Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Java Vs. C++

[es] :: Java :: Java Vs. C++

[ Pregleda: 7995 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dostanov

Član broj: 978
Poruke: 148
194.106.161.*

Jabber: dostanov@elitesecurity.org


Profil

icon Java Vs. C++13.11.2001. u 01:49 - pre 272 meseci
NE. Ovo nije jos jedan flame tipa koji jezik je bolji.
Samo prenosim vest da je veliki kralj mrtav!
Ziveo novi kralj!

Uostalom procitajte i sami:

Oh the shame of it all! After years of being the language for real
programming, C++ has lost its throne as being the most popular serious
language to, God help us, Java.

The Evans Data Corporation predicts that sometime in 2002, about 55% of
North American developers will spend at least some time working in Java.
That popularity is coming at the expense of C/C++ and Visual Basic.

Throwing salt into the wound, by 2002, Evans Data predicts that only about 51%
of programmers to still be working in C and C++ and their numbers will
be declining fast.
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.verat.net



Profil

icon Re: Java Vs. C++13.11.2001. u 09:33 - pre 272 meseci
Bice lepo ako je tako.
Mesta za Javu, molim.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.verat.net



+7169 Profil

icon Re: Java Vs. C++13.11.2001. u 09:43 - pre 272 meseci
Ovako nesto se i ocekuje - pojavilo se novo trziste web aplikacija gde Java ima svoje mesto. Naravno, za ostale primene C/C++ ce i dalje ostati zakon ali ce biti dosta softvera za koje se java namece kao najbolje resenje.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Java Vs. C++13.11.2001. u 18:16 - pre 272 meseci
Sa Dragishom Duricem (vlasnik RSTEL-a) svaki dan polemisem oko JAVE, C++ i Module3 (www.m3.org)... On je Modula programer koji iza sebe ima mnogo zrelih komercijalnih/GNU projekata i ono sto on kaze za C++ nije besmislica. Naime, on C++ zove "mrtvim jezikom".

Ja kao C++ programer ne mogu da se slozim sa tim, ali u tome i ima necega. Cime to C++ "drzi" programere? Ja sada kao C++ programer zaista nemam nikakav razlog da programiram u C++-u... To sto i dalje koristim C++ je cisto navika.

JAVA ima dosta stvari koje je stavljaju iznad C++-a, jedna od njih je Garbage Collector (Modula3 ima bolji doduse)... Neko ce reci "sta ce to meni" i bice u pravu, ALI, taj isti Garbage Collector privlaci ljude! :) Da ne pricam o miksovanju tipova (JAVA, PHP i slicni jezici, gde "nema" tipova), to zaista privlaci novopecene programere.

Ovde u firmi imam dosta JAVA programera i jedan momak iz Moldavije mi je jednom prilikom izjavio nesto sto me je zaista nateralo da razmislim "jos jednom o svemu" - rekao je da mu JAVA omogucuje da ne gubi vreme oko stvari koje nemaju neke konkretne veze sa problemom/problemima koje sam projekat na kome radi namece i sve to mu omogucuje da mnogo brze i efikasnije zavrsi projekat.

Stvari kao memorija, brzina i slicno nisu bitne, jer ovde cak i najmanje firme imaju PIII masine sa (minimum) 128 Mb RAM-a, tako da o resursima nema potrebe razmisljati.

Ovde vec naziremo buducnost C i C++-a, oni ce biti dakle jezici za sitne stvari na kojima su izgradjeni neki drugi sistemi (ToolKiti, biblioteke, drajveri, bla bla) - nesto gde treba "iscediti suvu drenovinu".

Pozdrav svima, citamo se sutra


Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

dukenukem
Nemanja Nikolic
Beograd

Član broj: 970
Poruke: 99
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 35310908


Profil

icon Re: Java Vs. C++13.11.2001. u 23:18 - pre 272 meseci
cuo sam za to istrazivanje. sve to stoji - jedino sto su ljudi skloni da izvlace pogresne zakljucke. prvi zakljucak koji se namece je - sve vece koriscenje interneta; i, ono sto posebno raduje, da ce java opstati uprkos microsoftovim opstrukcijama.

s druge strane, porediti na bazi ovoga (ili uopste) javu i c++ je, sto rece v.draskovic za vreme bombardovanja na (valjda) cnn-u, "do not mix grandmothers and frogs". dakle - sve ima svoju namenu. naravno, maltene sve se moze raditi u jednom jeziku - secam se tipa koji je kod andrije "polarotora" (eh... omiljena humoristicka emisija) predstavio svoju stratesku simulaciju radjenu u clipper-u. simpaticno i suludo :)
= come get some =
 
Odgovor na temu

dostanov

Član broj: 978
Poruke: 148
*.beotel.net

Jabber: dostanov@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Java Vs. C++14.11.2001. u 15:13 - pre 272 meseci
Citat:
dukenukem je napisao:
cuo sam za to istrazivanje. sve to stoji - jedino sto su ljudi skloni da izvlace pogresne zakljucke. prvi zakljucak koji se namece je - sve vece koriscenje interneta; i, ono sto posebno raduje, da ce java opstati uprkos microsoftovim opstrukcijama.

Slazem se.
Citat:

s druge strane, porediti na bazi ovoga (ili uopste) javu i c++ je, sto rece v.draskovic za vreme bombardovanja na (valjda) cnn-u, "do not mix grandmothers and frogs".

Uopste mi nije bila namera da poredim dva jezika (mada se iz naziva teme to moglo zakljuciti). Ovo je vec prezvakana tema.
Vise bi mi interesovalo vase misljenje o platformama.
Sa jedne strane Java ONE platforma, koja vec polako obuhvata trziste,
a sa druge, nadolazeca .NET platforma, sa velikim Microsoftom i gomilom zelenih novcanica u pozadini.

Interesuje me, takodje, koliko se koristi Java za u nasoj zemlji (ne racunajuci strane firme koje zaposljavaju nase ljude). Moje je misljenje - vrlo malo.
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
210.117.65.*



Profil

icon Re: Java Vs. C++15.11.2001. u 21:34 - pre 272 meseci
Ovo je jadna tema za raspravljanje i oko ovoga se vodila stalna tuca koji je jezik bolji pa java ce dostici c/c++ sa novim paketom jdk1.4.0_01...
Sve u svemu vreme ce kasti...
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.dialup.blic.net

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Java Vs. C++15.11.2001. u 23:00 - pre 272 meseci
Citat:
leka je napisao:
Ovde u firmi imam dosta JAVA programera i jedan momak iz Moldavije mi je jednom prilikom izjavio nesto sto me je zaista nateralo da razmislim "jos jednom o svemu" - rekao je da mu JAVA omogucuje da ne gubi vreme oko stvari koje nemaju neke konkretne veze sa problemom/problemima koje sam projekat na kome radi namece i sve to mu omogucuje da mnogo brze i efikasnije zavrsi projekat.

Stvari kao memorija, brzina i slicno nisu bitne, jer ovde cak i najmanje firme imaju PIII masine sa (minimum) 128 Mb RAM-a, tako da o resursima nema potrebe razmisljati.



Pa koliko ja mogu da procjenim i poslušam velike .. nije više profil "programer" ili "koder" nešto tako traženo. To postaje već fizički posao.. Odnosno najveća pažnja se poklanja projektovanju odnosno riješavanju problema o kojem je riječ. Kad se program riješi logički odnosno uradi projekt onda se samo odabere alat koji je naprikladniji za date okolnosti (iskustvo, vrijeme, mogućnosti)
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.dialup.blic.net

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Java Vs. C++15.11.2001. u 23:07 - pre 272 meseci
Citat:
weB_KiLeR je napisao:
Ovo je jadna tema za raspravljanje i oko ovoga se vodila stalna tuca koji je jezik bolji pa java ce dostici c/c++ sa novim paketom jdk1.4.0_01...
Sve u svemu vreme ce kasti...



Ajd pročitaj još jednom sve što su ljudi napisali i pokušaj da shvatiš smisao.
Neki put je bolje oćutati nego pričati gluposti..

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
165.121.40.*



+18 Profil

icon Re: Java Vs. C++16.11.2001. u 05:11 - pre 272 meseci
Citat:
leka je napisao:
Stvari kao memorija, brzina i slicno nisu bitne, jer ovde cak i najmanje firme imaju PIII masine sa (minimum) 128 Mb RAM-a, tako da o resursima nema potrebe razmisljati.


Nazalost, nisi u pravu. Za softver siroke namene pojedine firme u Americi racunaju PII-266 sa 64MB kao minimalnu konfiguraciju.
 
Odgovor na temu

Ivan Tanasic
BGD-SRBIJA

Član broj: 220
Poruke: 965
*.verat.net

Jabber: Autoexes@jabber.sk
ICQ: 129145438


Profil

icon Re: Java Vs. C++29.11.2001. u 10:55 - pre 271 meseci
Svaka cast javi i njenom napredku, al' to da je C++ sada ne upotrebljiv i izumro, tu se necu sloziti sa vama!!!
Ivan Tanasic - Autoexes

>cd pub
>more beer
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
*.jugo-trade.com.

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Java Vs. C++29.11.2001. u 22:48 - pre 271 meseci
Glupo je i samo pomisliti da je C++ SADA neupotrebljiv. On je i te kako upotrebljiv i bice jos dugo dugo vremena. Java je super i mozda ce preuzeti primat u buducnosti nad C++-om ali ga nece pregaziti iz mnogih razloga.
I jedan dokaz da C++ nije neupotrebljiv. Pogledajte na primer planet source code i koliko ima poslova za C++ programere a koliko za Java, VB...
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Java Vs. C++07.01.2002. u 21:38 - pre 270 meseci
Java mu dodje nesto kao VB za Unix. Jako je dobra za server-side aplikacije, gde se nedostatak performansi lako kompenzuje kupovinom dodatnog hardvera, ali na desktop-u za sada caruje C++ i ne vidim da ce se to promeniti u doglednoj buducnosti.

Sto se tice polemike .NET vs Sun One, samo da napomenem da glavni igrac u Java timu nije One, vec IBM-ov Web Sphere.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Java Vs. C++

[ Pregleda: 7995 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.