Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zatvoriti rupu na zidu kroz koju prolaze cevi od klime ?

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Kako zatvoriti rupu na zidu kroz koju prolaze cevi od klime ?

[ Pregleda: 13019 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
91.148.84.*



Profil

icon Kako zatvoriti rupu na zidu kroz koju prolaze cevi od klime ?09.06.2009. u 21:08 - pre 181 meseci
Zanima me da li je moguce da je rupa u zidu kroz koju prolaze cevi koje povezuju unutrasnju i spoljnu jedinicu klima uredjaja prohodna i ako jeste, kako najbolje da je zatvorim.
U pitanju je Midea, 12, i jedinice su montirane "jedna naspram druge" ... znaci na istom mestu na zidu.
Razlog zbog koga ovo pitam ce mozda delovati cudno, ali imam jednu teoriju za za koju postajem sve vise ubedjen da je tacna. Vec nekoliko puta mi se desilo da nalazim bubasvabe odmah pored unutrasnje jedinice. Nigde u stanu ih nema, samo se pojavljuju u tom cosku spavace sobe gde je klima. Pa mi je palo na pamet da je moguce da kroz nju i ulaze u stan. Tim pre sto je stan na prvom spratu a odmah ispod njega je podrum. Moja teorija je da izadju kroz prozore podruma koji je u prizemlju i gde ih ima bas mnogo, popnu se uza zid, udju u rupu od klime koja ih odvede direktno u unutrasnju jedinicu, iz koje onda lako izadju, i u sobi su :(

Sta mislite, jel ovo moguce, i ako jeste, kako da resim problem ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako zatvoriti rupu na zidu kroz koju prolaze cevi od klime ?09.06.2009. u 21:25 - pre 181 meseci
Zapusi zivom gumom rupu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 791
93.86.146.*

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Kako zatvoriti rupu na zidu kroz koju prolaze cevi od klime ?09.06.2009. u 21:51 - pre 181 meseci
Gips,purpena i sl.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.hemofarm.com.



+25 Profil

icon Re: Kako zatvoriti rupu na zidu kroz koju prolaze cevi od klime ?10.06.2009. u 11:45 - pre 181 meseci
da, može bilo šta, silikon na primer ako ne treba baš puno
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako zatvoriti rupu na zidu kroz koju prolaze cevi od klime ?10.06.2009. u 11:51 - pre 181 meseci
Poslusaj bakaru - ziva guma. Pur pena expandira i zna da pritisne crevno koje sluzi za odvod kondenzacije, koje se onda zapusi i pocne da ti curi voda iz unutrasnje jedinice.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Tom^Cat
BG

Član broj: 53661
Poruke: 77
91.148.94.*



Profil

icon Re: Kako zatvoriti rupu na zidu kroz koju prolaze cevi od klime ?10.06.2009. u 19:44 - pre 181 meseci
^ Upravo to mi je i predstavljalo najveci problem, kako naci materijal koji ce popuniti rupu a da ne izvrsi preveliki pritisak na crevo. Znaci, ziva guma ... ok ... nisam je nikada koristio, ali potrazicu pa cu da javim kako je proslo. Hvala na savetu.
Inace, veoma sam razocaran majstorom koji je ugradio klimu, mislim da je to veliki propust, valjda je on trebalo nekako da zatvori tu rupu ?
 
Odgovor na temu

vtnnn

Član broj: 230985
Poruke: 4
*.adsl-4.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako zatvoriti rupu na zidu kroz koju prolaze cevi od klime ?25.08.2009. u 14:27 - pre 178 meseci
Majstori su nam, generalno, aljkavi. Bolja verzija inih je ona koja makar direktni posao uradi kako treba (samo treba pocistiti za njima).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Kako zatvoriti rupu na zidu kroz koju prolaze cevi od klime ?

[ Pregleda: 13019 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.