Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?

[es] :: Digitalna Televizija :: Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?

[ Pregleda: 7051 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.static.beocity.net.



+7 Profil

icon Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?02.03.2009. u 13:05 - pre 184 meseci
Imao sam prilike da testiram DVB-T leadtek dtv2000h, ono sto sam primetio da je dvb-t chip 2k/8k.

Zanima me ima li smisla kupovati DVB-T ili odmah traziti DVB-T2 (koji je noviji) ali verujem dosta skuplji.
da nebudem u situaciji da posle godinu/dve opet ulazem novac da kupujem nov risiver/karticu.

 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?02.03.2009. u 17:18 - pre 184 meseci
Kod nas će se tek 2015. preći na DVB-T, tako da mislim da si miran neko vreme...
 
Odgovor na temu

markodon
Marko Kraljevic
Transilvanija

Član broj: 111204
Poruke: 72
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?05.03.2009. u 14:37 - pre 184 meseci
Digitalizacija ce biti u potpunosti zavrsena 2015, tj. u potpunosti se podrazumeva da neki broj procenata gledaoca mogu da gledaju svoje kanale preko dvb-t set top boxa. Bez toga ne bi se smatralo potpuna digitalizacija tv - radio signala. Zbog okolnosti koji se mi nalazimo, 2012 godine sve okolne zemlje oko srbije, sem Makedonije precice u potpunosti na digitalno emitovanje, tako da Srbija morace uskladjivati tajming sa okolnim zemljama, zato sto bi njihov signal nadjacao nas analogni sistem i tako bio negledljiv, vecina gledalaca ne bi mogao pratiti program iz svojih zemalja. Setimo se Hrvatske i problem, Italija je nadjacala Hrvatski signal i tako duz Hrvatske obale pa i sire bili su bez svog analognog signala, tako da su oni prvo odatle poceli digitalizaciju. Drzava je gradjanima davala bonove za kupovinu dvb prijemnika. I tako ako do 2012 ne pocnemo masovno uvoditi dvb, srbija ce ostati bez analognog signala.
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?27.03.2009. u 17:01 - pre 183 meseci
dvb-t2 je u experimentalnoj fazi i to kolko znam samo u engleskoj(koji uopće neće rabiti dvb-t za hd h264 prenose već odmah idu na dvb-t2) a i tamo sam je bbc napravio probne modulatore(znači par njih)

a opreme za dvb-t2 prijam još ni nema, jer se prijemni čipovi još ne proizvode, u fazi su razvoja....

tako da o dvb-t2 ne moraš razmišljat, daleko je to....

to je budući sistem za zameljsku hd tv, a mi(u hrv) još praktički nemamo niti punu pokrivenost dvb-t signalom...a o uvjetima za hd produkciju da i ne govorimo..
znači to je poprilično daleko....
u biti možda se to nikad neće ni primjeniti ovdje, jer se NE MORA rabiti t2 za hd prijenose, kad ot može i t....
t2 je dobar kad ima puno hd kanala, pa treba štedjeti mjesto....to je slučaj u engleskoj, ali ovdje mislim da neće nikad biti...

nikad mi nećemo na zemaljskoj tv imati tone programa kao oni...
 
Odgovor na temu

negas
ni sam ne znam...
Kako kad!

Član broj: 185363
Poruke: 171
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?15.03.2013. u 19:16 - pre 135 meseci
Pitanje:

Da li sa ovim karticama tj USB-ovima mi treba stalitska antena ili ne, vec mogu da gledam na primer eurosport bez problema.

Ima li ko iskustva i da li ovaka antena moye da hvata sa satelita signal?

Hvala!


http://www.sysspezi.de/k004u005s001.htm

E sada ovo T valjda oznacava da koristi samo zemaljske digitalne a ne satelitkse da tako kazem. E sad meni je samo vazno da mi ne treba satelitska antena ako usb nije sa ovo T i moze sa njenom antenicom!?
 
Odgovor na temu

Fac Ut Vivas
Ljuban Velagić
Beograd

Član broj: 75956
Poruke: 953
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?18.03.2013. u 20:24 - pre 135 meseci
Ako živiš u Srbiji onda ti je taj uređaj prilično beskoristan. Sa tim receiverom možeš da gledaš digitalne zemaljske kanale (T od Terrestrial - zemaljski), a u Srbiji se koristi T2 standard tako da ti neće monogo koristiti. Jedino ako živiš negde u pograničnom predelu pa da gledaš npr. hrvatske kanale.

Ono što tebi treba je DVB-S (S od Satellite) i satelitska antena. Neki DreamBox, recimo...
 
Odgovor na temu

petru
Petru Teodosin
Srbija

Član broj: 7611
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?19.03.2013. u 06:29 - pre 135 meseci
Vivas, izgleda da ovde ti jedini znas nesto, pa je pitanje za tebe. Da li dobro razumem, u Srbiji se krenulo sa T a preslo na T2? Kada se preslo, ko je to odlucio i sa kojim obrazlozenjem? Da li to znaci da su oni televizori koji su kupljeni poslednjih godina, a koji imaju digi tuner, isto tako neupotrebljivi kao i oni iz 1960 (znam nekoliko ljudi koji jos uvek imaju takve!).
Kada je pocelo emitovanje RTS Digital, uspeo sam da uhvatim program. Pre neki dan sam pokusao opet, i kao da niceg nema. Objasnjenje bi bilo da su VEC promenili sistem?
Imam televizor i dva digitalna video rikordera (ajde da ne racunam i VHS). Trebace mi TRI komada tjunera (set top box - kakav divan termin koji oslikava strucnost - kutija koju stavljas na vrh).
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*:8c8:0:4::ffff

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?19.03.2013. u 13:36 - pre 135 meseci
s neba pa u rebra :)

jeste, jos pre godinu dana je cela experimentalna mreza prebacena sa dvb-t na dvb-t2, i svi ti televizori sa starim tunerima su sada beskorisni...
razlog je jasan, dvb-t2 je bolji standard... odlucilo regulativno telo (rra i/ili ratel...) i sproveo JP ETV http://www.etv.rs/

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.dynamic.stcable.net.



+132 Profil

icon Re: Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?20.03.2013. u 07:40 - pre 135 meseci
@petru

Pa imaš ovde bar 4-5 tema gde se piše već par godina o svemu tome, tako da je malte ne sve već objašnjeno, čak i više puta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Gde mogu da nabavim i koji da uzimem DVB-T ili DVB-T2?

[ Pregleda: 7051 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.