Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam velik problem pomagajte

[es] :: Wireless :: Imam velik problem pomagajte

[ Pregleda: 1405 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Maverickso
Sombor

Član broj: 166771
Poruke: 135
82.208.246.*



+1 Profil

icon Imam velik problem pomagajte05.04.2009. u 17:23 - pre 182 meseci
e ovako moja drugarica zivi na selu i jedini nacin za povezivanje je wireless, acess point provajdera je u centru sela a to je od njene kuce 3km vazdusnom linijom, imamo 24 db antenu i duzinu kabela od 9m bez access pointa, sve smo namestili i sve je radilo, imali smo odlican signal od 4 crtice ali bili smo pohlepni pa smo hteli da imamo signal do kraja tj 5 crtica i sad smo pokvarili i vise ne mozemo da namestimo ni onako kako je bilo. Zanima me samo gde da nadjem softver da mogu kako okrecem polako antenu da gledam na kompjuteru jacinu signala kako se povecava dok ne bude odlican kakav meni treba. Ono u windowsu wireless network connection radi cudno, mi okrecemo antenu ali nista se ne dogadja recimo non stop je 2 crtice i kad okrenem bas dosta idem refresh network connections kad ono opet 2 crtice uopste se ne menja. Dobio sam uz karticu neki softer ali to je sr mada govori mi nesto signal strenth i neke crtice i pise link quality (-78 dbm) ali sad je vec kasno da namestamo ponovo jer je vece ali kontam da mi taj softver ne bi puno pomogao. Tako da I am open for suggestions , hvala unapred
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
94.250.107.*



+122 Profil

icon Re: Imam velik problem pomagajte06.04.2009. u 12:47 - pre 182 meseci
u principu mozes antenu da "usicas" najboljim alatom ...ocima!
ja uvek antenu usmeravam tako sto stanem iza antene i gledam u pravcu ap-a i nastimas antenu da gleda u tom pravcu i dosada sam uvek dobijao max rezultate.
a nerazumem zasto ti se ne svidja taj softver koji pokazuje signal?
a ako vec hoces da eksperimentises probaj da skines netstumbler pa probaj sa njim samo ne znam da li ti je kartica podrzana posto nisi rekao koja je kartica i cipset na njoj.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Imam velik problem pomagajte

[ Pregleda: 1405 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.