Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SolidWorks nula kota

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: SolidWorks nula kota

[ Pregleda: 4789 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
93.87.186.*



+4 Profil

icon SolidWorks nula kota30.06.2009. u 19:53 - pre 180 meseci
Da li mi neko moze objasniti taj fenomen u SW znaci da mi neka linija bude odmaknuta 0mm od nekog objekta,stalnom mi izbacuje da minimalna kota mora biti 0.0001mm.

 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
79.101.157.*



+17 Profil

icon Re: SolidWorks nula kota30.06.2009. u 22:06 - pre 180 meseci
To je nemoguce u SW-u, bila je jedna tema odavno i to zestoka rasprava, a pronasao sam je i zapanjio se stara je 6 godinaaaaaaa! predugo sam ovde :))) Tu je spomenuta ta nula izmedju ostalih gluposti koje su danas smesne...
U proEng mozes to izvesti, a u SW ako bas mora onda pokaznom strelicom..

evo stare teme ako nekog zanima: http://www.elitesecurity.org/t29363-0-Masinsko-modeliranje
 
Odgovor na temu

Pantenol
Nezposlen

Član broj: 222287
Poruke: 8
212.200.194.*



Profil

icon Re: SolidWorks nula kota30.06.2009. u 22:12 - pre 180 meseci
Inventor moze da kotira i da se zada kota da je 0, SW ne. To se u SW resava pomocu ogranicenja tako da ti kotiranje sa 0 i ne treba.
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
92.241.145.*



+5 Profil

icon Re: SolidWorks nula kota01.07.2009. u 09:54 - pre 180 meseci
Samo da opet ne dođe do rasprave tipa ''softver koji JA koristim je najbolji'' Besmisleno je.
Nemogućnost zadavanja vrijednosti dimenzije 0 u SW-u može se smatrati nedostatkom u odnosu na ProE, Inventor, Catia... Nekada je brže (kada je alatka za dimenzionisanje trenutno aktivirana) dimenzijom 0 postići Coincidence ili Colinear. No svakako ima stvari u kojima SW ima bolja rješenja u odnosu na ostale softvere, pa je besmisleno polemisati.
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
212.200.215.*



+4 Profil

icon Re: SolidWorks nula kota01.07.2009. u 17:56 - pre 180 meseci
E eevo mee da ne bude zakuvao pa pobegao :-))).Samo me je zanimalo,i ja smatram da mu je to nedostatak ali uspesno nadoknadjujem pomocu coincidence ili colinear,posebno coincidence kao sto je Slavisa i rekao.
@Pantenol:znam za to,pokusao sam da ga koristim ali mi ne lezi uopste,to me je zacudilo jer sam ja sa Mechanical Desktopa pokusao da predjem na Inventor,ali nisam se snasao,nisam ni jedini pricao sam sa nekim asistentima na faxu kojima se isto desilo,pa su se vratili na MDT.Ja sam se presaltao na CATY i SW,i tome ima koja godina,posebno mi se svideo CW,meni vise leze.

E sad pitanje da li mi neko moze pomoci da nadjem temu,o SolidWorksu gde je jedan momak (cini mi se iz Bosne) okacio sjajan tutorijal u PDF formatu,velicine 0k0 32MB.Mislim da je tutorijal za SW2005 ili 2006.
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
212.200.215.*



+4 Profil

icon Re: SolidWorks nula kota01.07.2009. u 20:45 - pre 180 meseci
To je to ziveo!:-)))
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
79.101.223.*



+17 Profil

icon Re: SolidWorks nula kota01.07.2009. u 22:29 - pre 180 meseci
e da, kad si zakuvao...
bez ljutne zivo me zanima kad i gde upotrebaljavas tu famoznu dimenziju kao dimenziju 0(nula), jer ako nešto naleže na nešto naravno tu je coincidence, ali me zanima gde mora biti dimenzija prokazana NULA, ovo je čista radoznalost jer u svom prilično šarolikom i bogatom iskustvu kao mašinac ne upotrebih je do sada...
video sam kod gradjevinaca onaj simbol gde oznacavjuja nivo 0,00 ali to je simbol a ne dimenzija(kota)...

taj tutorial secam ga se i ja al da me ubijes gde ga okaci ne mogu se setiti...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: SolidWorks nula kota01.07.2009. u 23:29 - pre 180 meseci
Ja nisam profesionalac, ali ponekad nacrtam ponešto u solidworksu, i takođe mi je logično da dimenzija nula ne postoji, jer ako je nula, onda je to ili coincident ili paralel ili concentric ili već šta... Tako da kasnije kad ti treba neka simulacija nema problema oko toga, model neće da se raspadne..

Ja kad crtam nešto ja razmišljam na način da mateovi predstavljaju 'lepak'/spojeve komponenti onako kako tebaju biti spojeni u stvarnosti, znači ako je coincident onda je to, ako ima distance limit min max, onda ga ima, i na kraju kad se sve nacrta dobije se finalan proizvod onakav kakav treba, a ne da kad kreneš da radiš nešto sa modelom, on se razleti na 100 strana...
 
Odgovor na temu

IvanRD
Ivan Radojkovic
Microsystem Controls
Melburn, Australija

Član broj: 29855
Poruke: 226
*.dyn.iinet.net.au.



Profil

icon Re: SolidWorks nula kota02.07.2009. u 23:59 - pre 180 meseci
U Solidworks-u 2009 mogu da se koriste i NULA i NEGATIVNE VREDNOSTI.

Elem, moze da bude korisno ako planirate da menjate distancu, a prvobitna lokacija vam odgovara da bude 0. Isto moze i sa "Mate" granicnicima - umesto "coincident" moze da se koristi "distance mate" sa vrednoscu 0.

Znaci, mozete slobodno da koristite nulu kao vrednost za dimenzije i nece vam se model raspasti kao sto je neko komentarisao pre mene.

Pre ove verzije nije moglo, tako da mi je jasno zasto svi skacu da ocrne SW (kud svi Turci tu i mali Mujo), mada moram napisati da me nervira jer ce neki klinci da poveruju i neko ce od cele rasprave da zapamti samo to da "SW ima nedostatak u odnosu na ProE, Inventor, Catia..."

Pozdrav,
Ivan
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
93.86.79.*



+17 Profil

icon Re: SolidWorks nula kota03.07.2009. u 08:21 - pre 180 meseci
meni to i nije nikad bio nedostatak....
hehehe, sto se tice ne moze da se razleti ako su ogranicenja pravilno definisana, pretpostavljam da pod ovim mislis ako povuces neki part sa move u sklopu a za njega nisu definisana ogranicenja...
 
Odgovor na temu

CNC SHOP
CNC SHOP

Član broj: 209605
Poruke: 121
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.cnc-project.com


Profil

icon Re: SolidWorks nula kota03.07.2009. u 10:59 - pre 180 meseci
možda neki koji rade uopšte ne koriste ograničenja, i to je razlog...pa zato i dolazi do malo "bedastih" pitanja


ne vidim ni smisao da se sastavi neki sklop koji nema mehaničkih ograničenja ?!?!

neki ostaci "mamuta" verovatno
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.static.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: SolidWorks nula kota22.07.2009. u 13:24 - pre 179 meseci
Početnik sam u Solid Works-u... pa i meni treba kota "0" ili da gubim više vremena dok kalkulišem gde je sredina linije ili da menjam dve parametarske kote, sa kalkulacijom, umesto jedne bez kalkulacije....

po meni Inventor ima mnogo bolje rešena ograničenja (ne pljulem SW, ima i on nekih prednosti sigurno, neku mogućnost više u odnosu na druge, samo se do sada nisam susreo sa njima.... verovatno zato što sam početnik u solidu )
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.static.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: SolidWorks nula kota03.08.2009. u 10:21 - pre 179 meseci
demantovaću samog sebe... nisam više puki početnik u SW..... dobar je..... ništa lošiji niti bolji od inventora... (mislim za 3D modeliranje)... i ta "nula kota" se može veoma lako izbeći ograničenjima....
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
93.86.191.*



+4 Profil

icon Re: SolidWorks nula kota06.08.2009. u 11:23 - pre 178 meseci
@goat:Inventor ima samo dva nedostatka....nije SW i nije CATY ha ha ha,to je moje misljenje,meni je cak i MDT bolji od njega u kom smo morali da radimo na faxu, (verovatno je zato CNC shop pominjao mamute).Ne moze da se poredi sa SW za modeliranje povrsina,tu je jos i CW,floworks....ma ima puno za SW a protiv INV,bar kako ja na to gledam.SW ima strava Toolbox i komponente se mnogo jednostavnije uklapaju u sklop nego u INV.
Nije ni meni nula kota bila problem,samo sam hteo da cujem da li je u nekoj novijoj verziji i to preuredjeno,ja inace radim u SW 2007.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: SolidWorks nula kota

[ Pregleda: 4789 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.