Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvoz robe iz EU u Srbiju

[es] :: Vodič za posao :: Uvoz robe iz EU u Srbiju

[ Pregleda: 14191 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mare-CareBG
Marko M.
Firma u Nemackoj
Nemacka

Član broj: 215485
Poruke: 4
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Uvoz robe iz EU u Srbiju09.03.2009. u 17:50 - pre 183 meseci
Dobar dan,

imam svoju Firmu u Nemackoj kao Preprodavac i prodajem po EU mob.telefone, konzole itd.!
Sada me zanima kako to tacno funkcionise za uvoz u Srbiju?

Znam da u Nemackoj moram da ispunim izvoznu listu, cena bude bez pdv-a itd.!
Ali imam sada kupce u Srbiji, kako to onda tacno ide? Ja vozim obicno robu licno pa bi doterao sve to u Srbiju sam, kako na granici?
Da li vozim do odredjenog mesta gde je kupac, npr. Carina Beograd?
Da li moram ja da platim carinu odma na Granici, na odredjenoj carini npr. Beograd ili to posle kupac preuzima i resava sve?

Zahvalan sam za svaki odgovor.

Srdacan Pozdrav

 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Uvoz robe iz EU u Srbiju11.03.2009. u 23:05 - pre 183 meseci
Sve radis preko speditera... pod tim mislim da spediter ima punu logisticku uslugu.
 
Odgovor na temu

Mare-CareBG
Marko M.
Firma u Nemackoj
Nemacka

Član broj: 215485
Poruke: 4
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Uvoz robe iz EU u Srbiju11.03.2009. u 23:32 - pre 183 meseci
To mi je jasno da kada idem preko speditera on sve zavrsava!
Ali ja hocu sam da doteram robu kolima pa zato pitam kako se postupa ako zna neko ili ti znas mozda?
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Uvoz robe iz EU u Srbiju12.03.2009. u 00:49 - pre 183 meseci
Ako hoces legalnim putem to da zavrsis, to radis preko speditera... mislim mozda je moguce uraditi to sve i u sopstvenoj reziji, ali sam siguran da je to preterano cimanje, ako je i moguce uopste.

Nije problem dovesti robu, ali za carinjenje angazujes speditera koji je posrednicka firma.
 
Odgovor na temu

Mare-CareBG
Marko M.
Firma u Nemackoj
Nemacka

Član broj: 215485
Poruke: 4
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Uvoz robe iz EU u Srbiju12.03.2009. u 19:04 - pre 183 meseci
Naravno legalno sam i mislio!

Znaci nije moguce da doteram robu do npr. carine u beogradu i da tamo ceka kupac(firma) koji preuzima posle placanje carine itd.?

Ja sam mislio da je to sve moguce itd.pa sam zato pitao koji papiri mi trebaju da predjem granicu i da odem do carine itd.!?

Nije mi uopste cimanje kada sam vozim, racunica je bolja, otpisem troskove puta, dodatni troskovi za kola itd. i mnogo manje me kosta nego da saljem preko spedicije!

Pa ako neko zna mozda tacnije kako i sta neka napise.

Hvala unapred i hvala za dosadanje odgovore!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Uvoz robe iz EU u Srbiju13.03.2009. u 23:14 - pre 183 meseci
Pazi u principu sve to moze teoretski da se obavi. Znaci koliko shvatam ti bi kombijem/kamionom otisao, naprimer u Nemacku, nakupovao sta ti treba i robu dovezao do nase granice gde bi te cekao kupac koji bi robu pretovario kod sebe i na sebe preuzeo posao carinjenja.

U teoriji to sve nije ne moguce, ali je pitanje da li bi to moglo u praksi bas tako da se obavi. U praksi bi trebao da robu zapecatis i da ti prodavac u inostranstvu odradi sve poslove oko izvozne dokumentacije, zatim ti robu bez ikakvih pretovara da dovezes u carinsko skladiste, obavis carinu, pa tu ocarinjenu robu (uz placanje i ostalih troskova kao sto je PDV ili akcize ukoliko je u pitanju akcizna roba) predas, odnosno prodas kupcu.

Najbolje bi bilo da se posavetujes u carinskoj upravi oko toga sto ti zelis.
 
Odgovor na temu

Mare-CareBG
Marko M.
Firma u Nemackoj
Nemacka

Član broj: 215485
Poruke: 4
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Uvoz robe iz EU u Srbiju14.03.2009. u 18:21 - pre 183 meseci
Pazi ja zivim u Nemackoj i imam svoju firmu u Nemackoj!

Ja bi to vozio svojim kombijem do Beograda npr.! Meni ovde u EU netreba nista sem izvozne liste da bi imao potvrdu da izvozim tu robu izvan EU!

Mene jedino zanima da li ja treba da platim odma carinu na Horgosu npr. za tu robu koju vozim (telefoni, konzole npr.) ili mogu da doteram do kupca i na tu carinu gde zivi on ode sa robom i papirima do carine i sredi sve to!?

Zvao sam konzulat a oni nemaju pojma. Carina nema tel.vec treba da uplatim kao neku taksu u posti pa ce da mi odgovore, a nisam u Srbiji!

Hvala za odgovore dosadasnje!
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-1.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Uvoz robe iz EU u Srbiju15.03.2009. u 13:14 - pre 183 meseci
Idi na sajt http://www.carinskatarifa.com/ pa im posalji mail.
U principu trebalo bi da angazujes speditera u svakom slucaju...
 
Odgovor na temu

dzerirajs

Član broj: 81956
Poruke: 35
91.150.115.*



+3 Profil

icon Re: Uvoz robe iz EU u Srbiju24.03.2009. u 18:32 - pre 182 meseci
Uh, ima tu malo vise peripetija.
Mislim da(neka me neko ispravi ako gresim) ti kao ino firma nemozes da uvezes robu u Srbiju i da je ocarinis na ime svoje firme da bi je tek kasnije prodavao ako nemas registrovanu firmu,ogranak...u Srbiji. Posto vidim da ti to uvozis za poznatog kupca onda tu robu uvozi u Srbiju taj kupac a ne tvoja firma. Tada ti tu robu na granici prijavljujes za uvozno carinjenje. To umesto tebe radi spediter, jer je popunjavanje deklaracije prilicno komplikovano za nekoga ko to nije nikada radio. Spediter na granici pravi tranzitnu deklaraciju kojom robu upucuje do carinarnice u kojoj ce se roba konacno uvozno cariniti(znaci ne placas carinu na Horgosu) u mestu sedista uvoznika. Na granici ce ti traziti fakturu za robu i podatke od firme iz Srbije koja je tu robu kupila. Ti se na granici pojavljujes samo kao prevoznik i to ce u konacnom carinjenju imati uticaja oko utvrdjivanja pariteta (DDP, DDU).
Kasnije kod konacnog carinjenja robe ce ti (ustvari, firmi koja je robu uvezla) traziti (predpostavljam) SWIFT, original fakture, a mislim da za novu elektro opremu i uredjaje moraju da se pribave i neki atesti.

Ovo je sve samo u grubim crtama i u svakom slucaju, najpametnije ti je da razgovaras sa nekim spediterom u Srbiji.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Uvoz robe iz EU u Srbiju

[ Pregleda: 14191 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.