Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Realna cena text linka na vise sajtova?

[es] :: E-Marketing :: Realna cena text linka na vise sajtova?

[ Pregleda: 3512 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkol
darko lazic
profesor

Član broj: 138319
Poruke: 160
91.150.114.*

Sajt: www.artgalerija.net


+3 Profil

icon Realna cena text linka na vise sajtova?31.05.2009. u 21:55 - pre 181 meseci
Postovani, interesuje me Vase misljenje i iskustvo da li je i koja je realna cena text link reklame na recimo mojih 15 sajtova, ciji se rang krece od 1 do 5,
a posecenost od 50 unikata do 1500 posetilaca na dan? Sajtovi su razlicite tematike: spotovi, smesn isnimci, poruke, sms poruke, automobilizam, smesne slike, igre online, katalozi linkova i direktorijumi... znaci od svega po malo.

Ocekujem Vase odgovore imisljenja,
unapred hvala

darko l
 
Odgovor na temu

VVnoob
'ebivetar
Vojvodina

Član broj: 47756
Poruke: 107
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?01.06.2009. u 15:47 - pre 181 meseci
Znam da ce izgledati kao nki opsti odgovor :

Sve zavisi koliko su "musterije" spremne da plate za link. Dzabe i veliki PR, dzabe posetioci, ako onaj koji bi zeleo da kupi link bas i nema neku zaradu od sajta.
Za pocetak bi bilo dobro da probas na Text links ads pa da vidis koliko ce ti "stranci" platiti za link, pa ces imati neku orijentaciju (sto opet ne znaci da ce toliko platiti i "nasi")...
Samo se pazi googla, ako te skontaju za prodaju linkova, nece te vise biti na googlu a oni koji su kupili link ce imati vise stete nego koristi od banovanog sajta.
Sve u svemu ja licno se ne bi upustao u biznis prodaje linkova na etabliranim sajtovima, veoma lako se moze desiti da ih "sprzis", a da ne pricam kako ce tvoja konkurencija jedva docekati da te "uhvati" u prodaji linkova i da te expresno prijavi googlu. A google ti je skoro sasvim sigurno najveci izvor traffica...

Ako zelis da se upustis u prodaju linkova, napravi na parazitskim hostinzima brdo blogova i na njima prodaj linkove, TLA placa od 2.5 do 4$ po linku, napravi 100 takvih i eto ti do 400$ nedeljno "za nista"... A i nije ti zao ako takav sajt "fasuje" banovanje od googla. Napravis sutra isti ili za osvetu jos par komada vise....

just 2c
 
Odgovor na temu

darkol
darko lazic
profesor

Član broj: 138319
Poruke: 160
91.150.104.*

Sajt: www.artgalerija.net


+3 Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?01.06.2009. u 22:11 - pre 181 meseci
Hvala Vam ovo je bilo surovo ali realno!

Hvala na iskrenosti

darko l


 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?02.06.2009. u 00:18 - pre 181 meseci
E ovako...

Kako prvo nemam nikakvo iskustvo sa domacim sajtovima, ali posto kod nas vazi ona "da komsiji crkne krava" ne bih se bas upustao u prodaju linkova. Sa druge strane misljenja sam da domace sajtove nije previse tesko optimizovati i da im se PR relativno lako nabija.

Sto se tice stranog trzista, sve zavisi u kom su ti nicheu sajtovi, u principu sa takvim rankom mozes jedino da prodas link package sto naravno zahteva da ti sajtovi budu u istoj kategoriji. Cena o5 zavisi od kategorije, recimo u adultu ti je PR 5 kidanje i takav link ako je site wide na godisenjem nivou mozes da prodas za fine pare. Za druge kategorije ovo nije nista spekatakulrano i prosecna cena po linku na mesecnom nivou po mom misljenju ne bi mogla da ti predje 4-5$. U koliko ti sajtovimi imaju zanimljiv i SE traffic onda je moguce, da linkove mozes bolje da monetizujes ali je to malo verovatno...

Google ne opravdava kupovinu/prodaju linkova ali to svakako ne znaci da ista nema odredjene benefite.
U principu ako imas zanimljive sajtove, ljudi (najcesce kompanije) ce te kontaktirati sa predlogom za kupovinu linka ili advertajzing prostora u zavisnosti (verovatno) od njihovih interesa. Dobro tebi a dobro i njima, i naravno google te ne dira jer niko nije svestan da prodajes linkove.
Naravno neces praviti link farme ili 'stupid' linkove jer je to apsurd.

Varijante igranja po forumima DP i sl, mislim da treba zobici kada je prodaja linkova u pitanju.

Citat:

Ako zelis da se upustis u prodaju linkova, napravi na parazitskim hostinzima brdo blogova i na njima prodaj linkove,


Ne bih se slozio da je uopste lako realizovati ovo, cak stavise smatram, da je prilicno nemoguce bez velike muke nabiti PR na takvim blogovima...
 
Odgovor na temu

curug07
priv bizz
Novi Sad

Član broj: 171861
Poruke: 81
*.parabolanet.com.

Sajt: www.curug.info


Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?02.06.2009. u 01:30 - pre 181 meseci
Iskreno, zanimljiva tema ali nisam baš mnogo verziran.
Mogu da kažem iz mog iskustva da bez većeg napora na sasvim prosečnom sajtu mogu da imam PR 3...
I da sajt zbog toga bude vrlo visoko rangiran i ispred konkurencije naravno.
Znači, bez kupovine i trgovine i plaćanja bilo kome za linkove, sajt može da ima veliki PR.
Jednostavno, nemam potrebu da nekome dodatno plaćam linkove.
Za cenu koju neki nude, mogu da otvorim novi domen , da napravim srodan sajt i da ih linkujem.
Na taj način ne samo da nisam na trošku, već profitiram.
PS.
Ako imaš tako "moćne sajtove" sigurno imaš i velike koristi od adsense
Upoznajmo Srbiju:
Curug srce Vojvodine: WWW.CURUG.INFO
WWW.CURUGPRO.INFO
Curug: www.Curug.biz
Zabalj: www.Zabalj.biz
Stampa na soljama, majicama, pepeljarama www.NsPromo.info
 
Odgovor na temu

VVnoob
'ebivetar
Vojvodina

Član broj: 47756
Poruke: 107
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?02.06.2009. u 12:37 - pre 181 meseci
Citat:
Ne bih se slozio da je uopste lako realizovati ovo, cak stavise smatram, da je prilicno nemoguce bez velike muke nabiti PR na takvim blogovima...


Ovo znate iz iskustva, ili smatrate da bi tako trebalo da bude?
Ja pricam iz iskustva (za TLA), maime PR kod TLA ne igra nikakvu ulogu u formiranju cene za link, vec jedino alexa ranking (sto je prilicno glupo, ali isto tako je i po PR glupo, ali o tome drugom prilikom). E sad, ako znate na koji nacin alexa funkcionise i da ne vodi ranking za subdomene... Evo vam odgovora, necu dalje o ovom pisati, jer mi na kraj krajeva donosi znatna sredstva na racun svakog meseca.... i tako sam verovatno suvise rekao, i verovatno cu zazaliti, jer ce se pojaviti nova konkurencija...
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?03.06.2009. u 19:16 - pre 181 meseci
Citat:
VVnoob: Evo vam odgovora, necu dalje o ovom pisati, jer mi na kraj krajeva donosi znatna sredstva na racun svakog meseca.... i tako sam verovatno suvise rekao, i verovatno cu zazaliti, jer ce se pojaviti nova konkurencija...


...ali nisi mogao da prestanes da kuckas sve ovo iako nije trebalo jer ce ti to ugroziti polozaj i ekonomsko-poslovno-materijalnu egzistenciju, cak nisi mogao ni da obrises ovaj post i tako izbegnes javljanje konkurencije...
 
Odgovor na temu

darkol
darko lazic
profesor

Član broj: 138319
Poruke: 160
93.86.220.*

Sajt: www.artgalerija.net


+3 Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?03.06.2009. u 19:23 - pre 181 meseci
Super fora!
hahahahaha
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?03.06.2009. u 19:28 - pre 181 meseci
Citat:

Ovo znate iz iskustva, ili smatrate da bi tako trebalo da bude?


Iz iskustva znam da nije lako nabiti PR na blogovima tog tipa i na to se odnosio moj komentar...
A ako imate nacine da monetizujete sajtove toga tipa, svaka cast !
 
Odgovor na temu

darkol
darko lazic
profesor

Član broj: 138319
Poruke: 160
93.86.220.*

Sajt: www.artgalerija.net


+3 Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?03.06.2009. u 20:50 - pre 181 meseci
Stvarno mi znaci Vase iskreno i realno kriticko misljenje!
I da kazem prvo da mi je google-ovo ponasanje licemerno, u najmanju ruku, jer kada prodajete linkove banuje Vas, a kada drzite milion google oglasa na svom sajtu onda ste SUPER! Pa gde je tu logika?! Svi pokusavamo da zaradimo , i napravimo neki novac od nasih sajtova, svi prodajemo prostor za linkove i banere. Zar ne? Pa najstariji katalog i po meni najjaci na Balkanu: yuportal.com , prvi prodaje linkove na index strani za 15 evra/mesecno za link, i ima Google Page Rank 5, alexa rang ispod 90.000 i na stranici marketing javno nudi linkove na prodaju?!
Pa sto njih neko ne penalizuje ili ne prijavi google-u??



A ja se malo zezao, i ispitivao web mastere i digla se frka prodaje linkove, strasno?! Jujuju...
Pa kada sam napravio samo test 15 linkova za 10 evra, sto je za zapad bagatela i mislili bi da je nemoguce, i da je to neka prevara, kod nas ljudima opet mnogo i cenkaju se....hahahahaha... pa neverovatna zemlja!
Ali neko je prethodno lepo rekao, najbolje se placaju linkovi na blogovima, u okviru samog texta da google ne moze da primeti, ljudi plate a Vi postavite link!
E takav link se placa od 100 do 300 $ godisnje, a bukvalno je samo jedna linija texta na nekoj nebitnoj stranici Vaseg sajta! To rade engleske firme i funkcionise savrseno! Oni Vam nabave klijente i placaju najcesce putem: Paypal-a, ili jos bolje Money Bookers-a, i to je najlepse...
Ne jurite za klijentima, ne moljakate nikoga (kao u Srbiji), Vase je samo da imate jake i atraktivne sajtove a same Link agencije Vam ponude posao i novac a Vi postavite link i brojite pare! E to je posao! Plus, Google Adsense i neki prodat baner i moze se lepo zaraditi i ovde u nasoj maloj Srbiji!

[Ovu poruku je menjao darkol dana 03.06.2009. u 22:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

darkol
darko lazic
profesor

Član broj: 138319
Poruke: 160
93.86.220.*

Sajt: www.artgalerija.net


+3 Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?04.06.2009. u 20:06 - pre 181 meseci
Pa gde su sada experti za Google? Penalizaciju i ban? Sto neko njega ne prijavi?
Da li je ovo bio dovoljan dokaz prodaje linkova?
 
Odgovor na temu

darkol
darko lazic
profesor

Član broj: 138319
Poruke: 160
79.101.209.*

Sajt: www.artgalerija.net


+3 Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?10.06.2009. u 21:13 - pre 181 meseci
I dalje nisam zadovoljan Vasim odgovorom?!
Pa da li jos neko smatra da je ovo cisto krsenje Google pravila ili nije?
Zasto onda ovaj sajt ima Alexa rang 93.000 i Google Page Rank 5
i nekoliko hiljada unikatnih poseta na dan?

Pozz

dl
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?11.06.2009. u 02:50 - pre 181 meseci
Pa od kuda iko moze da zna zasto ih google ne banuje!?
Ako ti smetaju ti ih prijavi i pitaj G-a zasto ih ne banuje ili penalizuje!
 
Odgovor na temu

darkol
darko lazic
profesor

Član broj: 138319
Poruke: 160
79.101.209.*

Sajt: www.artgalerija.net


+3 Profil

icon Re: Realna cena text linka na vise sajtova?11.06.2009. u 05:38 - pre 181 meseci
Pa naravno da necu da ih prijavim bas me briga sta ko radi,
ali samo sam hteo da Vam pokazem koliko su neka Google pravila apsurdna!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Realna cena text linka na vise sajtova?

[ Pregleda: 3512 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.