Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reinstalacija Windowsa XP SP3 bez gublenja aplikacija

[es] :: Windows desktop :: Reinstalacija Windowsa XP SP3 bez gublenja aplikacija

[ Pregleda: 3255 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
95.155.31.*



+3 Profil

icon Reinstalacija Windowsa XP SP3 bez gublenja aplikacija03.08.2009. u 12:00 - pre 179 meseci
Interesuje me da li je ko probao da koristeci XP Pro SP3 CD i sledece, reinstaliara XP Sp3 i kakav je rezultat bio.

1- Start WindowsXP
2- Go to the location of your source files
3- Run WINNT32 /unattend
For example, D:\I386\winnt32 /unattend ( copy & paste this command into the RUN box, then press ENTER ) Your computer will do the rest.
Or,
Start > All Programs > Accessories > Command Prompt.
Copy & paste > D:\I386\winnt32 /unattend
Press Enter.
If you have i386 on your drive, you can replace D: ( if D: is your cd drive ) with the location of it.

D: is the driver letter where your windows XP Cd is
if D:\I386\winnt32 /unattend doesn't work then try : d:\winnt32 /unattend.
____________________________________

Buduci da je moja instalacija Windowsa vrlo stara - od 2005 god. razmislajm da reinstaliram Windows koji je vec na 4,7 GB, ali da sacuvam sve ostalo sto imam na ovom OS-u.
Drugo pitanje koje imam - kako se na insatalacionom CD-u moze procitati koji je Product key i Microsoft Windows XP
Professional key.
Da li je potrebno ponovo instalirati data.dat i wpa.dbl fajlove i koja je njihova destinacija.

Ovo pitanje postavljam jer sam knap sa HD, a nemam Virtual darjv da ovo isprobam.
moro
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
89.216.173.*



+7 Profil

icon Re: Reinstalacija Windowsa XP SP3 bez gublenja aplikacija03.08.2009. u 12:16 - pre 179 meseci
Toplo ti preporučujem da uradiš reguluran instalacioni postupak. Nije teško odvojiti 2 sata za instalaciju XP-a + programi + drajveri.
A Product Key ti se nalazi na nalepnici koja se nalazi na kućištu računara i on se koristi za aktivaciju Windows-a:



 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
95.155.31.*



+3 Profil

icon Re: Reinstalacija Windowsa XP SP3 bez gublenja aplikacija08.08.2009. u 12:28 - pre 179 meseci
Sto se tice mojih pitanja to je rijeseno, osim da li je potrebno ponovo instalirati data.dat i wpa.dbl fajlove , kao i to dali obakva instalacija trazi i product key ( koji imam )
Ono sto me najvise interesuje da li je neko ovakav nacin reinstalacije Windowsa vec probao i kakav je bio krajnji rezultat.
Kod mene sam probao samo komandu i instalacija sa CD-a krece- tu sam je stopirao cekajuci odgovor na pitanja koje sam postavio u mome postu.
moro
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Reinstalacija Windowsa XP SP3 bez gublenja aplikacija

[ Pregleda: 3255 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.