Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6210 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?07.09.2009. u 12:25 - pre 177 meseci
SOCLIP, banned private calls, call back for private calls?


"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?07.09.2009. u 13:22 - pre 177 meseci
Vidiš, to bi bilo super... međutim izgleda da se debilima sviđa da uznemirujuće pozive tretiraju tako da te na 789 otkače u fazonu "dođite u poslovnicu i popunite neki papirić". Još i ta neograničena dostupnost prepaid kartica... i-haj!
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?07.09.2009. u 13:53 - pre 177 meseci
Nije da branim mts(deleko od toga) ali jedini logican odgovor na pitanje:
Citat:
Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje
je:
Citat:
Zato sto nismo na zapadu...
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.dyn.mit.edu.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?07.09.2009. u 15:11 - pre 177 meseci
Zato sto niko te usluge ne bi placao. Juce sam isla u Verizon da uzmem postpaid telefon. Srecom, nas cetvoro imamo neki porodicni standard paket koji kosta 120$ za sve, znaci 30$ po osobi, inace je jos skuplje. Paket ukljucuje 700 minuta za sve i neogranicen broj SMS-ova, ali megabajt interneta-a kosta 2$. Ajde to, ali su uslovi svega toliko komplikovani da nikad ne znas sta se naplacuje a sta ne. Ja posla da uzmem blackberry za male pare, kad ono... slucajno mi je napomenuto da uz njega moram da placam dodatnih 30$ mesecno za data paket. Slicno vazi i za bilo koju drugu uslugu, sve neki fine print.

Daklem, mozda i ima brdo usluga ovde, ali ja ne mogu da ih platim :)
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?07.09.2009. u 15:33 - pre 177 meseci
Citat:
sanja2010:Daklem, mozda i ima brdo usluga ovde, ali ja ne mogu da ih platim :)


Bar ih ima :( verujem da nekima ne bi smetalo da plate, za nesto sto smatraju da im je neophodno. Mogucnost izbora.

Citat:
sanja2010: Zato sto niko te usluge ne bi placao.


Vec sam odgovorio ;)

A zasto mts zaostaje, pa ne znam kakvo je tacno stanje kod drugih domacih operatera? Verovatno zaostaju i oni, tako da je jedini razlog losa konkurencija u tom domenu.
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.dyn.mit.edu.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?07.09.2009. u 15:43 - pre 177 meseci
Citat:
Bar ih ima :( verujem da nekima ne bi smetalo da plate, za nesto sto smatraju da im je neophodno. Mogucnost izbora.

Ne'am pojma... Sudeci po tome sto je internet na telefonu ekstra usluga, nesto me sunce ne greje :) Deo plana o voicemail-u je bio isuvise konfuzan, tako da sam odustala da razmisljam da li je besplatno ili ne ili besplatno donekle i odlucila da zivim bez toga.
 
Odgovor na temu

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
*.telekom.yu.



+11 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?07.09.2009. u 16:41 - pre 177 meseci
Ne zaostaje mt:s niti ostali domaći operatori.. zaostaje država odnosno pravna regulativa... možda i ratel ima dobar udeo u zaostajanju.
"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?07.09.2009. u 20:29 - pre 177 meseci
Meni recimo nije jasno zasto jedan od tri mobilna operatera ne ponudi komercijalno uslugu SOCLIP a imaju teh. uslove? Da im nas zakon to zabranjuje ili je nesto dugo u pitanju? Kome je u interesu da se ne vide skriveni pozivi? Cemu sluze skriveni pozivi osim da bi se neko za*ebavao sa nekim?
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?07.09.2009. u 20:42 - pre 177 meseci
Ni na zapadu se ne nudi SOCLIP tek tako - stavise ne znam ni jednog veceg operatera da nudi SOCLIP fizickim licima.

Poenta skrivanja poziva je da poziv bude anoniman - dakle, ako pruzas uslugu korisnicima da imaju privatnost malo je priglupo da pruzas uslugu otkrivanja te privatnosti, zar ne?

Takodje, ovo treba da bude deo zakona o telekomunikacijama kao vid cuvanja privatnosti poziva na korisnikov zahtev. Ako ja ne zelim da onaj koga zovem vidi moj broj, to je moje pravo kao korisnika telekomunikacione usluge. Naravno u to ne racunam policiju i hitne sluzbe.

Razmislite malo - kada se bude pojavio zilion telemarketer-a u Srbiji, ako vec nisu - nazovete neku firmu, a ona proda vas broj telefona telemarketeru... ako to covek ne zeli, SOCLIP ne treba da postoji kao usluga.

Osim toga, SOCLIP moze biti potpuno neefikasan ako sam operater odluci da ne salje Caller-ID informaciju dalje van svog sistema ukoliko korisnik ima uslugu privatnosti poziva.

A da ne pricamo o Caller-ID spooferima preko VoIP terminala koji su spojeni na telefonsku mrezu, koji mogu slati bilo kakav Caller-ID .
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?08.09.2009. u 07:33 - pre 177 meseci
U Americi su pomenute usluge standard. Vecina fiksnih telefona su u imeniku, taj ko nece da nadju nece ni koristiti telefon. Ako posle poziva telemarkera primetim bilo kakve zloupotrebe sa mojim bojem - njih kazniti i zakonom zabraniti takve stvari i to kazne da budu takve da i ne pomisle na neku zloupotrebu.


Ja kao korisnik ne zelim da primim skriveni poziv, ko mene kao korisnika stiti od skrivenih poziva? Takvi pozivi me uznemiravaju! Napisacu reklamaciju, taj ce opet da kupi drugi broj na ulici i opet pisem reklamaciju za drugi broj... i tako u nedogled.


Skiveni pozivi se samo koriste kada hoces da dojavis da je postavljena bomba i sl.... Sta je vaznije da li cuvanje privatnosti na korisnikov zahtev ili stop uznemiravanju privatnosti skrivenim pozivima ja mislim da je ovo drugo bitinije. Taj ko nece da mu se vidi broj telefona neka kupi pre-paid broj na ulici pa neka sa njega zove sto vecina da ispasta zbog par pojedinaca!


"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?08.09.2009. u 09:52 - pre 177 meseci
Citat:
Jagnjeca brigada:Ja kao korisnik ne zelim da primim skriveni poziv, ko mene kao korisnika stiti od skrivenih poziva? Takvi pozivi me uznemiravaju! Napisacu reklamaciju, taj ce opet da kupi drugi broj na ulici i opet pisem reklamaciju za drugi broj... i tako u nedogled.


Ne zelim ni ja, nikada mi nije bilo ni jasno zasto operateri omogucuju tako nesto, ali zar mislis da bi ti prikazivanje broja nesto pomoglo? I sam kazes, ukoliko neko zeli da te uznemirava taj ce da te uznemirava. Kupujuci non stop brojeve na trafici. Isto ces morati da pises reklamaciju i za brojeve koje znas ili ja nesto propustam?

Resenje je da u blacklistu stavis no caller id pozive. Cak je to lakse nego svakih 2 dana dodavati po jedan novi broj u listu :P

Citat:
Taj ko nece da mu se vidi broj telefona neka kupi pre-paid broj na ulici pa neka sa njega zove sto vecina da ispasta zbog par pojedinaca!


Ovaj deo mi nije jasan, kako ti, ja ili bilo ko drugi dobija time? Sem sto mu imas broj, nista, ali nista drugo ti ne znaci :(

Click, help?
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?08.09.2009. u 13:57 - pre 177 meseci
Poznato je meni kako da se odbranim od takvih manijaka od trapcall.com, preko ukljucenog SOCLIP na sluzbenim telefonima zaposlenih u operaterima do WebGate softvera: "Easy Reject", "Advanced Call Manager", "SMS Spam"... pa sudu tj. putem sudskog naloga ili preko policije prijavom pretnj... pa reko call forwarda na neku mobilnu mrezu - odnosno podatak o broju ce doci kroz poruku o propustenom pozivu, u kojoj ce biti otkriveni broj...


Ali sto ce mi sve to? Novi zakon o zastiti potrosaca treba da mi omoguci da mogu da tuzim operatera za saucesnistvo u uznemiravanju kada vec omogucava pacenicima da uznemiravaju sa skrivenog broja?



BTW Ovaj deo o privatnosti. Ko hoce da ima privatnos neka kupi na ulici broj koji mu ni zasta drugo nece sluziti osim cuvanja privatnosti (ovo sto je Ivan Dimkovic pomenuo), pa ako nece da mu se vidi pravi broj neka zove sa tog broja koji je kupio na ulici... tako cemo dobiti i mi koji ne volim da vidimo skrivene brojeve tj. videcemo broj ali sa neke njegove leve kartice... nadam se da sam sad bio jasniji.

"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?08.09.2009. u 19:13 - pre 177 meseci
Dovoljno si bio jasan i prvi put, samo sam ja preskocio jedan post kada sam citao, pa nisam razumeo :) Sada vidim. Sorry

;)
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?08.09.2009. u 19:29 - pre 177 meseci
SOCLIP ne treba da bude ponudjen privatnim licima.

Problem koji ti imas, i bilo ko drugi, resava se sa drugom i eventualno trecom uslugom.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.225.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?08.09.2009. u 19:34 - pre 177 meseci
Po toj logici onda ni sakrivanje broja ne bi trebalo da bude moguce privatnim licima.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?08.09.2009. u 19:42 - pre 177 meseci
Ne vidim bas logiku :)

CLIR je tvoje pravo, zelis da budes anoniman itd. Isto tako je blokiranje takvih poziva tvoje pravo.

Ne koriste CLIR samo privatna lica, mnoge drzavne sluzbe, institucije, banke... koriste CLIR i sigurno im nije u interesu da ta opcija bude anulirana time sto svako moze imati SOCLIP.


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?09.09.2009. u 07:03 - pre 177 meseci
Sve te institucije, banke, drzavne sluzbe i firme UGLAVNOM koriste GSM gateway kako bi smanjile troskove a opet kada ja pozovem taj GSM gateway meni se niko ne javlja sto je OK ali video sam ko me zove. Tako da prica o nekoj privatnosti onoga ko zove ne pije vodu jer ce taj imati privatnos ako npr. ima GSM gateway.

Neka omoguce onda call back for private calls, ne moram ja da vidim ko me zove ali kada kliknem na call back da mogu da pozovem taj skiveni broj.



[Ovu poruku je menjao Jagnjeca brigada dana 09.09.2009. u 13:32 GMT+1]
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.225.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?09.09.2009. u 09:05 - pre 177 meseci
Citat:
optix: Ne vidim bas logiku :)

CLIR je tvoje pravo, zelis da budes anoniman itd. Isto tako je blokiranje takvih poziva tvoje pravo.

Ne koriste CLIR samo privatna lica, mnoge drzavne sluzbe, institucije, banke... koriste CLIR i sigurno im nije u interesu da ta opcija bude anulirana time sto svako moze imati SOCLIP.


Kada korisnik želi da bude anoniman ? Kada nekog želi da uznemirava, kada neko ne želi da mu se javi jer vidi ko ga zove, ne vidim ni jedan dobar razlog za anonimnost prilikom normalne upotrebe telefona.
Pa bi SOCLIP bila korisna usluga i običnom korisniku iz gore navedenih razloga.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?10.09.2009. u 01:40 - pre 177 meseci
Citat:
Jagnjeca brigada: Sve te institucije, banke, drzavne sluzbe i firme UGLAVNOM koriste GSM gateway kako bi smanjile troskove a opet kada ja pozovem taj GSM gateway meni se niko ne javlja sto je OK ali video sam ko me zove. Tako da prica o nekoj privatnosti onoga ko zove ne pije vodu jer ce taj imati privatnos ako npr. ima GSM gateway.


Zaista ne razumem sta si hteo da kazes sa ovim. (?)
Kakav ce gateway koristiti za koju mrezu nema previse veze sa CLIR-om na tom gateway-u ako odluce da ga koriste. Ako nece da salju CLIP neces ga videti koristili oni gsm, voip, pots... gateway. Ne javljaju se najverovatnije zato sto je gateway podesen samo za jedan smer.
Sta znaci imace privatnost ako se ne javi na poziv? :) Pa dobro... moze i lazno da se predstavlja al' to nije tema... :)

Citat:
Joker

Kada korisnik želi da bude anoniman ? Kada nekog želi da uznemirava, kada neko ne želi da mu se javi jer vidi ko ga zove, ne vidim ni jedan dobar razlog za anonimnost prilikom normalne upotrebe telefona.
Pa bi SOCLIP bila korisna usluga i običnom korisniku iz gore navedenih razloga.


Eto Dimkovic ti je dao jedan primer. Licno sam x puta zvao neku firmu sa sakrivenog broja, jednostavno ne zelim da imaju moj broj zabelezen... pretpostavljam da nemaju SOCLIP, a ako sam bas paranoican zovem ih sa voip trunk-a gde mogu da stavim bilo koji broj...
Isto vazi i za neka privatna lica koja ponekad zovem, sakrivam broj ako ne zelim da (u buducnosti) primam pozive od njih... pritom nikog ne uznemiravam. Ne vidim sta je tu nenormalna upotreba telefona.

Iz gore navedenih razloga, kao i iz ovih koje jagnje spominje, sasvim adekvatna i dovoljna usluga je zabrana privatnih poziva. Neces da primas i da se javis na privatan poziv, ne moras...



[Ovu poruku je menjao optix dana 10.09.2009. u 03:15 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?10.09.2009. u 17:48 - pre 177 meseci
Citat:
optixDimkovic ti je dao jedan primer. Licno sam x puta zvao neku firmu sa sakrivenog broja, jednostavno ne zelim da imaju moj broj zabelezen... pretpostavljam da nemaju SOCLIP, a ako sam bas paranoican zovem ih sa voip trunk-a gde mogu da stavim bilo koji broj...


E to je problem sto ti mislis da ce ti ta firma zloupotrebiti broj. Da li si to zvao da prijavis da je na fakultetu podmetnuta bomba? Zar nije lakse tebi da odes do neke govornice i odatle pozoves ili eventualno kupis drugu SIM karticu koja kosta nekoliko stotina dinara pa ona da ti sluzi za takve stvari?

Zar ne mislis da omogucavanje upotrebe skirvene identifikacije otvara mogucnost za mnoge zloupotrebe i pojedince dovodi u iskusenje npr. da prijave da je postavljena bomba tu i tu... Zar ne mislis da je bolje da se zakonom zabrani da ta firma koju ti zoves ni na koji nacin i ne pomisli da upotrebi tvoj broj? Zar mislis usluge kao sto su SOCLIP, banned private calls, call back for private calls, banovanje po broju kao i iskljucivanje dolazne telefonske linije u odgovarajucem vremenskom periodu, putem koda... ne treba i Srbija da ima? Zar mislis da nekoj instituciji treba dozvoliti da zove pojedinca sa srivenog broja, pa ako si i iz policije red je da se predsavis tj. da ja vidim broj a ne da pomislim da me neko zajebava!?

Ako sve mislis suprotno ti nisi za sebe a onda nisi ni za druge. Pusti nas da se borimo za svoja prava i da ne dozvolimo da razne institucije i pojedinci zloupotrebljavaju propuste u Telekomu tj. rupe u telekomunikacijama.


Da sam ja Telekom i da je ova drzava kakva treba da bude, od svakog bi trazio da mi na tri strane napise zasto hoce da krije broj sa koga poziva, pa tek tada bi mu odobio tu mogucnost, naravno uz obavezu da ni u jednom trenutku tu uslugu ne zloupoterbi, ne znam da li uveo i neko vestacenje doktora... :) Ovako svaki pacijent ima mogucnost zloupotrebe.






"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6210 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.