Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezo Faradejeve teorije-indukcija

[es] :: Fizika :: Pitanje u vezo Faradejeve teorije-indukcija

[ Pregleda: 1989 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan92d
Mitar Miric
(m)ucenik,prva beogradska gimnazija
beograd

Član broj: 174045
Poruke: 12
*.kalik.net.



Profil

icon Pitanje u vezo Faradejeve teorije-indukcija22.04.2009. u 12:20 - pre 181 meseci
E vako ja sam druga godina srednje skole i profesorka nam je dala da radimo neke krajnje jednostavne oglede za vreme raspusta,pa da to fino ponovimo i ispricamo za vreme raspusta.E ja sam dobio dokazivanje faradejeve teorije,naizgled naivno ali sad kunem sebe sto nisam uzeo bateriju od limuna.Al sam ga otego,problem je sledeci kada se provlaci kroz kalem od 20-ak navoja magnet u kalemu treba da se indukuje struja,ali ta struja je kod mene jedva 1mV a profesorka je rekla ako nemamo unimer da stavimo sijalicu da dokazemo.Pitao sam ortaka sa ETF-a,on je rekao da mi treba jaci magnet,e sad da li je ortak u pravu ili ne i ako je u pravu gde da nabavim jaci magnet???Unapred hvala i izvinite sto sam vas smorio.

 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
93.87.194.*



+31 Profil

icon Re: Pitanje u vezo Faradejeve teorije-indukcija22.04.2009. u 15:18 - pre 181 meseci
Kupi unimer kod kineza za 300 dinara.
Jaci magnet mozes da izvuces iz zvucnika nekog sraijeg radija.
 
Odgovor na temu

Fitopatolog
Dušan Marjanov
Novi Sad

Član broj: 90936
Poruke: 683
93.86.77.*



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezo Faradejeve teorije-indukcija22.04.2009. u 19:47 - pre 181 meseci
Kupi kod Kineza dinamo za bicikl.
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.eunet.yu.



+17 Profil

icon Re: Pitanje u vezo Faradejeve teorije-indukcija22.04.2009. u 21:50 - pre 181 meseci
Možda bi najkorisnije bilo da sam napraviš magnet. Uzmi neki debeli ekser, šraf ili bilo koji puni komad gvožđa i namotaj žicu (izolovanu) oko njega (dosta žice). To poveži na jednu ili dve baterije od 9V. Eksperimentiši malo sa brojem navoja. Gledaj kako se menja struja koju dobijaš u kalemu sa promenom broja navoja na elektromagnetu. Takođe, uvek možeš da povećaš broj navoja kalema u kome indukuješ struju.
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Pitanje u vezo Faradejeve teorije-indukcija

[ Pregleda: 1989 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.