Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?

[es] :: Elektronika :: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?

[ Pregleda: 7954 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?23.06.2009. u 13:38 - pre 180 meseci
Pozdrav,

Primetih ovaj uređaj u podrumu zagrade, pošto sam se skoro doselio interesuje me o čemu se radi. Inače, pošto se moje kupatilo nalazi tačno iznad ovog uređaja noću sam moga da čujem brum istog, što me je navelo da proverim šta se nalazi ispod. Otišao sam i jedva otvorio ovrata koja su zaglavljena i baterijskom lampom video da je se u toj prosotoriji nalazi ovaj uređaj na kome piše APA elektroniks na velikoj pločici i Pažnja Indukcija na više jezika, ali ništa konkretno čemu služi :s

Da li neko na osnovu izgleda može da zaključi o čemu se radi. Evo uspeo sam da slikam sa telefonom. Izvinjavam se na ovako lošoj slici jer nisam uspo da otvorim vrama, samo odškrinuo...

http://i39.tinypic.com/2wmq7wo.jpg

Prvo je voltmetru na skali od nule do 60 stoji negde do pola, a dole ampermetar nisam uspeo da vidim?
Možda je glupo pitanje, ali kopka me pa sam rešio da postavim

Trafo neki?
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.49.*



+52 Profil

icon Re: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?23.06.2009. u 14:50 - pre 180 meseci
APA= automatsko punjenje akumulatora, napon 30V za 24-voltne akumulatore, nagradno pitanje je STA SE NAPAJA SA TOLIKIM AKUMULATORIMA??? Gde se nalazi zgrada i ima li na krovu neki relejni uredjaj npr mobilna telefonija?
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?23.06.2009. u 15:19 - pre 180 meseci
Ma nema ničega, proverio sam.... Evo i slike, proveriću da li u ostalim zgradama ovde u naselju da li ima iste stvari. Jednostavno mesto gde se nalaze akumulatori je kao po projektu napravljeno, a možda grešim. Ne verujem da je samo za svetlo kada nema struje, premda u hodnicima postoje neki vodovi i svetlosna mesta koja nikad nisam video da funkcionišu. A možda zbog zajedničkog sistema tople vode za nekakve pumpe ?


 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.49.*



+52 Profil

icon Re: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?23.06.2009. u 16:56 - pre 180 meseci
Koje je naselje u pitanju? Trebalo bi videti da li posle akumulatora postoji nekakav pretvarac 24VDC/220VAC, ako su u pitanju pumpe. Ako posle akumulatora ide samo 24VDC onda je moguce da je u pitanju samo panik svetlo. Eventualno konsultovati arhitektu za plan.
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?24.06.2009. u 11:25 - pre 180 meseci
Citat:
radarac66: Koje je naselje u pitanju?


Višnjička banja,Beograd... Građeno 80-ih... Malo teže ću naći arhitektu, ali ispitaću ja to
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.49.*



+52 Profil

icon Re: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?24.06.2009. u 12:53 - pre 180 meseci
Kad ispitas javi da i mi naucimo nesto novo. Pozdrav
 
Odgovor na temu

magnat
Dragan Stefanovic
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 55338
Poruke: 418
*.static.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?25.06.2009. u 09:07 - pre 180 meseci
Evo da se ja malo umešam i razjasnim:

APA uredaji su predvidjeni za napajanje nuznih svetala i protiv pozarnih sistema u stambenim
i poslovnim objektima. Potpuno se brine o stanju akumulatora kao i rezima opterecenja i
praznjenja bez prisustva ljudskog nadzora.

Prema našim zakonima svi stambeni objekti koji imaju više od 4 etaže moraju imati pomenuti APA uredjaj i trebalo bi
da obezbedi min 6 sati neprekidnog napajanja nužnog svetla (panik rasvete), pored svetiljki postoji i izvod za
napajanje sirena za alarmiranje pritiskom (lomljenjem stakla) na ručnim javljačima tipa JP-1.

Kapacitet zavisi od broja sijaličnih mesta, snage sijalica (8-25W), kapaciteti idu u rasponu od 40-360Ah nominalnog
napona 24V.

Nekada su se koristili samo NiCd akumulatori proizvođača "Krušik" Valjevo ili "Trepča" Gnjilane, sada se koriste
olovne tkz. želatinske baterije zaptivene bez isparenja (višestruko jeftinije).

Zašto APA uređaj?

Prilikom izbijanja požara i dolaska vatrogasne ekipe prvenstveno se isključuje napajanje zgrade na KPK kutijama koje
se nalaze na ulazu zgrade. Automatski se aktivira APA uređaj i omogućava vatrogascima evakuaciju gradjana i gašenje
požara. Kako je napon napajanja 24V nema mogućnosti od električnog udara a sami strujni krugovi se osiguravaju samo od
kratkog spoja a ne i od preopterećenja (mogućnost topljenja kablova).
Mnoge zgrade imaju DEA (Dizel elektro agregat) za napajanje pumpi hidranata gde je pritisak vodovodne mreže slabiji kao i
napajanje prinudne ventilacije (podzemene garaže) ali se ne napaja panik rasveta zbog pomenutog strujnog udara.

Izgled uređaja kao i ostale karakteristike možete pogledati na http://www.magnat-elektronic.co.rs/

Pozdrav.

 
Odgovor na temu

dakis
Serviser računara
Zaječar

Član broj: 74000
Poruke: 279
93.86.58.*



+1 Profil

icon Re: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?25.06.2009. u 09:17 - pre 180 meseci
Citat:
magnat: Evo da se ja malo umešam i razjasnim:

APA uredaji su predvidjeni za napajanje nuznih svetala i protiv pozarnih sistema u stambenim
i poslovnim objektima. Potpuno se brine o stanju akumulatora kao i rezima opterecenja i
praznjenja bez prisustva ljudskog nadzora.

Prema našim zakonima svi stambeni objekti koji imaju više od 4 etaže moraju imati pomenuti APA uredjaj i trebalo bi
da obezbedi min 6 sati neprekidnog napajanja nužnog svetla (panik rasvete), pored svetiljki postoji i izvod za
napajanje sirena za alarmiranje pritiskom (lomljenjem stakla) na ručnim javljačima tipa JP-1.

Kapacitet zavisi od broja sijaličnih mesta, snage sijalica (8-25W), kapaciteti idu u rasponu od 40-360Ah nominalnog
napona 24V.

Nekada su se koristili samo NiCd akumulatori proizvođača "Krušik" Valjevo ili "Trepča" Gnjilane, sada se koriste
olovne tkz. želatinske baterije zaptivene bez isparenja (višestruko jeftinije).

Zašto APA uređaj?

Prilikom izbijanja požara i dolaska vatrogasne ekipe prvenstveno se isključuje napajanje zgrade na KPK kutijama koje
se nalaze na ulazu zgrade. Automatski se aktivira APA uređaj i omogućava vatrogascima evakuaciju gradjana i gašenje
požara. Kako je napon napajanja 24V nema mogućnosti od električnog udara a sami strujni krugovi se osiguravaju samo od
kratkog spoja a ne i od preopterećenja (mogućnost topljenja kablova).
Mnoge zgrade imaju DEA (Dizel elektro agregat) za napajanje pumpi hidranata gde je pritisak vodovodne mreže slabiji kao i
napajanje prinudne ventilacije (podzemene garaže) ali se ne napaja panik rasveta zbog pomenutog strujnog udara.

Izgled uređaja kao i ostale karakteristike možete pogledati na http://www.magnat-elektronic.co.rs/

Pozdrav.


Kolega magnat vidim na vašem sajtu sunlight akumulatore, pa me zanima da li vršite prodaju istih?Pozdrav!
 
Odgovor na temu

magnat
Dragan Stefanovic
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 55338
Poruke: 418
*.static.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?25.06.2009. u 09:23 - pre 180 meseci
Samo većih kapaciteta od 80-200Ah. min 2 kom.
 
Odgovor na temu

dakis
Serviser računara
Zaječar

Član broj: 74000
Poruke: 279
93.86.58.*



+1 Profil

icon Re: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?25.06.2009. u 10:48 - pre 180 meseci
Može na pp cena za 80Ah?Jer 24V?Kakva je mogućnost poručivanja 18Ah?Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Apa elektronika, uređaj u zgradi pitanje?

[ Pregleda: 7954 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.