Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programi za pronalaženje podataka sa crknutog hard diska?

[es] :: Windows aplikacije :: Programi za pronalaženje podataka sa crknutog hard diska?

[ Pregleda: 4844 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DeathStar
Beograd

Član broj: 201824
Poruke: 172
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Programi za pronalaženje podataka sa crknutog hard diska?04.02.2009. u 21:47 - pre 185 meseci
Ima dosta tema ovde kako da se povrate podaci koje su greškom obrisani, ali ovde je u pitanju HDD koji ga BIOS ne detektuje, dakle ono Get Data Back, Recovery my Files & CO ne pije vodu.

Čitao sam na par mesta na internetu o "nekim" fantom programima koji (ne znam ni ja kako) detektuju da je HDD prikopčan na ploču i kreću u proces potrage za sačuvanim sektorima i klasterima na kojima i dalje ima podataka u ispravnom stanju.

U pitanju je HDD Samsung 40gb IDE konektor (disk sam kupio još 2002 godine radio je 6 meseci i crko), sada bih želeo da vratim neke stare slike odande a u vreme crkavanja disk je bio u FAT32 sistemu.

Ako iko zna neke pograme koji rade ovakve stvari bilo bi sjajno, pa makar i pokušati nešto iščeprkati odande.
#sudo make me a sandwich --yes
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
92.244.143.*



+2 Profil

icon Re: Programi za pronalaženje podataka sa crknutog hard diska?05.02.2009. u 16:54 - pre 185 meseci
Nisam strucnjak za ovo , ali mozda ti ovo pomogne :

http://www.wikihow.com/Recover-a-Dead-Hard-Disk
http://www.debianadmin.com/rec...hard-drive-using-ddrescue.html
http://www.garloff.de/kurt/linux/ddrescue/
 
Odgovor na temu

_Diamond_
Around Belgrade

Član broj: 202362
Poruke: 134
*.exe042.net.

Sajt: www.kalem-tkano.info


+3 Profil

icon Re: Programi za pronalaženje podataka sa crknutog hard diska?11.02.2009. u 10:54 - pre 184 meseci
Ne znam da li može tebi da pomogne,ali meni je program file scavenger ποmogao da vratim podatke sa formatiranog hard diska.

Javi šta si uradio,ako se setiš ;-)
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
92.36.175.*



+69 Profil

icon Re: Programi za pronalaženje podataka sa crknutog hard diska?11.02.2009. u 12:10 - pre 184 meseci
covjeku je crkao HD, sumljam da neka win aplikacija moze da pomogne.
Trebas traziti bas nekog ko zna dosta oko hardware-u i sretno.

da iskoristim temu i napomenem programe koji su provjereni s'moje strane naravno za vracanje podataka:

GetData.Recover.My.Files.v3.98.6053 ili
Hirens boot CD mislim da se tako pise (nisam ga poodavno koristio)

oba su uspjesno obavila zadacu, tj. vratile su podatke 90 - 95 % (zdravih podataka).
HD 80 GB, je bio poprilicno zauzet oko 5% free (Sadrzavao je podatke sa extenzijama .cdr, .pdf, .dwg, .qxd, .ai, .indd, .exe ..., i slicnih podataka (stamparija je u pitanju)), sluzio kao pomocni HD na racunaru OS Xp.
"Specijalac" kome je povjeren racunar da ponovo podigne Xp, je uspio da ga formatira i na njega instalira Xp, tako da je pored formatiranja HD pretrpio jos oko 3GB podataka. Ovo pretrpio jos oko 3GB podataka, napominjem zbog toga sto HD iako je uradjen format podatci mogu da se vrate ako se na njega ponovo ne snimaju podatci.




:D
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Programi za pronalaženje podataka sa crknutog hard diska?

[ Pregleda: 4844 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.