Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8130 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petrucci
bg

Član broj: 18281
Poruke: 33
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 18:30 - pre 184 meseci
Znam da SBB nudi najvise 1MBit/S upload-a, ovi adsl provajderi ni toliko.
Da li moze da se iznajmi neki brzi upload link, ili slicno, da se to odradi za 2-3 nedelje?
Ne znam ovaj wireless kakav je, kakve su tu opcije, ako neko ima neku informaciju ili zna neki dobra provajder koji to radi, bio bi zahvalan ako bi ostavio link!

Hvala!

vasa
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.93.*



+9 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 18:55 - pre 184 meseci
600 GIGAbajta? Siguran si?
Narežeš 130-ak DVD-ja i pošalješ DHL-om. Trajaće kraće od bilo kog upload-a...
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
79.101.196.*

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 19:16 - pre 184 meseci
Ili odneses HDD licno :)
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dynamic.dsl.t-2.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 19:16 - pre 184 meseci
Kupis negde dedicated server, doneses svoj disk i omogucis dostup do njega preko neta. Tako ce automatski biti "uploadovano"
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 19:29 - pre 184 meseci
Mislim da je Tanenbaum originalno rekao: "Never underestimate the bandwidth of a station wagon full of tapes". Za 600GB, najlakse ti je da posaljes postom.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

petrucci
bg

Član broj: 18281
Poruke: 33
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 19:36 - pre 184 meseci
Da, da, ali stvar je u tome sto je to to jedan odredjeni sajt. Uploaded.to, slicno kao rapidshare, dobijaju se poeni za svaki download itd, da ne objasnjavam sad, ne verujem da mogu da im saljem postom:)


vasa
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.84.*



+9 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 19:45 - pre 184 meseci
Gde ga nađe...bulšit od servera. Pre nekih sat-dva sam pokušao da download-ujem nešto od 50MB, i dl je konstantno pucao veća na drugom ili trećem megabajtu. Srećom je neko postavio mirror na uploading.com, i skinuh bez problema - doduše, (sve je) sporije od Rapidshare...
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 20:56 - pre 184 meseci
pa u tome je i poenta, da ti smuci skidanje kao free korisniku da bi presao na premium
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 21:04 - pre 184 meseci
ti hoces to da uploadujes na upload.to [ili sta je] da bi dobio poene/novac za to?
ne mislis da ce te skuplje izaci upload+vreme nego sto je "zarada" ?

osim ako nisam dobro razumeo smisao teme :)
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.85.*



+9 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 22:34 - pre 184 meseci
Citat:
Pali zari: pa u tome je i poenta, da ti smuci skidanje kao free korisniku da bi presao na premium

Vidiš, zato postoje mirror-i ... Tamo gde se publikuju takve stvari, obavezno se pojavi i brdo mirrora, pa možeš da biraš. Kao downloader sa višegodišnjim iskustvom, mislim da je dil sa uploaded.to čist promašaj. Ako neko uplaćuje account, uplatiće na Rapidshare - kod njih verovatno ima više accounta nego na svim sličnim serverima zajedno...
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

petrucci
bg

Član broj: 18281
Poruke: 33
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 23:39 - pre 184 meseci
Eeee, u tome je fora. Ovo sto ja uploadujem, izuzetno je retko, plus preko 50 % stvari skoro uopste ne mogu da se nadju na netu. Osim toga ne racunaju se poeni premium user-a kakvih je na rapid-u brdo posto su najpopularniji. A za svaki download free usera skupljas poene koje posle konvertujes u pare.
Otisli smo malo u off, koji provajder, i koja tehnologija omogucava najbrzi, najekonomicniji upload?
vasa
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?22.02.2009. u 23:55 - pre 184 meseci
Pozovi provajdere iz tvog mesta i pitaj koliko će da ti naplate uslugu da im doneseš HDD sa podacima i da ti oni naprave upload. To ti je sigurno najjeftinija varijanta. Jedino problem može biti ako ne polažeš autorska prava na materijal, ali onda bolje nemoj da se igraš sa tim u svakom slučaju.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-221-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?23.02.2009. u 08:26 - pre 184 meseci
da,dobro sam razumeo ,hoces lovu
kao sto rekoh,vrlo verovatno ce te izaci skuplje nego sto je dobitak ;)
no proveri :)...kao sto su ti rekli provider
ili odes u neku drugu zemlju[sa jakim linkom],u igraonicu,zakacis hard i saljes
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?23.02.2009. u 09:13 - pre 184 meseci
Cak i da nadjes recimo 8Mb/s (aproksimativno 1MB/s) upload-a, trebace ti oko 7 dana samo da posaljes to sve...

Cenu za 8Mb/s upload-a ne smem ni da pomislim kolika je...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.88.*



+9 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?23.02.2009. u 11:26 - pre 184 meseci
Citat:
petrucci: Eeee, u tome je fora. Ovo sto ja uploadujem, izuzetno je retko, plus preko 50 % stvari skoro uopste ne mogu da se nadju na netu. Osim toga ne racunaju se poeni premium user-a kakvih je na rapid-u brdo posto su najpopularniji...

A onda neko skine sa uploaded.to i upload-uje na Rapid ili Deposit ili Megaupload ili negde, pa u komentaru tvog posta postavi linkove...to nikako ne mozes da sprecis...
Citat:
petrucci: ...Otisli smo malo u off, koji provajder, i koja tehnologija omogucava najbrzi, najekonomicniji upload?

I dalje tvrdim - DHL. Btw, neces se ti od svega toga 'leba najesti...
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
77.46.183.*



+3 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?23.02.2009. u 11:44 - pre 184 meseci
da je to tako lako ko sto je autor ove teme zamislio u svojoj glavi ....
nije on jedini sa retkim stvarima....

svi bi sedeli na novcu sad...
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
93.86.94.*



+294 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?23.02.2009. u 14:12 - pre 184 meseci
Citat:
petrucci: Eeee, u tome je fora. Ovo sto ja uploadujem, izuzetno je retko, plus preko 50 % stvari skoro uopste ne mogu da se nadju na netu....

Iskreno, ako imaš nešto što je zaista retko i traženo, a nema na netu, ja bih ti savetovao da to režeš na diskove i tako prodaješ, pouzećem, ili direktno, i mnogo su veće šanse da ćeš nešto da zaradiš nego putem onog sajta. Dok se ljudi ne izmenjaju međusobno i ne postave na net te tvoje stvari, sigurno ćeš moći već neku solidnu količinu da prodaš...

Ponavljam, ovo važi samo ukoliko je tvoj „materijal“ zaista interesantan-tražen, a za sada još uvek nedostupan na mreži...

P.S. Jel može mali nagoveštaj, o kakvom se materijalu radi?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.111.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?23.02.2009. u 18:35 - pre 184 meseci
Citat:
I dalje tvrdim - DHL

Ili sam ja glupi...ili...ne shvatam ovo. Kako ce mu DHL u ovom slucaju pomoci?! Jel oni pruzaju neku upload uslugu za koju ja ne znam?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.88.*



+9 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?23.02.2009. u 20:36 - pre 184 meseci
Nisi čitao od početka?
Citat:
Horvat: ...kao sto su ti rekli provider
ili odes u neku drugu zemlju[sa jakim linkom],u igraonicu,zakacis hard i saljes

Citat:
Jbyn4e: Cak i da nadjes recimo 8Mb/s (aproksimativno 1MB/s) upload-a, trebace ti oko 7 dana samo da posaljes to sve...
Cenu za 8Mb/s upload-a ne smem ni da pomislim kolika je...

DHL-om će i brže i jeftinije da pošalje 600GB na ~130 DVD-ja, neko bilo kojim upload-om.

Citat:
Emil Ranc: ...P.S. Jel može mali nagoveštaj, o kakvom se materijalu radi?

Šta može da bude u 600GB osim filmova?

The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

petrucci
bg

Član broj: 18281
Poruke: 33
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?23.02.2009. u 23:31 - pre 184 meseci
U pitanju su video kursevi za gitaru, bas, bubnjeve, ima nesto manje i za druge instrumente, ukupno 200 i nesto, skupljao sam to 5-6 godina, menjao sa ljudima iz Bosne, Hrvatske, trazio po netu, prebacivao sa vhs-a i tako...
Pouzecem upravo i radim, i to zadnjih 6 godina, sada dosta slabije ide, ali bez obzira, smesno je u eri interneta rezati diskove:)
Mada, Srbija ionako slabo prati promene, a vecina ljudi i ne zna to da nadje na netu cak i ako ima ne znam koji adls link...
Sve sam ja to lepo proracunao, jedino me brine je koliko ce cesto ljudi iz uploaded.to da brisu te fajlove.
Inace pogledajte na njihovom sajtu koliko nude za 10.000 downloada, koliko za svakog novog premium korisnika i sl.
Ima jedan sajt koji radi to sto ja hocu(guitartrade blogspot), imaju strava stvari, ali ne vise od mene:)
Uz to, sajt je otvorene samo za "pozvane korisnike", znaci ne mozes tek tako da udjes, mora neko da ti posalje pozivnicu i sl.
Tako da, velika je praznina tu, sada kada oni vise ne rade, mogao bi lako da upadnem, i jako brzo da postignem veliku posecenost, biti jedinstven sa nekim materijalom na netu je strava. E sad, sta moze da bude problem: zasicenje, ili veliki broj novih premium korisnika(to se manje isplati), mirrori sto neko rece, mogao bi i na filefactory, ali to bi znacilo jos 600 gb:)

Sa druge strane, veliki broj korisnika sa tim interesovanjima moze da se iskoristi na druge nacine...ili neki affiliate link, reklame, ili moja licna promocija, svasta.
Fora sa uploaded i filefactory sto su oni novi igraci, mali je broj korisnika, i mali broj premium korisnika, pa se sada malo guraju sa rapidom, nude neogranicen download...
Plus, kada je materijal redak onda korisnici nemaju mnogo izbora nego da sidaju fajl po fajl. Recimo, kada bi nasao neki link za novu skolu John McLaughlina, skidao bi 100 fajlova, ne bi pitao uopste, jedan po jedan:). Tako razmisljaju zaludjenici:)

Cela ta prica sa rapidshare, download forama je jaaaako jako interesantna.
Culi ste za Avax? Koristim ga za svasta, i uvek sam se pitao, zasto se ti ljudi cimaju i uploaduju tolike stvari. Pa ne znam, svaki user ima svoj folder udjes unutra, lik uploadovo 100 g fajlova, koji so to geekovi mislio sam. I onda vidim da rapid nudi premium naloge ako dosta ljudi dl-uje vase fajlove, pa vidim neke non-rapid linkove, sendspace, filfactory, uploaded...Mislim, svi oni dobiju neku kintu, ili besplatne naloge, niko nece 20 sati da ul-uje nesto tek tako. Skoro sam video oglas na pc berzi, lik prodaje gomilu rapidshare naloga. Sta mislite kako ih je dobio:)
vasa
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako najbolje/najjeftinije/najbrze uploadovati 600 GB podataka?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8130 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.