Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

web strane sa cirilicom

[es] :: Linux desktop okruženja :: web strane sa cirilicom

[ Pregleda: 3861 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SunTzu
F(X,Y)

Član broj: 13052
Poruke: 48
*.vdial.verat.net

Sajt: www.flexsim.com


Profil

icon web strane sa cirilicom17.12.2003. u 19:46 - pre 246 meseci
U mozilli ne mogu da gledam cirilicne web strane. Pokusao sam da cackam u character codingu, medjutim nista. Kako ovo resiti?
Kevo brate, chu te napucam familije mi!
 
Odgovor na temu

vilyu
Web Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 1188
Poruke: 444



+2 Profil

icon Re: web strane sa cirilicom18.12.2003. u 09:35 - pre 246 meseci
Eh, ni ja ne vidim bold tekst u Mozilla-i. Ako moze neko u paketu da odgovori i na ovo pitanje.:)
Pera električar 0637129710, BG, preporučujem.
 
Odgovor na temu

dpop
Dragan Đ. Popović
VBD, IT
Brčko distrikt BiH

Član broj: 1879
Poruke: 400
81.94.9.*

Jabber: dpop@elitesecurity.org
Sajt: dragon.objectis.net


Profil

icon Re: web strane sa cirilicom18.12.2003. u 15:22 - pre 246 meseci
A da nije problem do pripreme same web stranice...Evo sad sam testirao standardno podeseni Mozilla Firebird na www.trebinje.com i sve je OK...
Howdy & Stay tuned to ...ES.. :))
 
Odgovor na temu

amater
Beograd

Član broj: 841
Poruke: 42
*.ptt.yu



Profil

icon Re: web strane sa cirilicom26.04.2004. u 23:38 - pre 242 meseci
Fontovi koji su instalirani na nekim linux distribucijama nemaju do kraja odrađene ćirilične fontove pa ih zbog toga mozila loše prikazuje. Kako bi se stvar malo ublažila u tvom korisničkom direktorijumu kreiraj direktorijum .fonts i u njega iskopiraj windowsove ttf fontove. Ako je XFS i mozila dobro podešena trebalo bi sve da radi.
Ako ovo ne da rezultate, problem može da bude do mozile. Može da se desi da nije iskompajlirana sa podrškom za XFS i da daje ružan ispis strane. Da bi se ova vrsta greške ispravila potrebno je da sa mozilinog ftp sajta skineš verziju koja je iskompajlirana sa podrškom za XFS.

ps. pisao sam za mozilu, a sve važi i za firefox.
pozdrav,
:)
 
Odgovor na temu

SunTzu
F(X,Y)

Član broj: 13052
Poruke: 48
*.vdial.verat.net

Sajt: www.flexsim.com


Profil

icon Re: web strane sa cirilicom27.04.2004. u 13:05 - pre 242 meseci
Hvala veliko!

Cisto kao malo zapazanje: Otkad sam presao na Suse zaboravio sam da sam uopste i imao ovakvih problema. Na Mandrake ih takodje nema, pa ko hoce da ovakav nedostatak na brzinu resi to je to -Mandrake ili Suse.
(Ovo ne znaci da mislim da su jedan ili drugi bolji od Slackware, vec samo da nema problema sa nasim slovima)
Kevo brate, chu te napucam familije mi!
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: web strane sa cirilicom28.04.2004. u 10:30 - pre 242 meseci
Po tebi je reinstalacija i konfiguracija OS-a na brzinu?
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

SunTzu
F(X,Y)

Član broj: 13052
Poruke: 48
*.vdial.verat.net

Sajt: www.flexsim.com


Profil

icon Re: web strane sa cirilicom28.04.2004. u 13:44 - pre 242 meseci
Da se ovo ne bi pretvorilo u bezrazloznu raspravu potrudicu se da budem kratak i jasan:

1. Po meni: Reinstalacija moze neki put, koliko god to bilo nepopularno medju Linux korisnicima, da bude ne jedini, vec najbolji nacin da se problemi rese. Npr: Mucio sam se sa instalacijom Maya 4.0 na Slackware-u nekoliko meseci, dok nisam uspeo. Koga sve nisam pitao, koliko sam stvari na netu nasao, i opet sam morao sam da resim problem. Na Suse-u se ovaj softver instalira lakse nego na Windows XP (i radi bolje)! Ali ja sam eto zapeo da dokazem da Slackware moze da bude resenje i za 3D. Kad bih sabrao radne sate utrosene na download i mozganje u Slack-u, i instalaciju Suse-a i Maya-e mislim da racunica svakako govori u prilog Suse-a. Jesam karikirao situaciju, jer je namestanje nasih slova svakako manji problem od baktanja sa Mayom, ali ako ti ta ista slova trebaju, ako mozda ne znas ili nisi siguran kako ih namestiti, odvoji brate 2 sata za neki Mandrake i resen problem! Svakako da resenje nije elegantno i lepo, ali radi, i sto je najbitnije moze da bude brze.

2. Ne znam koliko neki ljudi na forumu imaju godina i kog su profesionalnog opredeljenja, ali nije isto kad imas 17 godina i mozes do mile vilje da se bakces sa bilo cim u Linuxu, da ispravljas krive Drine i cepas dlake na cetvoro, i ako imas imas recimo 35 (ja imam 25) i sef ti, popizdi zbog toga sto nesto na tom Linuxu na kom si ti insistirao ne radi.

3. Izvinjavam se sto sam skrenuo sa teme
Kevo brate, chu te napucam familije mi!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.ptt.yu

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: web strane sa cirilicom28.04.2004. u 17:37 - pre 242 meseci
Skrenucu i ja sa teme, valjda se moderator nece ljutiti.
Reinstalacijom sistema, promenom distribucije nisi nista resio. Ti i dalje ne znas u cemu je bio problem, niti kako da ga otklonis. Sta da radis ako na jednoj distribucuju imas jedne probleme, na drugoj druge, i sve tako? Sta ces onda da koristis? Treba imati zivce ili biti strasno tvrdoglav kad radis s linuxom. Za normalnog coveka to nije.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

SunTzu
F(X,Y)

Član broj: 13052
Poruke: 48
*.vdial.verat.net

Sajt: www.flexsim.com


Profil

icon Re: web strane sa cirilicom29.04.2004. u 10:35 - pre 242 meseci

Linux nije za normalnog coveka?! Mislim da je ovo pogresno razmisljanje. Onda verovatno ni skolovanje bilo kakve vrste nije za normalne ljude.

Ako ce ljudi koji vole Linux da prave svoje male komune gde ce da se raspreda samo o kernelu, /etc/rc.d i iptables onda od Linux-a na radnom mestu nema nista. Moje pitanje u vezi sa cirilicom je inace motivisano problemom sa posla.

Verujem da smo sad duboko otisli u siprazje, pa ce verovatno moderator da nas malo smiri, ali ne mogu a da ne primetim sledece:

1.Daleko manje aktivnosti ima na Desktop forumu nego na opstoj Linux diskusiji.
2.U okviru Desktop foruma ima malo pitanja koja se ticu Office komponente Linux-a.

Ovo jasno govori da kod nas Linux nije rasiren onde gde je najveca lova - u firmama gde za racunarima sede ljudi koji o istim tim racunarima nemaju bas mnogo pojma (tako valjda i treba da bude), stavom da je Linux tezak, njih i njihove sefove necemo nizasta pridobiti. Cini se da za ove stvari ima malo sluha medju nasim korisnicima Linux-a. Razlog nalazim u cinjenici da je vecina nasih Linuxdzija programerskog ili nekog slicnog racunarskog usmerenja i po prirodi posla resava sustinu problema i ne zna kako da Linux priblizi prosecnom korisniku. Sve sto sam ovde napisao je samo i zaista samo dobronamerna sugestija i ne bih voleo da par ljudi koji su vrlo aktivni na forumu i od kojih svakodnevno ucim ovo shvate kao nipodastavanje njihovog rada ili znanja, ali razlog zbog kog sam ovde je upravo namera da naucim o Linux-u dovoljno da mogu da ga opravdam i podrzim kao desktop resenje.

Sto se tice promene distribucije: ja se slazem da to nije lepo resenje, ali isto tako mislim da se moze dosta nauciti promenom distribucije.
Mislim da nas je dosta probalo Red Hat samo da bi videli njegove konfiguracione fajlove, i posle ta podesavanja prenosili u Slackware.
Kevo brate, chu te napucam familije mi!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.ptt.yu

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: web strane sa cirilicom30.04.2004. u 11:50 - pre 242 meseci
Kad kazem da linux nije za normalnog coveka, tu ne mislim da taj neko treba da bude extra pametan, ili tako nesto. Nema takve diskriminacije. Treba samo biti neko da mnogo vremena, i treba biti spreman trositi to vreme na stvari koji jednostvano treba i same da rade (kako sto su web stranice za cirilicom ).
Stvari koje su meni uzele citave dane:
- stampanje
- fontovi
- ntfs
Koji normalan covek je spreman da potrosi ceo dan (i dobar deo noci) pokusavajuci da potera stampac, rovareci po logovima i internetu?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

SunTzu
F(X,Y)

Član broj: 13052
Poruke: 48
*.vdial.verat.net

Sajt: www.flexsim.com


Profil

icon Re: web strane sa cirilicom30.04.2004. u 16:46 - pre 242 meseci
Ako je to u pitanju, potpuno se slazem, to su stvari koje i meni odnose dane. Dodao bih jos i problem nekompatibilnosti MS Office i Linux Office resenja. Ne znam kako su to Nemci resili.Pozdrav!
Kevo brate, chu te napucam familije mi!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: web strane sa cirilicom

[ Pregleda: 3861 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.