Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Električna pacolovka ?

[es] :: Elektronika :: Električna pacolovka ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 27195 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Električna pacolovka ?05.09.2009. u 21:24 - pre 178 meseci
Nasao sam nekakvu elektricnu pacolovku koja ide na 4 baterije od 1.5,tj 6v pretvara na 9000v,kako šta ne znam,evo linka
http://rat-hunter.com/stories/...ex-victor-electronic-rat-trap/
pošto imam velikih problem sa pacovima ovakvo mi se resenje čni savršenim ali imam par pitanja,
ne mora da bude na baterije.moze na struju(čak mi i više odgovara) pa onda neki pretvarač na 9000v...
ali šta se desi sa pacovom kada stane na metalne ploče,da li ga udar struje odbaci(što bi bilo najbolje) ili ga zalepi za ploče,kada prestane da ga prži struja(ima neki osigurač koji izbije ili )?? Bilo bi dobro da ga struja odbaci da mogu i drugi pacovi doci na red a ne da jedan prepreči put,ili da izbije osigurač pa da ne radi dok ponovo ne upališ osigurač...Da li je bolje da bude jednosmerna struja ili naizmenična,šta je ubojitije ??

Eto,ako neko može da objasni pretvaranje struje na 9000v sa jednosmerne ili naizmenične struje i šta je ubojitije,koilko ampera,šta bi se dešavalo sa pacovom u trenutku kontakta sa pločama,i naravno kakva treba zaštita okoline od kiše,snega...da ne strada jos neko pored pacova.
I orjentaciono koliko bi para bio takav pretvarač.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
91.150.106.*



+101 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 09:56 - pre 178 meseci
>>šta je ubojitije,koilko ampera ? <<

Na tih 9000V za pacove je dovoljno jedno 5-7 Ampera,,,,jednosmerne,,,,,,,,,:-):-):-)--------Salim se naravno !!!

U takvim "Pacolovkama" obicno postoji i IR rampa (koja se presece/prekine kada pacov udje u komoru)
i tako aktivira ukljucenje napona tek kada je pacov na "dobroj poziciji".

Naravno da je jednosmerna struja ubitacnija,
ali se ipak radi o relativno malim vrednostima struje.

Napon je podignut na tako visok nivo zbog prelaznog otpora dodira zivotinje (koza,dlaka,nokti)
i verovatno se radi o praznjenju nekog pozamasnijeg kondenzatora---na telo zivotinje.

A ako zivotinja ostane na "dodirnim" plocama nece da se desi nista posebno,
samo sto kondenzator nece moci da se napuni na zeljenu vrednost,
ili ce presecen snop IR rampe da registruje prisustvo tela i posle prvog udara
nece da se inicira ponovni atak na zivotinju.

Nece da ispadne/izgori nikakav osigurac sistem ce da ceka na uklanjanje tela glodara.

Pa tek onda "Redy" za sledecu zrtvu,,







 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
79.101.232.*

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 10:26 - pre 178 meseci
Nemoj nista da pises na kutiji kao ovi mozda nasi znaju da citaju pa ucinak bude slabiji:):).Mozda mozes iskoristiti nekako trafo iz vebastora za grejanje na autobusima jer i on daje par hiljada volti ,to mi je palo prvo na pamet a trajanje przenja pacova moze se odrediti vremenski pa se iskljuci do ponovnog impulsa to jest sledeceg pacova.Pozdrav i srecno u lovu
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 14:40 - pre 178 meseci
Pazi samo da ne upalis pacova pa da se tako proseta po tavanu!!!
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.248.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 15:36 - pre 178 meseci
A zar nije jeftinije resenje nabaviti par macora
Komplikovano je zezati se sa tim igrackama, kolika je verovatnoca da ce mis bas uci u tu "pacolovku" mislim da su mehanicke misolovke neprevazidjene za ovakve slucajeve !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 15:44 - pre 178 meseci
Citat:
ptak 13.: A zar nije jeftinije resenje nabaviti par macora :)
Komplikovano je zezati se sa tim igrackama, kolika je verovatnoca da ce mis bas uci u tu "pacolovku" mislim da su mehanicke misolovke neprevazidjene za ovakve slucajeve !


A da li bi ti puštao par domaćih, običnih mačora da budu sami u kući, gde miševi i pacovi "kolo vode", nekoliko sati za vreme dok niste u kući?

Sumnjam da bi, inače bi pravili svakakva sranja po kući (polupane stvari, veoma smrdljivi ekstrementi,....)
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.49.*



+52 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 15:51 - pre 178 meseci
Ni pet macora nece krenuti na pacova, ako se vec trazi slican nacin, jedino je moguce resenje terijer.


A sto se struje tice, imali smo pre par godina pacova u radionici. Elem, neko se dosetio da stavi aluminijumsku plocu na koju ce isti da stane i vezao na nulu.

Zatim je na odstojnike montirao malu plocicu, vezao na fazu i na nju stavio komad kackavalja.

Cela aparatura je ukljucena u radni sto.

Sve to je bilo ''naoruzano'' nekih dvadesetak dana i nista....

Pocese da kruze price da pacovi ne vole sir, da je to samo u crtacima, itd

Jednog dana neko je nehoticno iskljucio napajanje na radnom stolu i ''razoruzao'' specijalnu napravu.

Vec sutradan kackavalja vise nije bilo te je tako i specijalno oruzje otislo u zaborav...


Ja ni na sta ne aludiram, niti namecem bilo kakve zakljucke, procenite sami
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.248.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 15:59 - pre 178 meseci
Citat:
eloiza: A da li bi ti puštao par domaćih, običnih mačora da budu sami u kući, gde miševi i pacovi "kolo vode", nekoliko sati za vreme dok niste u kući?

Sumnjam da bi, inače bi pravili svakakva sranja po kući (polupane stvari, veoma smrdljivi ekstrementi,....)

A gde pise da je u pitanju kuca, namesten stan i sl.
I nekako mi nelogicno da u takvom stanu namestenom, se nastane PACOVI...mis je jedno pacov nesto drugo...pacovi su mahom po podrumima i garazama a misevi su po sobi i to je redji slucaj ako je u pitanju sprat...
Uostalom gde pise da je u pitanju soba ?????

Citat:
radarac66: Ni pet macora nece krenuti na pacova, ako se vec trazi slican nacin, jedino je moguce resenje terijer.


A sto se struje tice, imali smo pre par godina pacova u radionici. Elem, neko se dosetio da stavi aluminijumsku plocu na koju ce isti da stane i vezao na nulu.

Zatim je na odstojnike montirao malu plocicu, vezao na fazu i na nju stavio komad kackavalja.

Cela aparatura je ukljucena u radni sto.

Sve to je bilo ''naoruzano'' nekih dvadesetak dana i nista....

Pocese da kruze price da pacovi ne vole sir, da je to samo u crtacima, itd

Jednog dana neko je nehoticno iskljucio napajanje na radnom stolu i ''razoruzao'' specijalnu napravu.

Vec sutradan kackavalja vise nije bilo te je tako i specijalno oruzje otislo u zaborav...


Ja ni na sta ne aludiram, niti namecem bilo kakve zakljucke, procenite sami

Naravoucenije: Misevi su lukavi, znaju da je u pitanju MOUSE TRAP

Jest korisno ali ukoliko je soba u pitanju jako nebezbedno, uostalom u svakom slucaju je opasna igracka to sa plocama...mada moze koristiti...

Ja glasam za mehanicku misolovku, nista bolje neko TRAS i eto ga pacov/mis...ima ih raznih velicina po buvljacima a cena max do 1000RSD

Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

mmladenovic
Milan Mladenovic
Kragujevac

Član broj: 21193
Poruke: 148
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 113441856
Sajt: www.cncmasine.com


+2 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 16:34 - pre 178 meseci
Citat:
Ja glasam za mehanicku misolovku, nista bolje neko TRAS i eto ga pacov/mis...ima ih raznih velicina po buvljacima a cena max do 1000RSD


Mehanička je zakon...

Mada se i misevi opametili
msn : [email protected]
Skype : mladenovic.milan.kg
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 17:04 - pre 178 meseci
Citat:
ptak 13.: A gde pise da je u pitanju kuca, namesten stan i sl.
I nekako mi nelogicno da u takvom stanu namestenom, se nastane PACOVI...mis je jedno pacov nesto drugo...pacovi su mahom po podrumima i garazama a misevi su po sobi i to je redji slucaj ako je u pitanju sprat...
Uostalom gde pise da je u pitanju soba ?????


Ja živim u nameštenoj kući od zemlje koja je sagrađena još od pre 100 godina. I redovno miševi i pacovi probijaju kroz zidove i podove, i prave redovno dar-mar po kući i nikako ne mogu izaći na kraj s njima.

Svašta sam pokušavao sa lepkovima, ultrasonic rasterivačima, mišolovkama, otrovima,.... ali avaj.

I naravno da znam koja je razlika između miševa, pacova, lasica,..... i oni su redovno moji sustanari.

[Ovu poruku je menjao eloiza dana 06.09.2009. u 22:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.248.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 17:46 - pre 178 meseci
Citat:
eloiza: Ja živim u nameštenoj kući od zemlje koja je sagrađena još od pre 100 godina. I redovno miševi i pacovi probijaju kroz zidove i podove, i prave redovno dar-mar po kući i nikako ne mogu izaći na kraj s njima.

Svašta sam pokušavao sa lepkovima, ultrasonic rasterivačima, mišolovkama, otrovima,.... ali avaj.

I naravno da znam koja je razlika između miševa, pacova, tvorova,..... i oni su redovno moji sustanari.

Iskreno zao mi je sto ti je situacija takva da su ti misevi sustanari...Ali nemoguce je da ih se ne mozes otarasiti...Mora da postoji resenje....?! Pored svega toga sto si nabrojao da li je nesto imalo bar malo koristi ?
Kako se branis od istih ? Nije valjda da bukvalno zive sa tobom....? :S
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3872
91.191.7.122



+334 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 18:20 - pre 178 meseci
Citat:
radarac66: r.


A sto se struje tice, imali smo pre par godina pacova u radionici. Elem, neko se dosetio da stavi aluminijumsku plocu na koju ce isti da stane i vezao na nulu.

Zatim je na odstojnike montirao malu plocicu, vezao na fazu i na nju stavio komad kackavalja.
Cela aparatura je ukljucena u radni sto.
Sve to je bilo ''naoruzano'' nekih dvadesetak dana i nista....
Pocese da kruze price da pacovi ne vole sir, da je to samo u crtacima, itd
Jednog dana neko je nehoticno iskljucio napajanje na radnom stolu i ''razoruzao'' specijalnu napravu.
Vec sutradan kackavalja vise nije bilo te je tako i specijalno oruzje otislo u zaborav...
Ja ni na sta ne aludiram, niti namecem bilo kakve zakljucke, procenite sami


Potpisujem ovo. Ja sam imao jednog bas velikog i nikako se nisam mogao rijesiti napasti. Ubacivao sam macku u sobu, ali nista mu nije smjela. Posto u sobi nije bilo vode namontirao sam slicnu aparaturu ali je u posudi bila voda sa fazom unutra.
Izgleda da pacovi osjete nanoampere koji teku kroz izolaciju i bjeze. Kad je jednom nestalo struje nema ni vode.
Uh kad se samo sjetim nocnih mora od njega i grizenja vrata da dodje do vode, a ona stoji 5 cm od njega.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 18:22 - pre 178 meseci
Citat:
ptak 13.: Iskreno zao mi je sto ti je situacija takva da su ti misevi sustanari...Ali nemoguce je da ih se ne mozes otarasiti...Mora da postoji resenje....?! Pored svega toga sto si nabrojao da li je nesto imalo bar malo koristi ?
Kako se branis od istih ? Nije valjda da bukvalno zive sa tobom....? :S


Ne živim bukvalno s njima, ali se svuda vide njihovi tragovi.

Nikako ne mogu sto posto da ih se otarasim zanavek. Uvek se ponešto ulovi, ali ne sve.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.248.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 18:48 - pre 178 meseci
Citat:
veselinovic: Potpisujem ovo. Ja sam imao jednog bas velikog i nikako se nisam mogao rijesiti napasti. Ubacivao sam macku u sobu, ali nista mu nije smjela. Posto u sobi nije bilo vode namontirao sam slicnu aparaturu ali je u posudi bila voda sa fazom unutra.
Izgleda da pacovi osjete nanoampere koji teku kroz izolaciju i bjeze. Kad je jednom nestalo struje nema ni vode.
Uh kad se samo sjetim nocnih mora od njega i grizenja vrata da dodje do vode, a ona stoji 5 cm od njega.


Ok, ako je tacna predpostavka da pacovi osete mikroapere koji su izlozeni na podlozi moze li se kreirati ovakvo resenje, tako da na sredini gde je nula stoji mamac ( sir )
Znam da je to krajnje OPASNO ali jbg mora nekako da se brani :)) A posto je zaziveo predlog struje eto mozda je moguce takvo resenje....Podloga gde se montiraju ploce je recimo izolacioni tepih...





@eloiza
Pa evo, ako te nije strah da rizikujes, nemas dece u okolini i ljudi koji bi slucajno mogli da dodirnu ovo resenje ti moze biti ovakvo...na 220VAC
JOs jednom kazem, izuzetno opasno ali ukoliko je predpostavka da misevi osecaju mikroampere koje provodi pod ( patos ) onda resenje moze biti ovo !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 19:42 - pre 178 meseci
Hvala na svim mogućim savetima,
u pitanju je dvorište,tj šupa-slama i oko nje...
mehaničke su dobre ali mislio sam da su električne isto ok i odma ih ubije
Mehaničke pacolovke(kavezne) nema ispod 2-3000 din.

Niko nije konkretno odgovorio kakav je princip povećanja napona i kako radi,i naravno cena.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 20:07 - pre 178 meseci
@ptak13
I sta se desi sa pacovom posto ga usmrti struja? Ostane tu i zapali se?

Ne znam kako stoje pacovi sa visokim naponima ali bi u principu bilo potrebno znati odgovarajucu voltazu/amperazu dovoljnu da se glodar usmrti ali ne isprzi.
I neki pametan nacin da sve to bude jednostavno a opet bezbedno.
I dalje ne vidim prednosti ovako necega u odnosu na klasicne mehanicke pacolovke.
 
Odgovor na temu

EasyCorps

Član broj: 45760
Poruke: 247
*.static.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 20:37 - pre 178 meseci
Citat:
veselinovic
Izgleda da pacovi osjete nanoampere koji teku kroz izolaciju i bjeze. Kad je jednom nestalo struje nema ni vode.
Uh kad se samo sjetim nocnih mora od njega i grizenja vrata da dodje do vode, a ona stoji 5 cm od njega.


Verovatno je slucajnost u pitanju. Pacovi su napast, Vidjao sam po razvodnim postrojenjima vise puta pacove zaglavljene i sprzene izmedju sabirnica kojima tece par hiljada ampera. Nisu se obazirli na to.
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
212.200.217.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 20:42 - pre 178 meseci
Citat:
Brkic: Hvala na svim mogućim savetima,
u pitanju je dvorište,tj šupa-slama i oko nje...
mehaničke su dobre ali mislio sam da su električne isto ok i odma ih ubije
Mehaničke pacolovke(kavezne) nema ispod 2-3000 din.

Niko nije konkretno odgovorio kakav je princip povećanja napona i kako radi,i naravno cena.

Pa kod elektricne je mnogo komplikacija oko amperaze i voltaze, recimo to sto si gore nasao je OK, ali je komplikovano za izradu, mnogo vremena oduzima A pitanje je koliko je efikasno...ako nadjem nesto po netu reci cu ti...

Citat:
HeYoo: @ptak13
I sta se desi sa pacovom posto ga usmrti struja? Ostane tu i zapali se?

Ne znam kako stoje pacovi sa visokim naponima ali bi u principu bilo potrebno znati odgovarajucu voltazu/amperazu dovoljnu da se glodar usmrti ali ne isprzi.
I neki pametan nacin da sve to bude jednostavno a opet bezbedno.
I dalje ne vidim prednosti ovako necega u odnosu na klasicne mehanicke pacolovke.


Zavisi, ako ga dobro zvizne moze da ga bazi par metara i usmrti naravno, ako ne moze da ga zalepi tu gde jeste i da ga ispece onako res....zavisi Nikad se nezna
Citat:
EasyCorps: Verovatno je slucajnost u pitanju. Pacovi su napast, Vidjao sam po razvodnim postrojenjima vise puta pacove zaglavljene i sprzene izmedju sabirnica kojima tece par hiljada ampera. Nisu se obazirli na to.


To je samo prolaz u brzini, trcali su verovatno i mahinalno se upecali....uostalom ima logike da osecaju mikroampere i da zbog toga ne prilaze....jako moguce...
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 20:59 - pre 178 meseci
Citat:
Brkic:
u pitanju je dvorište,tj šupa-slama i oko nje...
Struju zaboravi
Imas nekoliko resenja.
Pas,morke,lasica,trovanje
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
212.200.217.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 21:16 - pre 178 meseci
Citat:
Horvat I: Struju zaboravi
Imas nekoliko resenja.
Pas,morke,lasica,trovanje

Pas ? hm...zanimljivo to prvi put cujem ali iskreno
morke ? Sta je to...
Lasice? Gde da ih nadje ?
Trovanje je ok, to uspeva, ali covek bi nesto jos evikasnije...ipak je trovanje OK metoda !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Električna pacolovka ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 27195 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.