Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako propustiti dve fizicke mrezne konekcije kroz jedan UTP kabal

[es] :: SOHO Networking :: Kako propustiti dve fizicke mrezne konekcije kroz jedan UTP kabal

[ Pregleda: 5046 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Kako propustiti dve fizicke mrezne konekcije kroz jedan UTP kabal14.02.2009. u 22:32 - pre 184 meseci
Dešava se da između dve tačke imate razvučen jedan UTP kabal, a potrebne su vam dve LAN konekcije. U takvim slučajevima se obično, na kraj kabla stavi switch pa onda poveže sve što treba. Ipak, nekada to nije prihvatljivo rešenje (nmate switch, ili nemate mogućnost priključenja napajanja i slično).

U takvim situacijama moete da pribegnete triku - da krozjedan UTP kabal propustite dve LAN konekcije. Ovo će da radi bez problema na svakom CAT5a kablu.




Izvor: http://wireless.uzice.net/uputstva/dve-lan-konekcije-kroz-jedan-utp-kabal/
 
Odgovor na temu

veselinmarkovic
Veselin Marković
Računarski fakultet u Beogradu
Kruševac, Srbija

Član broj: 211662
Poruke: 67



+16 Profil

icon Re: Kako propustiti dve fizicke mrezne konekcije kroz jedan UTP kabal05.03.2009. u 14:54 - pre 184 meseci
Dobro rešenje, sviđa mi se. Postavljanjem haba bi se napravio još jedan kolizioni domen i obe mreže bi morale da rade u half-duplex-u, a svič košta.

Ovako dobiješ i jare i pare.

Ipak, nije baš "po JUS-u" :)
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
93.86.107.*



+267 Profil

icon Re: Kako propustiti dve fizicke mrezne konekcije kroz jedan UTP kabal06.03.2009. u 07:08 - pre 184 meseci
http://www.elitesecurity.org/t268658-0-PC-preko-jednog-UTP-kabla
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako propustiti dve fizicke mrezne konekcije kroz jedan UTP kabal

[ Pregleda: 5046 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.