Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

elektricni ventil auma oznaka kontakta

[es] :: Elektronika :: elektricni ventil auma oznaka kontakta

[ Pregleda: 9145 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stole m
makedonija

Član broj: 95503
Poruke: 153
62.162.209.*



+1 Profil

icon elektricni ventil auma oznaka kontakta04.07.2009. u 17:16 - pre 179 meseci
radi se o elektricni ventil auma znaci taj ventil na svojim kontakta osven kontakta za napon na trofazni motor ima i krajnih prekidaca sa oznakom DSR,DOL,WSR,WOL, znam da nekih od ovih kontakta sluzi da iskluci napajanje na motor kad se ventil otvori ili zatvori no zasto sluzi ostali kontakta unapred vam mnogo hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: elektricni ventil auma oznaka kontakta04.07.2009. u 17:58 - pre 179 meseci
Stole:
neki Auma Ventili imaju u sebi Potenciometar,
koji Regulatoru saopstavaju u kom se polozaju nalazi Ventil.

Tako na pr. ja sam imao prilike da sretnem Auma Reg. Ventile koji u sebi pored trofaznog motora,krajnjeg prekidaca,,,
imaju u sebi potenciometar od 100 oma,
Koji je povratno vezan na Regulator-i sluzi za detektciju polozaja ventila ( spingle).

Tako da regulator u svakom momentu zna koliko je otvoren Ventil.

a bilo je:

0 ( Nula) Oma----0% ---otvorenosti,
50 Oma------------50%--otvorenosti,
100 Oma-----------100%-otvorenosti, ventila,

Klasicna 3-zicna veza potenciometra iz Auma Ventila na Regulator Polozaja.

Mozda neki drugi ili noviji tipovi Auma Ventila imaju drugaciju unutrasnju vezu i Tehniku dojave polozaja.

Pozdrav


[Ovu poruku je menjao robert63 dana 04.07.2009. u 19:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stole m
makedonija

Član broj: 95503
Poruke: 153
62.162.209.*



+1 Profil

icon Re: elektricni ventil auma oznaka kontakta04.07.2009. u 21:33 - pre 179 meseci
hvala na odgovoru roberte no mene zanima funkcija ovih kontakta za da sve to povezem kako je red znate ono dve cn-ke bimetal osiguraci tasteri otvoren zatvoren stop signalne sijalice pozdrav
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
91.150.106.*



+101 Profil

icon Re: elektricni ventil auma oznaka kontakta05.07.2009. u 01:51 - pre 179 meseci
Pogledacu u ponedeljak u firmi da li nam je ostala koja sema (zbog tacnih oznaka klema)
vezivanja Auma elektromotornih-Ventila na ATM-ov regulator.

Naime,sad vec stari ATM (Zagreb) regulatori ( za ovu namenu,posto ima i drugih)
su imali dva relejna izlaza:
-za otvaranje
-i za zatvaranje
3-faznog ventila pomocu jos 2 dodate sklopke.

Potenciometar koji daje signal o trenutnom polozaju ventila je vezan na ulaz regulatora,
pa na taj nacin regulator "ume da vozi ventil" u automatskom rezimu.
Regulator ima jos i 4-20mA ulaz o merenoj velicini ( npr.protok,nivo,temperatura)
i ima na sebi potenciometar za podesavanje SET-POINTA.

Ventil moze i rucno da se otvara i zatvara sa 2 sklopke i dva tastera,
-to je ono: trofazni motor pa,,,levo-desno
-pa djaba drzis taster do beskonacnosti kad ce krajnji prekidac da ga iskljuci-kad stigne do karaja
( ako je dobro podesen?!?!---a ako nije,,,,,,moze i cirkus da nastane sa mehanizmom !)

ali tu NEMA automaskog rada vec "rucno".

poz
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
91.150.106.*



+101 Profil

icon Re: elektricni ventil auma oznaka kontakta06.07.2009. u 16:18 - pre 179 meseci
Evo nasao sam semu,
AUMA-Elektro ventila sa pripadajucim opisom ulaznih klema (prvi(1) prilog).
Brojeve upisane hemijskom olovkom NE uzimaj u obzir-jer je to interno pisanje za lokalnu primenu.

Naravno to je za samo jedan tip Auma elektro-ventila i nadam se da Ti imas upravo taj tip.
Za ostalo pokusaj naci podatke na auma.com

Na osnovu seme spajanja Auma-ventila verujem da ces uspeti da sebi skompletiras zgodnu semu
za kontrolu ventila pomocu tastera ( to je ono otvaranje-zatvaranje-rucno).--Bez Regulatora.

Sve imas-nista Ti ne nedostaje ( bar za ovaj model).--za rucno Zatvaranje-Otvaranje.

U prilogu imas jos dva Elektro-Ventila (drugi(2) prilog)
Modact i Klimackt koji su veoma slicnih karakteristika,sto se tice upravljanja.

Nadam se da Si posle ovoga barem malko blizi resavanju problema.

Ako i posle ovoga imas neko pitanje,,,tu sam,,

Poz_robert



[Ovu poruku je menjao robert63 dana 06.07.2009. u 18:14 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stole m
makedonija

Član broj: 95503
Poruke: 153
62.162.209.*



+1 Profil

icon Re: elektricni ventil auma oznaka kontakta06.07.2009. u 18:58 - pre 179 meseci
roberte hvala mnogo za ovu semu za kontakti na auma ventili to je to sto mi treba redosled na vrski na komandnom naponu na primer za otvoren ventil bi bio osigurac za komanda stop taster bimetal pa bi islo kontakt 5-6-DOEL pa13-14-WOEL pa taster otvoren samodrzna vrska sa raboten kontakt od cn za otvaranje pa spulna na cn-ka no pitao bih te za funkcija ovih prekidaca odnosno DOEL-WOEL normalno jedan od ovih je krajni prekidac za isklucenje na cn-ka kad bi se otvorio ventil zanima me sta znaci ovde prekidac za ogranicenje na sila u smeru otvarane i prekidac za ogranicenje na hod u smeru otvaranje elektricnog ventila to je prevedeno na srpski za ovih prekidaca u samim ventilu znaci ne mi je jasno kako funkcioniraju ovi prekidaci u samo ventilu pozdrav
 
Odgovor na temu

goghiev
Goran Vučković
PLC, SCADA & Robot
Beograd

Član broj: 227430
Poruke: 5
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: elektricni ventil auma oznaka kontakta06.07.2009. u 22:20 - pre 179 meseci
U prilogu je sve sto ti treba...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goghiev
Goran Vučković
PLC, SCADA & Robot
Beograd

Član broj: 227430
Poruke: 5
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: elektricni ventil auma oznaka kontakta06.07.2009. u 22:50 - pre 179 meseci
DSR je momentni kontakt prilikom zatvaranja, a DOEL prilikom otvaranja... u prevodu ako se zaglavi zatvarac, oni ce okinuti i na taj nacin prekinuti proces, ako ih povezes pravilno. BL je takter koji daje signal dok je zatvaranje/otvaranje u toku.
 
Odgovor na temu

stole m
makedonija

Član broj: 95503
Poruke: 153
62.162.209.*



+1 Profil

icon Re: elektricni ventil auma oznaka kontakta07.07.2009. u 18:10 - pre 179 meseci
Gorane hvala ti mnogo na pomoc sad mi je sve jasno pozdrav iz makedonije
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: elektricni ventil auma oznaka kontakta

[ Pregleda: 9145 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.