Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Deljenje interneta preko usb ADSL-a

[es] :: SOHO Networking :: Deljenje interneta preko usb ADSL-a

[ Pregleda: 3531 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Deljenje interneta preko usb ADSL-a21.07.2009. u 16:39 - pre 178 meseci
Ima gomilu tema za ovaj problem i svasta sam probao ali nikako da mi proradi internet na drugom racunaru.
Situacija je sledeca:
ADSL (Sagem fast 1201) je spojen preko USB-a na racunar a taj racunar je preko integrisane mrezne vezan za drugi racunar koji ima pci mreznu karticu. Oba racunara rade na XP SP3. Lokalna mreza radi izmedju ta dva racunara i internet radi na racunaru koji je vezan na adsl ali onaj drugi ne moze na internet.
Podesavanja su sledeca:
USB Remote NDIS Device: Rucna podesavanja
192.168.1.5 ip adresa
255.255.255.0 submask
192.168.1.1 default gateway
194.247.192.33 primarni DNS
194.247.192.1 sekundarni DNS

VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter: Rucna podesavanja
192.168.0.1 ip adresa
255.255.255.0 submask


A na drugom racunaru je sledece:
Realtek RTL8139/810x... : Rucna podesavanja
192.168.0.2 ip adresa
255.255.255.0 submask
192.168.0.1 default gateway
192.168.0.1 primarni DNS
194.247.192.33 sekundarni DNS


Po svemu ovome i raznim drugim postovima trebalo bi da radi ali ne radi.
Mogu da pingujem sa drugog racunara adrese 192.168.0.1 i 192.168.1.5 dok vec adresu adsl-a ne mogu... Veoma me nervira vec...
Probao sam i sa ukljucenim firewall-om i iskljucenim, probao sam i da windows sam konfigurise mrezu ali onda samo pobrljavi podesavanja i onda nista ne radi. DHCP sam ukljucivao ali onda samo zamagli podesavanja za ADSL i preuzme adrese koje su i ranije bile podesene ali opet internet na drugom ne radi...
Imali ko ideju ili da uzimam sekiru...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a22.07.2009. u 00:02 - pre 178 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...-konekciju-putem-Microsoft-ICS
 
Odgovor na temu

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a22.07.2009. u 08:47 - pre 178 meseci
Da pa dodelio sam ICS na host racunaru na USB konekciji koja ide na adsl ali opet ne radi. Procitao sam i taj link i ja mislim da ono sto pise tamo da sam i ja odradio. Ideje?
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a22.07.2009. u 15:38 - pre 178 meseci
Prosetaj se do tvog provajdera i trazi ruter, obican ruter sam dobio bez doplate, ovaj sa ap sam doplatio. Vratis taj usb modem i uzmes ruter, to ti je nabolje resenje.
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
93.86.30.*

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a22.07.2009. u 17:45 - pre 178 meseci
Mislim da i ovaj sto imam da je ruter jer ima jedan LAN i jedan USB prikljucak. Medjutim nevolja je u tome da delim internet sa vlasnikom adsl-a i on je malo da kazem priglup jer misli da ako cemo se svi prikljuciti preko switcha da ce njemu brzina konekcije biti manja nego kad sam ja prikacen preko usb-a. Pa je zato on zauzeo LAN a meni preostaje USB... nazalost :(
Ali posto vidim da od ove deljene internet konekcije nece biti nista moracu dobro da udahnem i da krenem sa objasnjavanjem pa da ubacim switch :)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a23.07.2009. u 10:46 - pre 178 meseci
Citat:
magicni:  on je malo da kazem priglup jer misli da ako cemo se svi prikljuciti preko switcha da ce njemu brzina konekcije biti manja nego kad sam ja prikacen preko usb-a. Pa je zato on zauzeo LAN a meni preostaje USB... nazalost :(


:shocked:

Gospode Boze, kakvi ljudi setaju zemljom, umesto da budu u koridi, taman su tvrdoglavi za to.

Citat:
magicni: Da pa dodelio sam ICS na host racunaru na USB konekciji koja ide na adsl ali opet ne radi. Procitao sam i taj link i ja mislim da ono sto pise tamo da sam i ja odradio. Ideje?


Mislis ili jesi uradio sve, step by step? Proveri i firewall.
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
77.46.224.*



+14 Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a23.07.2009. u 12:33 - pre 178 meseci
proxy,proxy,proxy... Ili opcija Internet Connection Sharing.
 
Odgovor na temu

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a23.07.2009. u 16:13 - pre 178 meseci
Ne koristim nikakav firewall osim windows-ovog ali i njega sam iskljucio NOD32 je na oba racunara i njega sam iskljucio ali koliko sam shvatio problematiku kao da mi DNS ne odradjuje posao jer mogu da pingujem host racunar i ip adresu host racunara koja mu je dodeljena od DHCP-a ali nista dalje nevidi ni ip adsl-a... ICS je aktiviran. E sad proxy sta snjim? kako to da stelam? ili ce raditi sekira... :)
 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
77.46.224.*



+14 Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a24.07.2009. u 12:12 - pre 178 meseci
Da li na prvom racunaru postoji DNS server? Posto vidim da si podesio da ti primarni dns server za drugi racunar bude ip prvog.
Da li je u Advanced opcijama ICS-a, chekiran DNS protokol?
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a25.07.2009. u 12:59 - pre 178 meseci
Citat:
Napomena: Ako ste pokrenuli ICS to znaci da ce se vas kompjuter ponasati kao DHCP server koji ce stopirati vas regularni DHCP server tj.ako ste imali neki.
ICS ce se ponasati kao DNS Proxy koji ce napraviti vasu DNS infrastrukturu beskorisnom tj. ako ste je imali.



Ukloni DNS podesavanja sa racunara 2. tj. onaj primarni DNS (a ostavio si sekundarni od provajdera?!).

Ako ni tako nece stavi mu isto kao na prvom racunaru - 194.247.192.33 primarni DNS
194.247.192.1 sekundarni DNS


 
Odgovor na temu

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a29.07.2009. u 09:09 - pre 178 meseci
No ovako, problem nije resen ali sam privremeno uspeo da nateram drugi racunar da ide na inernet i to malim programom Inernet Gateway. Problem je sada sto taj program nema mocnost auto pokretanja i podesavanja parametara nego to moram rucno da uradim svaki put kada upalim oba racunara. Program je instaliran na host racunaru.
Po ovome mogu da zakljucim da mi bas taj host racunar pravi problem sa windowsovom ICS logikom.
Da odgovorim na gore postavljena pitanja... jeste cekirao sam u advanced opcima sve sto se odnosi na DHCP i DNS... i probao sam na drugom racunaru i bez DNS parametara i sa kombinacijom adresa host racunara i DNS-a koje je dao provajder i nikako da profunkcionise.
Sta vise ostavio sam DNS parametre na Client racunaru iste parametre koje imam od provajdera za ADSL.
Tako da problem nije resen nego je zamaskiran i mislim da bih bio zadovoljan kad bih znao neki programcic koji to radi automatski a ne rucno kao Internet Gateway...
Jer odustao sam od podesavanja samog windowsovog ICS-a, mnogo me je iznervirao...
 
Odgovor na temu

MarjanVranje
Marjan Milanovic
Vranje

Član broj: 104609
Poruke: 11
82.208.208.*



+1 Profil

icon Re: Deljenje interneta preko usb ADSL-a20.10.2009. u 01:03 - pre 175 meseci
Neznam da li si uspeo da uradis nesto u vezi ovog ali ja sam imao isti takav problem kod mog druga i uspesno sam ga resio, slucajno sam naisao na ovu temu pa rekoh da pomognem a mozda ce i nekom drugom zatrebati a u sustini problem je u sitnici. Ja sam kod njega to odradio na sledeci nacin u pitanju je bio usb modem huawei iz sezampro-a ali to uopste nije bitno, treba samo da vidis koja ti je adresa dodeljena na usb konekciji i normalno da ukljucis ICS, i ako ti je npr na usb-u adresa 192.168.1.5 onda rucno postavis da ti na tom racunaru na mreznoj kartici bude ip adresa iz drugog ranga npr 192.168.0.1, a na drugom racunaru na kome nije povezan usb modem postavis da se adresa dodeljuje automatski i bice mu dodeljena od strane prvog racunara i radice i net i mreza.
Primer
USB modem - ukljucen ICS automatski dodeljena neka adresa npr 192.168.1.5
Mrezna kartica na racunaru sa usb modemom - 192.168.0.1 rucno podesena
Mrezna kartica na drugom racunaru - ostavljeno da se automatski dodeli adresa

Kod njega je ovako radilo bez problema jedini je problem bio sto je jedan komp morao da radi non stop da bi drugi imao net pa je zbog toga doplatio za ruter.

Nadam se da sam pomogao Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Deljenje interneta preko usb ADSL-a

[ Pregleda: 3531 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.