Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...

[es] :: Vodič za emigraciju :: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...

[ Pregleda: 3136 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vrhovni
novi sad

Član broj: 77797
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...23.05.2009. u 13:05 - pre 181 meseci
Molim postovane diskutante da mi pomognu ako znaju i hoće.postavilo se pitanje u mom drustvancetu koje glasi„ukoliko bi nas covek koji poseduje samo turisticku vizu izrazio zelju da ode i da se nastani na zapadnu obalu Amerike koji biste mu vi grad preporucili i zašto?Pošto je neozenjen u kombinaciju bi doslo i vencanje za papire i slične stvari kako bi on tamo i ostao”.Dakle sam na svetu bez ikog poznatog tamo.šta i kako dalje?„
Dakle braco i sestre na vas je red.
hvala unapred
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...24.05.2009. u 06:23 - pre 181 meseci
Samo sa turistickom vizom ?

Bez razmisljanja - LA.

Tu najlakse moze da se snadje za posao i da skocka neku normalnu egzistenciju dok ne sredi papire.

Svugde ostalo na zapadnoj obali su za osobu bez resenog imigracionog statusa daleko suzeniji izbori.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...24.05.2009. u 16:27 - pre 181 meseci
znaci u LA jos nisu nisu ostri prema ilegalcima ? Zanimljivo, ja bih samo pripazio da dok ne skockam papire ne skockam i koji cebic u zatvoru. A zna se kakvo je tamo drustvo.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...25.05.2009. u 00:36 - pre 181 meseci
Citat:
Beltrammi: znaci u LA jos nisu nisu ostri prema ilegalcima ?
Zanimljivo, ja bih samo pripazio da dok ne skockam papire ne skockam i koji cebic u zatvoru.
A zna se kakvo je tamo drustvo.


Pricas svasta.

Imigracija je svugde u Usa ostra prema ilegalcima. Pitanje je samo kako stoje stvari sa
ostatkom populacije. U velikim gradovima (NYC, Chicago, LA u prvom redu) je zbog same
velicine gradova daleko lakse naci nekakav posao u prelaznom periodu, kao i neki smestaj.

U severnoj Kaliforniji, recimo, je to daleko, daleko teze.

Jedino mesto za koje sam cuo da imigracione vlasti prave racije (napr. po restoranima) je NYC,
sto su mi vrlo plasticno prepricali ljudi koji su bili na licu mesta.

Zbog imigracionih prekrsaja se ne zaglavljuje zatvor, bar ne onaj pravi sa sapunom i saginjanjem.

http://www.associatedcontent.c...illegal_immigrants_should.html
http://www.cbsnews.com/stories...tional/main2660111_page2.shtml
Citat:
Records Show 98 Percent Of Illegal Immigrants Caught Along Mexican Border Never Prosecuted


U praksi - moze da se dobije lagani pritvor od par dana i deportacija. Medjutim, ukoliko se osoba
ponasa civilizovano, nema ostalih problem sa zakonom (tipa pljacke, kradje, voznje u pijanom stanju,
posedovanje narkotika), onda sigurno nece doziveti nista mnogo neprijatno, pa ga u principu niko
nece dirati, tj. bice ostavljen da na miru pokusa da svoj imigracioni status sredi kako zna i ume
(da upise skolu, da dobije posao i H1B vizu, itd). Obicno se za takve stvari uzme i imigracioni
advokat koji zna da posavetuje kako se na najbolji nacin stvari mogu regulisati.

Cak i u slucaju deportacije, posle odredjenog broja godina (deset ?) se ponovo moze aplicirati za vizu.

Mnogim ljudima se desava da u jednom periodu ostanu bez validnog imigracionog statusa. Recimo,
covek je na H1B vizi i firma propadne. Nekoliko meseci trazi posao, i kad ga nadje, obnavlja vizu, i
na neki legalni nacin se regulise period u kojem bez svoje krivice nije bio u validnom statusu. Ili,
student zavrsi fakultet posle cega mu trazenje posla potraje nekoliko meseci duze. U medjuvremenu
nadje posao, i ponovo je u legalnom statusu.

Sve su to stvari koje se resavaju na principu 'ako vidimo da se istinski trudis da regulises svoj status
regularnim pravnim kanalima a u medjuvremenu se ponasas kao uzoran gradjanin' - stvari ce se u vrlo
velikoj meri ispeglati.

USA je prema imigrantima vrlo stroga ali u sustini dobronamerna sredina. Danas mnogo strozija nego sto je bila,
ali duh podrske i dobrodoslice ljudima pristiglim sa svih strana sveta i dalje nalazi svoje nacine da se ispolji.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...25.05.2009. u 13:15 - pre 181 meseci
nas junak sa pocetka price planira da udje u Ameriku i da sredi papire tamo. Znaci ok je da zivi kao ilegalac ?
 
Odgovor na temu

dragvorl
Ns

Član broj: 110539
Poruke: 45
212.69.2.*



Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...25.05.2009. u 14:06 - pre 181 meseci
Naravno da moze, samo u toj varijanti nema SSN i ostale papire, pa je stoga teze, i najbolje je da se drzi velikih gradova. Ja sam bio prosle godine u NY kao student i radio sa ljudima koji su u ilegali tamo 10 godina. Cute, rade, i nista im ne fali.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...25.05.2009. u 17:33 - pre 181 meseci
Citat:
Beltrammi: nas junak sa pocetka price planira da udje u Ameriku i da sredi papire tamo. Znaci ok je da zivi kao ilegalac ?


Nije ni legalno, ni prakticno.

Medjutim, izuzetno veliki procenat svih imigranata upravo tako dodje u USA. Prvo kao
turista, da vidi uzivo kako stoje stvari, da proceni odnos okolnosti i svojih kvaliteta,
posle cega pocinje proces trazenja mesta pod suncem. Ko resi da ostane, ubrzo zatim
pokusava da nadje modus da regulise svoj status - upisuje neku skolu, trazi posao, itd.

Medjutim, kao sto rece dragvorl - postoji veliki broj ljudi koji iz ovog ili onog razloga
ne uspevaju da srede svoj imigracioni status, ili nemaju dobru osnovu (struku ili obrazovanje
na osnovu kojeg neko moze da im da radnu vizu, pa odatle imigracionu), ili nemaju
srecu da pronadju odgovarajuceg bracnog partnera koji ima drzavljanstvo. Milion ljudi,
milion prica.

Imigracioni zakon u praksi ima provizije za takve slucajeve. Na masovnom nivou postoji
mogucnost presidential amnesty za ilegalne imigrante. Sustina procesa je da vlada zna da
postoji veliki broj ljudi koji su tu, zive, rade, zele da ostanu, ponasaju se kao uzorni gradjani
u svakom pogledu, i vlada zna da gubi time sto ti ljudi ne postoje u poreskom sistemu.

Amnesty je nacin da se svima takvima pruzi mogucnost da 'izadju iz senke', tj. udju u sistem.
Uslovi su obicno dokaz da je osoba boravila odredjen broj godina na tlu USA i da nema
criminal record.

http://www.washingtonpost.com/...007/05/17/AR2007051700253.html

Znam jednu Iranku koja je u vreme Ronald Reagan-a dobila zelenu kartu na taj nacin.
Mucila se sirota na sto nacina da sredi papire, nasla i firmu koja joj je radila papire (u ono
vreme to nije bila ni malo laka stvar), koja je medjutim pukla i otpustila sve radnike.
Srecom, mesec dana posle toga je Reagan proglasio amnestiju, desilo se da je zadovoljavala
trazene uslove i na taj nacin je dobila imigracionu vizu.

Amnesty je u principu krupan korak pre svega u politickom smislu koji se ne desava cesto,
pa se na to ne treba unapred racunati kao na gotovu stvar.

U svakom slucaju, kao sto sam vec to mnogo puta istakao, iako je izrazito preporucljivo da se
imigracioni zakon besprekorno postuje, iako sa zakonom u USA nema sale (pa i sa imigracionim
zakonom), za coveka koji je u svakom drugom pogledu besprekoran uvek postoje sanse da se
problem imigracionog statusa resi na korektan nacin. Tu su advokati, tu su zakoni, pa se neki
realan put uvek moze naci.

Nekima je lakse, nekima teze i duze...video sam veliki broj raznih ljudi i raznih sudbina po tom
pitanju. Pouka je - ko god je istinski hteo da ostane u USA, na kraju je sve legalne probleme
na neki nacin sredio.

Poenta je da iako je u svakodnevnom postovanju zakona daleko iznad svih ostalih sredina,
USA jos uvek nije morbidna sadisticki orjentisana baba koja samo trazi priliku da nekome odsece
genitalije.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...27.05.2009. u 09:45 - pre 181 meseci
Citat:
Znam jednu Iranku koja je u vreme Ronald Reagan-a


ne znam koliko je validno ovo iskustvo danas. Posalji nesto i o vremenima Tafta, Klivlenda ili Adamsa.

Onomad me izriba neki administrator jer sam pitao gde je najpovoljnije menjati evro u Americi, a evo vidim sad se daju i saveti za ilegalnu imigraciju. Znaci i ovde se vremena menjaju.

Za one koji hoce da zive ilegalno, ja to ne bih nikad savetovao. Stranac je ionako gradjanin drugog reda, a ilegalac - pa to je polucovek. Bice koje hoda. Sta recimo razbolis se, nesto banalno, ili ti umre neko. Nije pitanje ilegalaca samo pitanje da li ce te uhvatiti policija i da li ces prenociti negde. Znam da nije nemoguce, ali to su ljudi posebnog kova i spremni na AMA BAS SVE. Tako da...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...27.05.2009. u 15:59 - pre 181 meseci
Daj stvarno vise nemoj da gnjavis.

Prvo, plasiras svoja mahom nakaradno pogresna misljenja o zemlji koju povrsno poznajes (i nije prvi put na ovoj temi).

Drugo,

Citat:
a evo vidim sad se daju i saveti za ilegalnu imigraciju


ja bih malo ipak odmerio reci da sam na tvom mestu. Za pocetak, pokusaj da malo detaljnije procitas
sta je konkretno napisano.

Citat:
Znam da nije nemoguce, ali to su ljudi posebnog kova i spremni na AMA BAS SVE. Tako da...


Vec sam pomenuo nekoliko primera zivotnih situacija u kojima se sasvim obicni, normalni, porodicni ljudi
mogu obreti bez validne vize, sto jos uvek ne znaci da su kriminalci niti ocajnici koji su spremni na bas sve,
niti znaci da ce se nocu sunjati izmedju senki bezeci od policije.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...27.05.2009. u 17:28 - pre 181 meseci
Jedno je kad neko zivi regularno u Americi (ili bilo gde) i onda ostane bez papira jer je npr dobio otkaz mesec dana pre produzetka privremene vize. A recimo covek ima kredit, kucu, stan, porodicu. Pa naravno da ga ni Amerika ni bilo koja zemlja nece sutnuti i naravno da uvek postoje razni nacini da se obnovi.

Medjutim, ovde se ne govori o tome. U prethodnih par postova ti dajes instrukcije ljudima koji kazu da su spremni da zive ilegalno. Znaci usli bi sa turistickom vizom koja nije dual-intent, to je jasno kao dan.
 
Odgovor na temu

dragvorl
Ns

Član broj: 110539
Poruke: 45
*.neobee.net.



Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...27.05.2009. u 19:43 - pre 181 meseci
Druze, ja sam bio prosle godine u Americi, u NY, i tvrdim da gomila ljudi zivi tamo ilegalno, neki se cak bave i unosnim poslovima, i uopste se ne smatraju gradjanima drugog reda. Ko ne pravi probleme, cuti, radi i zaradjuje nece biti proteran niti ce imati probleme. Vremenom se i papiri mogu resiti, preko advokata, zenidbom, udadbom, itd...Ne moras mi verovati, to je tvoj problem i misljenje, ali ja znam ovo jer sam bio tamo pre manje od godinu dana i iz prve ruke saznao sve to i ziveo i radio sa istim tim ljudima...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...28.05.2009. u 05:34 - pre 181 meseci
Veci si katolik od svetog oca Pape.

Citat:
Medjutim, ovde se ne govori o tome. U prethodnih par postova ti dajes instrukcije ljudima koji kazu da su
spremni da zive ilegalno. Znaci usli bi sa turistickom vizom koja nije dual-intent, to je jasno kao dan.


Kao sto je jasno kao dan da se bez izlaska iz zemlje status moze promeniti sa turistickog upisivanjem na fakultet,
ili zenidbom, ili nalazenjem posla, a viza (koja ti omogucava povratak sa putovanja van USA) se na osnovu dobijenog
statusa moze promeniti izlaskom u neko od ustaljenih mesta (Vancouver, Toronto, Montreal, Calgary u Kanadi, kao
i Ciudad Juarez u Meksiku), sto se obicno radi u prisustvu svog imigracionog advokata, pri cemu je sve sto se uradi
jedan nalevo-krug pri prelasku granice i dolazak do imigracionog sluzbenika koji ti udara pecat u pasos da imas
odredjen vizni status cime si slobodan da putujes van USA i da se vracas nazad.

Sta mislis, kako ulaze ljudi iz zapadne Evrope u USA ? Svi na radne vize ? Ili na turisticke od 90 dana pa im se svidi,
rese da ostanu i onda menjaju status ?
 
Odgovor na temu

vrhovni
novi sad

Član broj: 77797
Poruke: 4
78.30.166.*



Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...28.05.2009. u 11:47 - pre 181 meseci
Dragi prijatelji hvalana postovima ali da razjasnimo nesto.Ja nigde ne vidim da sem napisao da se ostaje ilegalno ili nesto slicno.napisao sam da bi u obzir doslo i vencanje za papire a to nije ostanak na ilegalno.jeste drugacije krivicno delo al je moguce i ljudi to rade koliko ja znam.molim nekog ko ima iskustva bas sa tim da ovde ista iznese i objasni mi korak po korak kako ista i kada.A pitanje je gde je najlakse ako si sam na svetu.a nisi multi milioner naravno.
eto tako

hvala vam jos jednom
 
Odgovor na temu

dragvorl
Ns

Član broj: 110539
Poruke: 45
81.18.52.*



Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...28.05.2009. u 20:45 - pre 181 meseci
Ja cu ti reci sta znam. Mozes da ozenis Amerikanku, prvo dobijas radnu dozvolu, SSN i jos neke papire i tek onda mozes da apliciras za Greencard. Taj socijalni radnik ili sta vec moze da proverava da li zivite zajedno, imas i intervju gde vas odvojeno ispituju i onda uporedjuju odgovore da li se podudaraju. Medjutim mozes imati i situaciju kada zbog npr. neregulisanog poreza bracnog druga ne mozes da pokrenes papirologiju. Konkretno moj poslodavac u USA je tako sredio papire, ozenio se nekoom azijatkinjom, i cela zurka ga je izasla oko $20k. Ako ti nije zena sa kojom si u vezi, tj. ako je brak iz interesa mozes imati problema ako je osoba nekorektna, jer te moze ucenjivati, za novac npr. i ako te prijavi onda zaboravi papire. Na to treba paziti.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
24.23.165.*



+1001 Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...29.05.2009. u 05:45 - pre 181 meseci
Citat:
dragvorl: Ako ti nije zena sa kojom si u vezi, tj. ako je brak iz interesa...


...provalice te imigracioni sluzbenik za oko desetak sekundi. Imaju mali milion vrlo efikasnih (ali jos uvek vrlo kulturnih)
nacina da provale da li ste zaista supruznici i da li zivite pod istim krovom.

To sa zenidbom jeste postojeca varijanta, samo se izrazito ne preporucuju lazne varijante.
 
Odgovor na temu

dragvorl
Ns

Član broj: 110539
Poruke: 45
*.neobee.net.



Profil

icon Re: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...29.05.2009. u 10:58 - pre 181 meseci
Ovaj covek sto je bio moj poslodavac je isao bas na tu varijantu sa tom azijatkinjom i prosao je. Sta kako, ne znam. Posle to ga razvod i dovidjenja. Ona dobila lovu, on papire i caos. Evo, bas sam pre sat primio e-mail od ovog drugara iz NY, kaze da je upravo dobio greencard, intervju mu je trajao 10 minuta. Inace se ozenio negde u julu prosle godine.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: postovani diskutanti molim za pomoc.California ili...

[ Pregleda: 3136 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.