Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik i problem sa postavljanjem mac adrese na senao NL-2511CD PLUS EXT2

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik i problem sa postavljanjem mac adrese na senao NL-2511CD PLUS EXT2

[ Pregleda: 1638 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tomgag
Tomislav Gagic
Subotica

Član broj: 55507
Poruke: 8
*.eunet.yu.



Profil

icon Mikrotik i problem sa postavljanjem mac adrese na senao NL-2511CD PLUS EXT227.04.2009. u 11:53 - pre 182 meseci
Instalirao sam Mikrotik pre nekoliko dana za deljenje interneta na pet kompjutera (do sad sam koristio ap u klijent modu i ruter sa switchem) sve sam konfigurisao i radi, ali imam jedan problem, koristim wireless internet posto kod nas jos nema adsl-a , za konekciju na ap provajdera koristim karticu nl-2511cd plus ext2 i imam problema sa njenim konfigurisanjem.
Problem je u tom sto gubi podesavanja kada restartujem mikrotik, kad se restartuje, kartica ima neku bezveze mac adresu ssid "Mikrotik" i disejblovana je. Pretragom interneta i ovog foruma nisam nasao resenje za to jedino nesto slicno tj. skoro identicno na forumu Mikrotika na http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=4&t=1977&p=7655&hilit=settings#p7655 . Verzija Mikrotika koju koristim je 2.9.27 , a probao sam i sa zadnjom verzijom 3.23 i bio je isti problem.
Mogao bi podesiti u scriptu da promeni mac adresu i da se konektuje na ssid od ap provajdera ali ne znam kako da se scripta izvrsi kod svakog restarta.

p.s. inace sam proverio konfiguracioni fajl za moju karticu tj wlan1 na /nova/store/interface.dat i tamo se isti pojavljuje sa 2 mac adrese jedna je moja a druga je ta koju mi prijavljuje kod svakog restarta kada pogledam na /interface wireless print
 
Odgovor na temu

tomgag
Tomislav Gagic
Subotica

Član broj: 55507
Poruke: 8
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Mikrotik i problem sa postavljanjem mac adrese na senao NL-2511CD PLUS EXT228.04.2009. u 08:46 - pre 182 meseci
Da dodam samo juce sam resetovao mikrotik i uredno je podesio sva podesavanja wlan kartice,posle sam ga probao ponovo resetovati i tek posle dva reseta na kojima je kartica bila disable i sa nekom mac adresom 00:0B:... ponovo se upalila le dioda na njoj tj. pravilno je podesio. Danas cu probati da dodelim neko ime kartici posto sam ga ostavio na defaultu "wlan1" mozda je to problem pa prepozna karticu kao novu kod pokretanja, mada ne znam gde nadje tu mac adresu kad je adresa kartice 00:02:6F....
Samo da napomenem ako je bitno mikrotik je na starom IBM Thinkpad laptopu sa PIII 450 Mhz 128 Mb sa dve pcmcia kartice ovom senao i jednom mreznom kingston KNE-PC2. Firmware senao kartice je 1.1.1/1.7.4 ako to ime veze i primetio sam da ne pokazuje u statusu wlan konekcije skoro nista osim jacine signala u dBm.

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik i problem sa postavljanjem mac adrese na senao NL-2511CD PLUS EXT2

[ Pregleda: 1638 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.