beznanponskom stanju je u polozaju (Nazad ,Gore) ,kad je pod naponom on ide na drugi kraj a kad nestane napona on se vraca u pocetnom stanju.
Ceo system dobro bi bilo da ima i deo za umetanje predmeta (olovka,upaljac…) i sve to bi izgledalo ovako.

Postavis system “automatski ili pojedinacno
Pritisnes Start.
Umetac krene namesti predmet na mesto
Cilindar Napred-Nazad krene iz pozicije Nazad do pozicije Napred i tu ostane .
Cilindar Gore-Dole krece iz pozicije Gore do srednjeg “reed sw” gde uzima otisak ,onda gubi napajanje i vraca se u poziciji Gore.
Kad on ode Gore drugi cilindar gubi napon i vraca se natrag u pziciju Nazad
Sad bi bilo dobro da ovaj pola ciklus “uzimanja otiska” bude sa 1 ili vise ponavljanja.
Kad se vrati Cilindar Nazad druci cilindar iz pozicije Gore ide do pozicije Dole (prolazeci pored srednjeg “reed sw.”) gde ostavlja tisak ,Onda gubi napon i vraca se natrag u Gore polozaj.
Tako se zavrsava jedan puni ciklus.

Da rezimiram:

U mojoj izvedbi ja koristim sledece delove:
3 cilindra (“Napred-Nazad” , “Gore-Dole” i “Umetac “). Umetaca kod men nema.
3 elektro magnetne spulne za cilindre
reed switch (“2 Napred-Nazad” “3 Gore-Dole” i 1 ili 2 za umetac
1 taster “Start” za noznu papucu.
1 prekidac 0/1 za “pojedinacno/avtomatsko” rezim.

PS. Da ne zaboravim da na kraju svakog ciklusa da bude impuls za “brojac otiska”.

Ukoliko trebam jos neka pojasnjenja recite.

Veliki pzdrav svima vama.


 
Odgovor na temu

golaboski
pavle golaboski
vlasnik,pading
ohrid, makedonija

Član broj: 210611
Poruke: 3
62.162.49.*



Profil

icon Re: kontroler za masinu za sito i tampon stampu02.02.2009. u 20:17 - pre 185 meseci
Scepanovicu najprije hvala na odazivu za pomoc.
Iznenadzen sam u pozitivnom smislu na vase interesovanje kako bi resio ovaj problem.
Sto se tice o mog problema evo malo sireg pojasnjenja.

Pnevmatski cilindri su sa magnetnim klipom tako da kad prolazi klip pored “reed preckidaca” on ga aktivira. Cilindri su sa jednim prikljuckom za vazuh sto znaci on je kao opruga kad upotrebis silu ona se razvlaci kad nema sile ona se vraca u normaknom staju tako i cilindar kad je u beznanponskom stanju je u polozaju (Nazad ,Gore) ,kad je pod naponom on ide na drugi kraj a kad nestane napona on se vraca u pocetnom stanju.
Ceo system dobro bi bilo da ima i deo za umetanje predmeta (olovka,upaljac…) i sve to bi izgledalo ovako.

Postavis system “automatski ili pojedinacno
Pritisnes Start.
Umetac krene namesti predmet na mesto
Cilindar Napred-Nazad krene iz pozicije Nazad do pozicije Napred i tu ostane .
Cilindar Gore-Dole krece iz pozicije Gore do srednjeg “reed sw” gde uzima otisak ,onda gubi napajanje i vraca se u poziciji Gore.
Kad on ode Gore drugi cilindar gubi napon i vraca se natrag u pziciju Nazad
Sad bi bilo dobro da ovaj pola ciklus “uzimanja otiska” bude sa 1 ili vise ponavljanja.
Kad se vrati Cilindar Nazad druci cilindar iz pozicije Gore ide do pozicije Dole (prolazeci pored srednjeg “reed sw.”) gde ostavlja tisak ,Onda gubi napon i vraca se natrag u Gore polozaj.
Tako se zavrsava jedan puni ciklus.

Da rezimiram:

U mojoj izvedbi ja koristim sledece delove:
3 cilindra (“Napred-Nazad” , “Gore-Dole” i “Umetac “). Umetaca kod men nema.
3 elektro magnetne spulne za cilindre
reed switch (“2 Napred-Nazad” “3 Gore-Dole” i 1 ili 2 za umetac
1 taster “Start” za noznu papucu.
1 prekidac 0/1 za “pojedinacno/avtomatsko” rezim.

PS. Da ne zaboravim da na kraju svakog ciklusa da bude impuls za “brojac otiska”.

Ukoliko trebam jos neka pojasnjenja recite.

Usput ,pogledao sam vas www. pa vidim da radite "elektronske reklame".
Kad sam izasao iz firme gde sam radio do 1996 god. osnivao sam firmu pa do dan danas izradjujem SVETLECE , ELEKTRONSKE REKLAME, LEPLENJE IZLOGA i sve u toj bransi.
Dobro bi bilo da pocnemo da kontaktiramo i saradzujemo jer kod naseg suseda (Albanija) je dobar pazar za to.
 
Odgovor na temu

Sepa011

Član broj: 161918
Poruke: 1817
*.adsl.beotel.net.



+28 Profil

icon Re: kontroler za masinu za sito i tampon stampu03.02.2009. u 06:44 - pre 185 meseci
@golaboski
Poslovne ponude na e-mail (imas u potpisu svakog mog posta), a sto se tvoje sitomasine tice, ne vidim nigde cikluse vezane za tampon, osim ako ovo sto si napisao nije opis rada tampon masine gde je rakel koji nanosi boju mehanicki spregnut.

Sve u svemu, kao sto rekoh, e-mail.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: kontroler za masinu za sito i tampon stampu

[ Pregleda: 2804 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.