Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

komplikacije nastale lecenjem stenecaka

[es] :: Nauka :: komplikacije nastale lecenjem stenecaka

[ Pregleda: 4946 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pacer1
milan mladenovic
freelancer
Mala Krsna

Član broj: 16656
Poruke: 24
212.200.176.*



Profil

icon komplikacije nastale lecenjem stenecaka28.03.2009. u 09:11 - pre 183 meseci
Moje stene je posle davanja sulfamidina podiglo nogu i uvideo sam da nema kontrolu nad stopalom. kada sam pitao vet.tehnicara koji ga je lecio kazao je da je to posledica sulfamidina ali da je morao da rizikuje, jer se taj antibiotik pokazao najbolje u tom slucaju. Gazio je podvijenom sapom i sada ima rane na celoj sapi, koje nemogu da saniram. Zanima me da li se funkcija stopala u potpunosti moze vratiti i kako izleciti rane na sapi kada je stalno lize a zavoj pokusava da skine?
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: komplikacije nastale lecenjem stenecaka28.03.2009. u 18:41 - pre 183 meseci
vecina mojih kolega bi ti odgovorila da ako si krenuo sa lecenjem kod vet. tehnicara, nastavis lecenje kod istog jer takvom odgovornoscu se moze porediti kao da si ti isao da se lecis kod medicinske sestre...
nerado odgovaram na teme iz svoje oblasti zbog nekih ranijih prozivki ali cu ovog puta napraviti ustupak...

Citat:
kada sam pitao vet.tehnicara koji ga je lecio kazao je da je to posledica sulfamidina ali da je morao da rizikuje, jer se taj antibiotik pokazao najbolje u tom slucaju


ovo nema blage veze sa istinom i spada u domen 'zavrtanja musterije' od strane nekvalifikovanih radnika... sulfadimidin (ne sulfamidin) nema blage veze sa ovim niti se koristi za terapiju ove bolesti! tog tehnicara treba uputiti da to dokaze kako bi se taj podatak uvrstio u kontraidikacije leka jer takva pojava do sada nije opisana...

stenecak (ako je uopste u pitanju stenecak) se leci samo u ranoj fazi bolesti hiperimunim serumom, a vec uznapredovala bolest se samo ublazava antibioticima sa najjacim mogucim spektrom (obicno cefalosporinima poslednje generacije) medju koje svakako ne spadaju 'antibiotici zemalja treceg sveta' kao sto su sulfopreparati... kako rece moj profesor sa fakulteta: "video sam pse da se lece od stenecaka ali nisam video ni jednog da se izlecio", i ja mu verujem jer moja iskustva pokazuju isto...
Hard pad disease ili 'bolest tvrdih sapa' je jedna od formi u kojoj se stenecak moze ispoljiti pri cemu dolazi do nepravilne keratinizacije na jastucicima sapa, a posledicno mogu nastati i rane na sapama koje teze zarastaju...

Citat:
Zanima me da li se funkcija stopala u potpunosti moze vratiti


verovatno...

Citat:
kako izleciti rane na sapi kada je stalno lize a zavoj pokusava da skine?


odlaskom kod veterinara koji ce strucno sanirati ranu i pratiti stanje...

moj ti je savet da mu ne pominjes nikakvo prethodno lecenje kod tehnicara jer moze debelo da te kosta...
 
Odgovor na temu

pacer1
milan mladenovic
freelancer
Mala Krsna

Član broj: 16656
Poruke: 24
212.200.178.*



Profil

icon Re: komplikacije nastale lecenjem stenecaka28.03.2009. u 22:40 - pre 183 meseci

Hvala na odgovoru, postovani gospodine!
Verujte da nisam u situaciji ni da jedem dovoljno a kamoli da imam novca za veterinara. U bolja vremena ja sam stenad vakcinisao uvek na vreme a moja tri mesanca imaju i mikrocip. Ali bilo je to nekad.
Milan
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: komplikacije nastale lecenjem stenecaka

[ Pregleda: 4946 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.