Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne prikazivanje praznih kontrola u DataList

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Ne prikazivanje praznih kontrola u DataList

[ Pregleda: 2247 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vinkof
Vinko Fafanđel
odgajatelj, dzo-ri
Hrvatska, Rijeka

Član broj: 206760
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.croatia-islandrab.com


Profil

icon Ne prikazivanje praznih kontrola u DataList24.06.2009. u 17:28 - pre 180 meseci
Ako u MSSQL bazi nema vrijednosti, odnosno ona je Null, kako postići da se u DataList kontroli ne prikazuje ni naslov polja ni kontrola Label za to polje?

 
Odgovor na temu

zumzum86
Developer

Član broj: 227018
Poruke: 4
*.teol.net.



Profil

icon Re: Ne prikazivanje praznih kontrola u DataList01.07.2009. u 20:46 - pre 180 meseci
Pretpostavljam prije svega da koristis SqlDataSource da napunis tu DataList kontrolu.
Mislim da je to nemoguce, ali mogao bi da sam pravis listu pri cemu bi mogao ovo da uradis.



Mogao bi da ogranicis da ti ne prikazuje citav row record-a, ali da li ti to ne odgovara.

To mozes uraditi tako da ogranicis u samom upitu SqlDataSource-a koje si dodao za tu DataList-u.
Npr:

U opcijama za SqlDataSource izaberes "Configure DataSource..."
predjes na dio sa upitom - select-om kolona ("Configure the Select Statement"):

Recimo da za listu imas upit Select Id,Naziv From [SelectTable]

Ovdje mozes da rijesis na dva nacina:


1. Prvin nacin jeste da kliknes na "WHERE" dugme -> izaberes kolonu Id -> Operator: IS NOT NULL -> Kliknes "Add"
Isto to ponovis za kolonu Naziv
(U ovom slucaju u DataList-u ce ti prikazati samo one redove koji imaju vrijednosti i Id i Naziv kolone)

2. Drugi naci jeste da u koraku "Configure the Select Statement" chekiras "Specify a custom SQL Statement or stored procedure" i kliknes Next
-> u TextArea SQL Statment-a dodaj sledece

a) Ako hoces da ti prikaze ako bilo koja od kolona ima vrijednost: "WHERE [nazivKolone1] IS NOT NULL OR [nazivKolone2] IS NOT NULL"

b) Ako hoces da ti prikaze samo one podatke gdje sve kolone imaju vrijednost: "WHERE [nazivKolone1] IS NOT NULL AND [nazivKolone2] is NOT NULL"



Napominjem:
Nazivi sa [] - umjesto njih pises naziv kolone,tabele ili onaj naziv zavisno u kom je kontekstu.
Ovaj upit je primjer, moraces da prilagodis tabeli iz koje punis podatke u DataList.

Nadam se da sam bio od pomoci.


[Ovu poruku je menjao zumzum86 dana 02.07.2009. u 01:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vinkof
Vinko Fafanđel
odgajatelj, dzo-ri
Hrvatska, Rijeka

Član broj: 206760
Poruke: 54
*.dsl.iskon.hr.

Sajt: www.croatia-islandrab.com


Profil

icon Re: Ne prikazivanje praznih kontrola u DataList11.08.2009. u 15:38 - pre 178 meseci
Oprosti na neodgovaranju (godišnji odmor).

Ovo što si opisao radi za cijeli redak (slog), ali ja želim da mi prikazuje podatke u Label kontroli ako vrijednost nije Null, a učini nevidljivom Label kontrolu kojoj je svojstvo Text puni poljem vrijednosti Null.
Ne znam sintaksu, ali pretpostavljam da bi Label kontrole u Data List kontroli trebalo puniti u aspx.vb, a ne u .aspx gdje je sad punim ovako
Code:
<asp:Label ID="DodatnaPonudaLabel" runat="server" Text='<%# Eval("DodatnaPonuda") %>' />


 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Ne prikazivanje praznih kontrola u DataList

[ Pregleda: 2247 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.