Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prava civilne vojske

[es] :: Advocacy :: prava civilne vojske

[ Pregleda: 2628 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan^

Član broj: 226612
*.exe042.net.



Profil

icon prava civilne vojske26.06.2009. u 14:57 - pre 180 meseci
Evo sada zavrsavam 3 mesec u jednoj skoli i pitam se da li imam pravo da uzmem redovno kada ja hocu ili kada mi oni daju? Posto ja kada sam pitao pravnicu da li mogu da uzmem redovno ona mi je rekla da sacekam direktoricu pa ce mi javiti. Posle nekog vremena ona me je zvala i tada se izderala na mene sto to trazim i da nemogu ja da trazim redovno nego kada njima odgovara odnosno za vreme raspusta 13 dana sa subotom i nedeljom. Zapretila mi je ako mi neodgovara tako da ce me prebaciti u redovnu. Da li neko zna neki savet ili da zna kome mogu da se obratim a da nenadrljam?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: prava civilne vojske26.06.2009. u 16:37 - pre 180 meseci
sta redovno??
 
Odgovor na temu

Mrki brk
Mrki brk
Niš

Član broj: 52922
Poruke: 98
93.86.52.*



+2 Profil

icon Re: prava civilne vojske26.06.2009. u 16:46 - pre 180 meseci
Imaš pravo na redovno odsustvo kada tebi odgovara, a ne njima. Ja sam to iskoristio na kraju roka iako nisu hteli da mi daju ali po zakonu moraju. Vidi samo da li jednom mesečno daju izveštaje o tvom urednom dolaženju na posao vojnom odseku pošto im je i to obaveza, čisto da te ne ocrne iz neke glupe osvete što uzimaš redovno. Ako te zezaju lepo odeš u vojni i prijaviš ih da ti uskraćuju pravo na redovno. Proceni sam šta ćeš da uradiš da te ne maltretiraju posle nešto iz inata. Pozdrav.
Mrk mrk!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.3.*



+363 Profil

icon Re: prava civilne vojske26.06.2009. u 17:27 - pre 180 meseci
Nema. Moze posle 6 meseci, osim ako mu direktor ustanove gde sluzi ne dozvoli ranije. A ako u toj ustanovi ima jos civilne vojske osim njega, onda se odsustvo moze iskoristi i ranije ali to se radi uz prethodni dogovor sa direktorom koji predlozi da se vojska medjusobno dogovori da iskoristi redovno odsustvo tako da se ne poklapa. Obicno tako rade svuda. 7 dana pojedinacnog odsustva moze da iskoristi po potrebi i tu ne bi trebalo da mu prave probleme.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ivan^

Član broj: 226612
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: prava civilne vojske27.06.2009. u 01:52 - pre 180 meseci
Ja sam trenutno ostao jedini u ustanovi a novi dolaze u septembru. Oticicu u vojni odsek u sredu posto radi samo jednom nedeljno i videdi da me prebace u Crveni krst posto je kod njih mnogo bolja situacija, a ako nebudem mogao da se prebacim onda cu se zaliti za svoja prava. Ovi predhodni koji su se skinuli sa v. roka oni su uzeli redovno pred sam kraj sluzenja vojnog roka, dok su meni rekli da sada ne moze da se uzima tako redovno. Hvala vam sto ste mi pomogli, a ako neko zna jos neki savet koji moze da pomogne neka pise. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: prava civilne vojske

[ Pregleda: 2628 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.