Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine

elitemadzone.org :: AutoZone :: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67095 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 08:58 - pre 182 meseci
Citat:
icobh: Ček, ček... Je li Trendline najlošiji paket opreme kod VW?


Prakticno, DA.

Citat:
dejankr: Upade mi u oči na sajmu da je i Hyundai počeo na i30 da stavlja Michelin pneumatike (Kia to od početka radi na Cee'd-u) dok je jedan od dva izložena Golf-a 6 imao Hankook.

Ne mislim da je Hankook loš ali nekako mi izgleda čudno da korejci beže od korejskih guma a nemci počinju da ih stavljaju na svoje automobile.


Michelin ENERGY je lose resenje za nase puteve. Mislim da nisam vozio losije pneumatike: tvrde, bucne, klizave, skripe u krivini vec nakon par meseci voznje. Prve godine koriscenja su podnosljive (mada na granici) dok se nakon prve sezone toliko "pokvare" da ih je tesko prepoznati. Pogotovo ako se kriju iza naziva Michelin.
Misljenja sam da su bilo koji pneumatici bolji.

Ovo sto sam napisao ne vazi za sve tipove Michelina i vazi samo za nase uglacane puteve kakvi su mahom, bar u Vojvodini.

Citat:
ghost2k3: Sta konkretno znaci "paket za lose puteve"? Jel to kod svih auta ista stvar?


Ovu opciju sam sretao kod VWa i OPELa. Treba proveriti da li drugi proizvodjaci nude ovaj paket. Rec je o posebno pripremljenom automobilu za voznu na pretezno losim cestama. Ima nekoliko stavki promenjenih u odnosu na "standardne" verzije. Uglavnom vezano sa podvozijem i vesanjem.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 09:41 - pre 182 meseci
Ja imam Michelin ENERGY na Lancia Y i sasvim zadovoljavaju, vrlo sam zadovolja a vozio sam ih po snegu i kisi bez ijednog problema...

Tacnije u pitanju je Michelin Energy Saver:

http://www.michelin.co.uk/mich.../avantages/20070312100246.html
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
195.252.65.*



+1340 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 09:46 - pre 182 meseci
Žare, malo sam razmišljao ovih dana o gumama, naročito o toj Mischelin ENERGY. Tačno je to što kažeš, tvrde su i neudobne.

Ali nisu one po tome najgore, ima još gorih, to je najnoviji Mischelin ENERGY Saver, on je još tvrđi.

Sećam se tvojih Barum Bravuris, neverovatno su meke, sigurno je da dobro drže, ne lupaju i udobne su.

ALI, Bravuris zbog te svoje mekoće ima daleko veći otpor kotljanja, što se plaća povećanom potrošnjom i smanjenim performansama, a osim toga i neuporedivo se brže troše od tih Mischelin. Stvar je izbora, da se svako odluči kakvu kombinaciju osobina želi.

Svaka guma je kompromis vrlo protivrečnih zahteva koje različiti proizvođači kod različitih modela na različite načine rešavaju.

Jedino je teško za neki pojedini model naći realne podatke gde se on nalazi u tom spektru osobina, dakle kojima je kod njega dat prioritet, a koje su zanemarene.
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 09:46 - pre 182 meseci
Citat:
zarsilic: Michelin ENERGY je lose resenje za nase puteve. Mislim da nisam vozio losije pneumatike: tvrde, bucne, klizave, skripe u krivini vec nakon par meseci voznje. Prve godine koriscenja su podnosljive (mada na granici) dok se nakon prve sezone toliko "pokvare" da ih je tesko prepoznati. Pogotovo ako se kriju iza naziva Michelin.
Misljenja sam da su bilo koji pneumatici bolji.

Ovo sto sam napisao ne vazi za sve tipove Michelina i vazi samo za nase uglacane puteve kakvi su mahom, bar u Vojvodini.


Cee'd u višim paketima ide sa Michelin Primacy pneumaticima.

Ali dobro, nije mi poenta bila da poredim kvalitet pneumatika nego sam pomenuo ovo jer se skoro u nekoj temi pričalo kako Kia i Hyundai isporučuju tamo neke Hankook i Kumho dok Golf ide sa "pravim" pneumaticima.. Kad ono ispade da ni VW nije gadljiv na korejske gume.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
195.252.65.*



+1340 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 09:51 - pre 182 meseci
Kumho i Hankook su odlične gume, veoma dobro izbalansiranih osobina.

Konkretno sam proučavao modele KH 17 i Optimo K715, verujem da bih ih uzeo pre Mischelina.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 09:55 - pre 182 meseci
Citat:
dejankr: ...tamo neke Hankook i Kumho dok Golf ide sa "pravim" pneumaticima.. Kad ono ispade da ni VW nije gadljiv na korejske gume.


Tako nesto ne stoji i tako nesto moze pomisliti samo neko ko ne poznaje materiju.

Uostalom, gde se nalaza kaucokove sume ?!


Problem je u tome sto za dobar Michelin moras mnogo platiti. Bar 2 x vise od drugih.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 09:56 - pre 182 meseci
Evo testa pa koga interesuje i zna nemacki....


http://www.adac.de/Tests/Reife...208708&SourcePageID=209308

i za Bravuris


http://www.adac.de/Tests/Reife...208794&SourcePageID=209308
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 10:00 - pre 182 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Ja imam Michelin ENERGY na Lancia Y i sasvim zadovoljavaju, vrlo sam zadovolja a vozio sam ih po snegu i kisi bez ijednog problema...

Tacnije u pitanju je Michelin Energy Saver:

http://www.michelin.co.uk/mich.../avantages/20070312100246.html



Probaj zimi na tvoju Lanciu da stavis "najobicniju" Tigar Winteru pa se onda pojavi sa komentarima .
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 10:02 - pre 182 meseci


Po takvim testovima sam za svog Seicenta kupio Fuldu (najbolju u tom trenutku). Nikad vise.

Od sada PIPAM gume pre nego sto kupim.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 08.04.2009. u 17:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 10:05 - pre 182 meseci
Ma jasno je to ali Wintera je zimska guma a ja nemam gde da drzim dva kompelta guma pa sam uzeo Energy Saver kao neki kompromis.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
195.252.65.*



+1340 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 10:06 - pre 182 meseci
Citat:
zarsilic:
Od sada PIPAM gume pre nego sto kupim.


... i time možeš da utvrdiš samo mekoću, a guma je skup različitih osobina. Ali ako hoćeš baš najmekšu gumu, to nije loš način.

Citat:
zarsilic: Probaj zimi na tvoju Lanciu da stavis "najobicniju" Tigar Winteru pa se onda pojavi sa komentarima .


Naravno, Tigar wintera je takođe vrlo meka guma.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 10:16 - pre 182 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ali ako hoćeš baš najmekšu gumu, to nije loš način.


Upravo to hocu i zato napominjem "za nase puteve" gde je ova osobina primarna. Nasi putevi su glatki (pohabani i utabani) i ne trose dovoljno pneumatike. Naime, da bi pneumatik zadrzao svoju prvobitnu osobinu potrebno ga je permanentno trositi (majstorski receno smirglati). Nasi putevi, zbog nedostatka abrazivnog sloja, nemaju ovu osobinu i pneumatike nedovoljno "trose" (smirglaju) vec ih dodatno tabanaju. Nakon jedne ili dve sezone voznje, napadni sloj na pneumatiku postaje sve tvrdji i neudobniji. Pored ovoga i nepovoljniji po pitanju klizanja.

Zbog toga, za ove nase uslove, uvek potenciram meku i trosljiviju gumu.


Jedini Michelin sa kojim sam bio zadovoljan je Pilot Sport 2, ali samo po pitanju udobnosti i performansi. Ne po pitanju cene.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
78.155.50.*



+1232 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 10:18 - pre 182 meseci
Da se malo umijesam... kad je rijec o kompromisu izmedju drzanja/mekoce i dugotrajnosti uvijek me je odusevljavao bridgestone... i za putnicki i za terenski program... da ne navodim sad tipove ali kao da ih prave za ove nase uslove exploatacije... odma iza njega, po mom ukusu su dunlop i continental... znam da je previse generalizovano jer ne navodim modele... svakako nije losa ova Zarkova metoda sa pipanjem i naravno date of trade...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 10:25 - pre 182 meseci
Citat:
Nocni: Da se malo umijesam... kad je rijec o kompromisu izmedju drzanja/mekoce i dugotrajnosti uvijek me je odusevljavao bridgestone... i za putnicki i za terenski program... da ne navodim sad tipove ali kao da ih prave za ove nase uslove exploatacije... odma iza njega, po mom ukusu su dunlop i continental... znam da je previse generalizovano jer ne navodim modele... svakako nije losa ova Zarkova metoda sa pipanjem i naravno datum of trade...


Potpuno se slazem.
Vozio sam ER20 i ER30. Odlicno, ali je i cena takva.
Vozio sam Semperit (Conti) Sportkontakt. Odlicno. Cena onako.
Dunlop (sa silk poziciom). Odlican i relativno jeftin.


Za zimu: Semperit M+S. bez premca. Cena umerena.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
78.155.50.*



+1232 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 10:38 - pre 182 meseci
E da, zaboravio sam TOYO, pogotovo za putnicki program ali su one kod nas najskuplje gume a i malo se teze dolazi do njih... skuplje su i od premium michelin klase
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 11:27 - pre 182 meseci
Diskusija se razvila, samo da napomenem da se napisano odnosi na nove pneumatike i da je ispravna kupovina samo novih pneumatika.

Da kojim slucajem, neko ne pomisli kako je napravio dobar pazar, kupujuci polovnjake sa pijace.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 13:12 - pre 182 meseci
Naravno nove gume su za preporuku, uvek.

Kod guma je jos ponajmanji problem izbora, iako deluje suprotno.

To je jedna od retkih komponenti vozila, koja je tehnoloski najvise napredovala, i brendirana imena, uspesna u auto-sportu, drze veoma visoki kvalitet, bez proizvodnih problema, moze se reci nesumnjivo.

Sa te strane, Tigar(i slicni) je u zaostatku, sporo seprtljaju sa napretkom, ali to nadoknadjuju niskom cenom.

Pa ko voli da stedi na svemu, i na gumama, imace prosireni izbor, i vece dileme

Poz.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 13:17 - pre 182 meseci
imam ja jedno pitanje. Trebaju mi letnje gume. Sta da uzmem a da ne bude preskupo. Savetovali su mi Tigar Hitris, utisci o njima?
Inace, dimenzija koja mi treba je 185/60/15 (mada morao bih da proverim za profil, mozda je i 65)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 13:57 - pre 182 meseci
Hitris, Henkok, Sava, to je ono jeftino a solidno.

Proveri brojku 60(inace odnos sirine i visine "profila"), i najvaznije je da proveris datum proizvodnje i vreme dozvoljenog drzanja gume u magacinu, posto ces tesko naci bas najsveziju.

Kod Tigra postoje i klase, koje svi kriju, zbog cene i zarade...

Poz
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.59.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine08.04.2009. u 14:05 - pre 182 meseci
hvala vladd. Znaci mislis da je Sava jednako ok? Cuo sam od nekih vulkanizera da je tvrdja od Tigra. Ja bih pre nekako uzeo Savu, ne znam zasto, ali ipak mi uliva vise poverenja...
Pogledacu bas i Henkok
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: O gumama...brend vs. tvrdoća vs. ostale osobine

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 67095 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.